Тичането за здраве крие ли рискове от травми?

Бягане, упражнения у дома, поддържане на формата, аеробика, плуване, кардио тренировки, други спортове

Тичането за здраве крие ли рискове от травми?

Мнениеот Kaya » 19 Ное 2014, 16:30

Неоспорим факт е,че тичането е много полезно, но се чудя има ли момент, в който полезното тичане се превръща е риск?
Running_1.jpg
Running_1.jpg (14.72 KiB) Прегледано 1566 пъти

Има ли от какво да се притесняваме,докато тичаме или трябва да вярваме,че всичко е наред, и най-вече травмите могат ли да бъдат много опасни?

Миналата седмица,докато се разхождах, стъпих на криво и после 3-4 дни не можех да се движа и се заучих, ако това ми се случи докато тичам мога ли да си счупя глезена да речем? Какви други рискове крие тичането, може ли да си навредя повече,отколкото да си помогна с него? :?:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Тичането за здраве крие ли рискове от травми?

Мнениеот silver933 » 19 Ное 2014, 16:34

Да, за съжаление могат да се появят доста травми, но ако обръщаме внимание на симптомите от по-рано можеш да се предпазиш от сериозно нараняване. Разбира се, както и сама си казала можеш да се нараниш и докато тичаш, за съжаление там гаранции няма, трябва да се внимава и да не се тича на токчета :lol:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Тичането за здраве крие ли рискове от травми?

Мнениеот Krum » 08 Яну 2015, 15:57

Всичко е възможно да се случи, все пак не се знае с тичането какво може да се случи, винаги има рискове от травми.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Тичането за здраве крие ли рискове от травми?

Мнениеот mix_twix » 13 Яну 2015, 10:46

Възможно е, аз през седмицата често ходя на спорт, особено обичам да тичам, ако не бягаме правилно, може да пострадаме сериозно, а ако сме в неравен терен може и сериозно да се натъртим, но е забавно и приятно :Р
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Тичането за здраве крие ли рискове от травми?

Мнениеот Alexandrina » 13 Яну 2015, 13:05

Тичането много натоварва глезените, затова и обувките са много важни. Но пък това е и един от най-приятните начини за раздвижване и поддържане на форма за мен. Не обичам фитнеса, не го разбирам този "спорт".
Alexandrina
 
Мнения: 153
Регистриран на: 17 Дек 2014, 14:27

Re: Тичането за здраве крие ли рискове от травми?

Мнениеот Mon_ton » 13 Яну 2015, 13:38

А аз пък изобщо не спортувам, ако протичам и 50 метра ще се уморя, даже не вярвам, че ще успея и толкова да избягам, има ли надежда за мен? :mrgreen:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Тичането за здраве крие ли рискове от травми?

Мнениеот Burborino » 13 Яну 2015, 14:26

Винаги има надежда :lol:
Когато започнах да тичам преди това не бях тичала и 50 метра. Само онова задължителното в часовете по физическо едно време и то със зор.
Обаче след това се зарибих яко и започнах да тичам по 10 км.
Вече съм с 10 години отгоре и не мога вече толкова много, но пак изкарвам между 3 и 6 км :)
Та винаги има надежда стига човек да има желание. Тичането е много приятен спорт. Натоварват се всички мускули, а е и полезно. Човек се калява.
Но е много важно да се подберат хубави обувки. Може да тичам с тениска на дупки дето се вика, но си купувам маратонки от серия за тичане на хубави марки. Аз имам и проблеми със стъпалата (плоскостъпие) и са ми много важни обувките.
Крие рискове за жалост, но то кой ли спорт не крие ако не се прави правилно.
Задължително е за да се избегне някаква травма според мен е да има разгряване преди самото тичане и разтягане накрая. И усети ли се някаква дори минимална болка да се прекрати.
На мен лично ми се е схващал мускул докато тичам. С болка. Веднага спрях и оставих на спокойствие една седмица.
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Тичането за здраве крие ли рискове от травми?

Мнениеот Kremiliya » 13 Яну 2015, 14:59

Единствения спорт, който съм практикувала е било каране на колело - непрофесионално за удоволствие. Сега ми се иска да си взема пак колело, с което да идвам и до работа. :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Тичането за здраве крие ли рискове от травми?

Мнениеот Tinki » 15 Яну 2015, 11:59

Колелото и на мен ми любим начин за поддържане на форма :)
Tinki
 
Мнения: 602
Регистриран на: 15 Яну 2015, 11:39

Re: Тичането за здраве крие ли рискове от травми?

Мнениеот silver933 » 15 Яну 2015, 12:41

Затова е важно да имате хубави обувки, когато тичате, не всички да подходящи за бягане.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Следваща

Назад към Фитнес и кардио активност

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron