Как можем да си набавим селен по естествен начин или е по-ефикасно да приемаме хранителна добавка?

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

Как можем да си набавим селен по естествен начин или е по-ефикасно да приемаме хранителна добавка?

Мнениеот niya_mazova » 21 Ное 2014, 14:25

Последната новост, която научих е, че има връзка между забременяването и количеството селен в организма ни! :idea:
Реших да пробвам всичко, което чуя, затова се чудя с какво мога да си набавя по-големи количества селен. :roll:

Смятам, че и без друго промяната в начин на хранене никога не е излишна, разбира се, ако е към по-здравословно, :idea: така че съм с настроила психически, но не съм убедена кое може да ми набави по-големи количества селен :!: Чух добри отзиви за бразилския орех
BRAZIL NUTS.png
BRAZIL NUTS.png (96.2 KiB) Прегледано 5221 пъти
и до колкото разбрах в него се съдържат големи количества селен! :roll: От друга страна съм чувала, че от ядките на бразилския орех можеш да хапваш до 5 на ден или нещо от този сорт :roll:

Какво ще ми предложите, с какво можем да си набавим по-големи количества селен по естествен начин и дали това въобще е възможно или е по-ефикасно да си го набавим като приемаме хранителна добавка :roll:
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Как можем да си набавим селен по естествен начин или е по-ефикасно да приемаме хранителна добавка?

Мнениеот m.vulev » 21 Ное 2014, 14:31

Да количеството на бразилския орех, което можеш да приемаш е малко, заради това е добре, според мене да се довериш на хранителните добавки, поне знаеш точната им дозировка и кога трябва да очакваш ефект :!:
m.vulev
 
Мнения: 182
Регистриран на: 16 Дек 2013, 13:11

Re: Как можем да си набавим селен по естествен начин или е по-ефикасно да приемаме хранителна добавка?

Мнениеот Bambaa » 27 Ное 2014, 16:10

Мисля, че ако приемаш селен като добавка, че имаш много по-скоростни резултати и също така ще ти излезе по-евтино от това да хрупаш бразилски орехи, а и на мен не ми допадат на вкус!
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Как можем да си набавим селен по естествен начин или е по-ефикасно да приемаме хранителна добавка?

Мнениеот Mauritius » 03 Дек 2014, 12:44

В твоя случай смятам, че е по-добре да се консултираш с лекар, иначе ако бях на твое място и чакам скорошни резултати, бих пила хранителна добавка и все пак е най-добре да се консултираш!
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: Как можем да си набавим селен по естествен начин или е по-ефикасно да приемаме хранителна добавка?

Мнениеот Pipilota » 10 Дек 2014, 11:32

Bambaa написа:Мисля, че ако приемаш селен като добавка, че имаш много по-скоростни резултати и също така ще ти излезе по-евтино от това да хрупаш бразилски орехи, а и на мен не ми допадат на вкус!

Е те, 5 фъстъка на ден все ще ги преживее дори и да не са вкусни :) Обаче след като имат някаква доза и аз не бих рискувала.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как можем да си набавим селен по естествен начин или е по-ефикасно да приемаме хранителна добавка?

Мнениеот magda » 28 Апр 2015, 16:46

Добре, ама не ви ли притеснява фактът, че в момента се набляга на селена, защото е модерен, цял живот не съм пила селен и съм се справяла по някакъв начин, кой казва, че това е нещото, от което имаме истинска нужда - д-р Папазова при Гала? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: голям смях! :lol: :lol:
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Как можем да си набавим селен по естествен начин или е по-ефикасно да приемаме хранителна добавка?

Мнениеот nadqta » 10 Май 2015, 17:55

За мен е доста безотговорно да се приемат такива добавки на своя глава, четох какви ли не страхотии, когато прекалиш със селена, например, според мен е по-добре първо изследване за нещата, които ни липсват, а след това да се чудим с какво да се натравяме по-напред :D
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Как можем да си набавим селен по естествен начин или е по-ефикасно да приемаме хранителна добавка?

Мнениеот Мади Ранчева » 27 Авг 2015, 16:16

А защо си решила, че имаш липса на селен, просто защото започнаха да го рекламират ли, не се поддавай, по-добре си пусни наесен разни изследвания, за да видиш какво не е наред и след това можеш да предприемаш някакви по-сериозни действия.
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Как можем да си набавим селен по естествен начин или е по-ефикасно да приемаме хранителна добавка?

Мнениеот maminka » 30 Дек 2015, 15:18

Освен на бразилския орех, трябва да наблегнеш и на морските дарове, риба тон, сьомга и подобни, в тях също се съдържа селен :idea:
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Как можем да си набавим селен по естествен начин или е по-ефикасно да приемаме хранителна добавка?

Мнениеот Leonora » 01 Фев 2016, 14:02

Според мен, нужното количество селен може спокойно да се набавя с храната. Ако се установи липса в организма, трябва да наблегнем на удачните храни и няма да ни е необходима специална добавка.
Аватар
Leonora
 
Мнения: 714
Регистриран на: 01 Фев 2016, 13:05

Следваща

Назад към Хранителни добавки и биопродукти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта