На какво се дължи потъмняването на подмишниците, как се борите с него?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

На какво се дължи потъмняването на подмишниците, как се борите с него?

Мнениеот donni » 25 Ное 2014, 17:12

Доста ми е неприятно, че ще споделя това, но общо взето не мисля, че е кой знае какъв дерматологичен проблем, :idea: за да ми обърне някой внимание за него, а аз доста се срамувам от това. :cry:

Сякаш изведнъж кожата на подмишниците ми потъмня :shock: чак не можех да повярвам на очите си :shock: по принцип съм слабо окосмена и точно заради това се изненадах, не ги третирам подмишниците си често и грубо, :idea: затова ме изненада това, че са потъмнели и нямам идея на какво може да се дължи това! :roll:

Не е особено фрапиращо и по-лоши случаи от моя съм виждала, но не мен ми е неприятно
underarm-skin-discoloration.jpg
underarm-skin-discoloration.jpg (5.51 KiB) Прегледано 838 пъти
:oops: Имате ли идея от какво може да се е получило това потъмняване на подмишниците и как да се опитам да се боря с него! :roll:

Не го пожелавам на никого, но ще се радвам, ако някой е имал подобно потъмняване на подмишниците да ми сподели как да се боря с него! :!: Предварителни благодарности!!! :)
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: На какво се дължи потъмняването на подмишниците, как се борите с него?

Мнениеот luchia@marco » 25 Ное 2014, 17:16

Никога не ме е сполитало такова нещо, но често съм виждала и винаги съм си мислила, че е тъй като повечето хора използват самобръсначка за тази деликатна зона или пък е недобре ексфолирана кожата :idea: :roll: пробвай да смениш начина на обезкосмяване и действай по-смело с ексфолианта, но не прекалявай, да не се окаже, че си се протрила :idea:
luchia@marco
 
Мнения: 115
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 09:54

Re: На какво се дължи потъмняването на подмишниците, как се борите с него?

Мнениеот m.mitreva » 25 Ное 2014, 17:34

Може да са гъбички. На мен преди 2 години ми се случи след като смених дезодоранта, който по принцип ползвах. Станаха кафеви, нито ме е сърбяло нито нищо, но ми беше много странно как изведнъж потъмняха и отидох на дерматолог. Отне ми 4 месеца да се излекувам и да се махне тази кафява кожа.
m.mitreva
 
Мнения: 3
Регистриран на: 16 Май 2014, 13:59

Re: На какво се дължи потъмняването на подмишниците, как се борите с него?

Мнениеот Kremiliya » 25 Ное 2014, 18:01

Много странно, може да се дължи и на претриване на кожата там, не е много приятно, но е хубаво, че си забелязала. ;)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: На какво се дължи потъмняването на подмишниците, как се борите с него?

Мнениеот Andrey » 08 Дек 2014, 12:41

Добре, че има начин да се преборим с него, аз нямам такова, обаче сестра ми има едни кофти кръгове и ще ѝ кажа ;)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: На какво се дължи потъмняването на подмишниците, как се борите с него?

Мнениеот milisa » 30 Дек 2014, 01:33

аз нямам такъв проблем, но кака ми има. и подмишниците й потъмняха от ползването на самобръсначка. самобръсначката е най-неподходящият начин за обезкосмяване. аз се епелирам, а сега мисля да пробвам лазерното епелиране. трябва да си намериш нещо, което ще е подходящо за теб, каквото и да е, но не самобръсначка
Аватар
milisa
 
Мнения: 2
Регистриран на: 30 Дек 2014, 00:57

Re: На какво се дължи потъмняването на подмишниците, как се борите с него?

Мнениеот S_Milenska » 30 Дек 2014, 09:34

Доста е неприятно, но има начини да сее справиш. Не знам обаче, ако си ползвала самобръсначка сега каква сила ти трябва да се обезкосмиш с епилатор... аз да си призная не бих се престрашила. Аз имам на епилатора бръснеща глава и ползвам нея, на принципа на машинка за подтсригване работи. :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: На какво се дължи потъмняването на подмишниците, как се борите с него?

Мнениеот milisa » 04 Яну 2015, 18:27

Може първо да пробва с пинцета, ще и отнема доста време, но по такъв начин ще се подготви към епилатора. И след няколко обезкосмявания с пинцета, да пробва епилатора. Аз по такъв начин свикнах към болката. Според финансовите възможности може да отиде и на лазерна епилация. Аз си намерих промоция в Инканто, за 2 зони (общи бикини и подмишници) за 89лв. Което е доста добре, като цена. Но избора си е неин. :)
Аватар
milisa
 
Мнения: 2
Регистриран на: 30 Дек 2014, 00:57

Re: На какво се дължи потъмняването на подмишниците, как се борите с него?

Мнениеот Pipilota » 05 Яну 2015, 10:38

Това ще е голямо скубане с пинцета, и време доста трябва, мен както ме боли когато си скубя веждите, представям си да седна да се скубя под мишниците. :lol: колата маска не е ли най-бързо, и с най-кратка болка? :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: На какво се дължи потъмняването на подмишниците, как се борите с него?

Мнениеот Snejna » 05 Яну 2015, 18:19

Изобщо не е нито приятно, нито красиво, но случи ли се не знам как може да се справим вече с него, мисля че само с ексфолиране, защото така или иначе тази кожа остава там. :roll:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта