Дали има реална заплаха тази зима от психични заболявания след прекаран грип?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Дали има реална заплаха тази зима от психични заболявания след прекаран грип?

Мнениеот M.Tasheva » 21 Ное 2014, 12:15

В средата на ноември, тази година започнаха да валят плашещи новини. Вчера разбрах, че грипът тази година може и да не ни се размине само с кихавици,
sick.jpg
sick.jpg (21.99 KiB) Прегледано 2617 пъти
дори не и с обичайните усложнения, най-вече белодробни. Специалисти предсказали :mrgreen: че е възможно след прекаран грип тази година да се развие и психическо заболяване :shock: :shock:

Опитвам се да не вярвам на всичко, което чета, но когато ме залива подобна информация отвсякъде, мисля, че е нормално човек да започне да се притеснява :!: До колко е реална заплахата тази зима от психични заболявания след прекаран, не мога да кажа, но факта, че се тръбят толкова страшни неща е притеснителен, нали :roll:

Вие смятате ли, че е реална тази заплаха и бихте ли се пазили повече след като имате това предвид, че след прекаран грип са възможни и психични отклонения :roll:
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Дали има реална заплаха тази зима от психични заболявания след прекаран грип?

Мнениеот dejavu » 21 Ное 2014, 12:18

От медиите се тръбят толкова страшни неща, защото това им е работата, все пак, а за да отговоря на въпроса ти, не, не се притеснявам, че може да има подобни усложнения и да, като всяка зима се пазя колкото се може повече, но понякога дори не разбираш как се е случило всичко :roll:
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Дали има реална заплаха тази зима от психични заболявания след прекаран грип?

Мнениеот Pipilota » 21 Ное 2014, 15:57

От медиите всичко може да се чуе, както всяка година и сега са застрашени хората с хронични проблеми, с диабет, астма и т.н. Разбира се, трябва да се пазим и да гледаме сериозно на грипа като веднага започнем лечение, но не е нужно да се психираме напразно.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Дали има реална заплаха тази зима от психични заболявания след прекаран грип?

Мнениеот Andrey » 21 Ное 2014, 17:40

надявам се това да са просто празни приказки така да се каже! Гриповете последните години са доста опасни и това изобщо не е повод за радост.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Дали има реална заплаха тази зима от психични заболявания след прекаран грип?

Мнениеот dejavu » 27 Яну 2017, 16:07

Много се промениха и симптоми, и последици от тези грипове. Вече не са онези по-безобидни и леко минаващи грипчета. Като слушам колко тежко минават хората през тях наистина ме хваща страх. Не знам на какво се дължи тази промяна.
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Дали има реална заплаха тази зима от психични заболявания след прекаран грип?

Мнениеот Andrey » 23 Фев 2017, 11:31

гриповете т.е. вирусите яко са мутирали, ако се получи усложнение не се знае къде ще те удари, отделно, че всичко се лекува с антибиотик, което е толкова неправилно... с времето ще става все по-страшно и тея неваксинирани деца, "картинка" ще е.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Дали има реална заплаха тази зима от психични заболявания след прекаран грип?

Мнениеот Mon_ton » 23 Фев 2017, 11:45

Психически заболявания не знам, но моя приятелка беше с оток на мозъка, в следствие на грип. :roll: определено сега са много опасни, а тази година точно вируса беше много тежък и не знам за усложнения, но не се прекара лесно.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Дали има реална заплаха тази зима от психични заболявания след прекаран грип?

Мнениеот Monika_Spasova » 13 Окт 2017, 11:07

Единственото, което ми се струва възможно е да се побъркаш от лежането у дома и запушения нос. Останалото вече са усложнения при по-слаби хора, които не могат да сес правят с вирусите.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Дали има реална заплаха тази зима от психични заболявания след прекаран грип?

Мнениеот klarissa » 02 Ное 2017, 13:07

То самото залежаване дни наред си е психически проблем и голяма мъка. Усложненията могат да се лслучат при евентуални вродени проблеми, не вярвам, че здрав човек може да отключи психичекси проблем след заболяване като грипа.
klarissa
 
Мнения: 133
Регистриран на: 17 Мар 2017, 15:57

Re: Дали има реална заплаха тази зима от психични заболявания след прекаран грип?

Мнениеот Snejna » 28 Ное 2017, 10:57

С всяка година грипа става от обикновена настинка на заболяване, което реално застрашава живота, вие виждате последните години каква паника се разразява покрай пиковите грипови времена.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron