Вярно ли е, че цветът на урината се променя спрямо това какво сме консумирали?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Вярно ли е, че цветът на урината се променя спрямо това какво сме консумирали?

Мнениеот Bambaa » 25 Ное 2014, 17:50

Преди минути се чух с една приятелка, която ми каза, че урината на детенцето й е синя :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :o

Не можах да повярвам, помислих, че се будалка с мен :!: Все още е в паника, но каза, че ще го изчака да му се приходи поне още веднъж, за да е сигурна дали урината наистина е променила цвета си!
Порових се и открих това
uri.jpeg
uri.jpeg (11.18 KiB) Прегледано 4781 пъти
оказа се, че във всички бурканчета има урина, колкото и невъзможно да излежда, но какво се случва с детето на приятелката ми, за да е синя урината му :shock: :roll:

Скоро са били на рожден ден и се е оказало, но тя го е оставила и не е видяла какво са хапвали, но тя си мисли, че причината е в консумираното, а дали е възможно :roll:

Първата ми мисъл беше да пиша във форума, понеже зная, че тук откривам това, което ми е необходимо като инфо, затова и ви питам - имате ли представа на какво може да се дължи промяната в цвета на урината, възможно ли е да има връзка с това какво е консумирано по-рано :roll:
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Вярно ли е, че цветът на урината се променя спрямо това какво сме консумирали?

Мнениеот maminka » 25 Ное 2014, 17:52

По това време вкъщи наблягаме на червеното цвекло и се оказва, че точно то влияе на цвета на урината, не зная какво е яло това детенце, за да се оцвети неговата в синьо :o предполагам е възможно някои лекарства да действат по този начин, нека мамата си припомни какво е давала на детенце :!:
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Вярно ли е, че цветът на урината се променя спрямо това какво сме консумирали?

Мнениеот Kremiliya » 25 Ное 2014, 17:59

Всичко е възможно, най-вероятно е заради храната, в повечето случаи се случва така, иначе сякаш такава рязка промяна и то в син цвят чак няма как да се случи :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Вярно ли е, че цветът на урината се променя спрямо това какво сме консумирали?

Мнениеот Krum » 26 Ное 2014, 15:39

Моят племенник веднъж имаше зелена урина, прекалили с някакви капки за нос... :lol: Детето викаше на 3г. "Аз съм Хълк!" :lol: :lol:
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Вярно ли е, че цветът на урината се променя спрямо това какво сме консумирали?

Мнениеот MGB » 28 Окт 2016, 16:27

Чак цвета на урината да се промени от храна доста невероятно ми изглежда. Променя се заради малко вода, ако си пил, заради лекарства, но храна... Не ми се е случвало.
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Вярно ли е, че цветът на урината се променя спрямо това какво сме консумирали?

Мнениеот Био доктор » 28 Окт 2016, 17:34

Какви ли не неща са верни та остава да не е вярно и това за цвета на урината :lol: . Напоследък се заговори и за жени родили деца от собствените си съпрузи, но дали е вярно не се наемам да го твърдя :mrgreen:
Био доктор
 
Мнения: 120
Регистриран на: 23 Окт 2016, 22:53

Re: Вярно ли е, че цветът на урината се променя спрямо това какво сме консумирали?

Мнениеот roksana » 31 Окт 2016, 10:48

Това за жените никой не може да бъде сигурен :lol: , само те си знаят. Например ако ядеш червено цвекло, колко килограма или тона трябва да изяде човек, за да му проличи в урината :mrgreen: ?
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Вярно ли е, че цветът на урината се променя спрямо това какво сме консумирали?

Мнениеот rose_92 » 19 Ное 2016, 03:23

Може би по-скоро се променя при приема на някои лекарства, не толкова от храната. То даже в листовките съм виждала да го пише, че е възможна промяна на цвета й - например при прием на някои видове витамини. На мен лично не ми се е случвало да виждам чак такива цветове - само различни нюанси на жълтото. :lol:
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Вярно ли е, че цветът на урината се променя спрямо това какво сме консумирали?

Мнениеот analizatorka » 21 Ное 2016, 13:29

Едва ли има човек, който да е виждал нещо по-различно от варианти на жълтото :lol: . Пиенето или непиенето на вода и лекарствата променят цвета й.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Вярно ли е, че цветът на урината се променя спрямо това какво сме консумирали?

Мнениеот Malina » 21 Ное 2016, 13:34

Например, цвеклото променя цвета, особено, ако се хапнат по-големи количества, на една приятелка детето един ден яко пишкаше червено и то доста червено, голям спек и голямо обикаляне на лекари, докато детето се сети да си каже, че било яло червено цвекло.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта