За или Против сте орязването на правата на здравнонеосигурените лица?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

За или Против сте орязването на правата на здравнонеосигурените лица?

Мнениеот LEILA » 27 Ное 2014, 12:44

За малко бял започнала да харесвам, като че ли д-р Москов и той излезе с нещо, което дълбоко ме възмути, затова и пак съм тука! :)
До колко нормално ви се струва да се орязват допълнително правата на здравнонеосигурените лица :roll: и без това смятам за безумие начина на здравно осигуряване в България, а това вече минава всякакви граници :!: :!: :!:

Няколко месеца бях без работа, съответно бях изключила да платя здравните си вноски и ме орязаха, докато не си ги платих, че и лихви ми блъснаха, а хората, които с месеци и дори години не могат да платя здравните си осигуровки, тъй като са безработни :!: :!: :? Те не боледуват ли? :evil: :evil:

Има много българи, които са Против идеята да плащат лечението на просяци и роми, за да има повече пари за нас, в даден момент, но дали ще е така, пак гаранции няма!
71.jpg
71.jpg (20.94 KiB) Прегледано 862 пъти

Не зная кои хора биха стояли зад идеята да се орежат правата на здравнонеосигурените лица, не смятам, че ще има много привърженици, които да са За и все пак, винаги могат да се очакват неподозирани резултати :!: :!:

Е, последно, вие За или против идеята сте за орязването на правата на здравнонеосигурнеите лица?
LEILA
 
Мнения: 160
Регистриран на: 10 Май 2014, 10:54

Re: За или Против сте орязването на правата на здравнонеосигурените лица?

Мнениеот nadqta » 27 Ное 2014, 12:51

Ами едва ли има по-лесен начин да ни затрият, явно Москов е имал предвид всичко, което се случва с "младите" майки, да кажем, от ромски произход, но има и много българи на същото положение. В крайна сметка, ако успеят колегите му да осигурят работа за по-голямата част от безработните, които ще могат вече да си плащат осигуровките, нека окълца правата на неплатилите, но не и при такава безработица!
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: За или Против сте орязването на правата на здравнонеосигурените лица?

Мнениеот Snejna » 27 Ное 2014, 14:12

Те здравно неосигурените и сега имат същите права - или липсващи такива. То май на никой не е ясно какви точно ще бъдат промените и изобщо ще има ли някакви, дори и журналистите не са наясно, че какво остава за нас обикновените хора. Каква ще е промяната в новия закон, че ако не си здравно осигурен не можеш изобщо да ходиш на лекар ли?!? Дори и ако си плащаш, както е сега? :roll:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: За или Против сте орязването на правата на здравнонеосигурените лица?

Мнениеот D-r Terziev » 27 Ное 2014, 16:35

Мисля, че това беше нещо, което от години трябваше да стане. Солидарността е хубаво нещо, но все някога трябва да спрем злоупотребите.
D-r Terziev
 
Мнения: 47
Регистриран на: 08 Авг 2014, 10:44

Re: За или Против сте орязването на правата на здравнонеосигурените лица?

Мнениеот rabotnata pchela » 27 Ное 2014, 16:42

Аз само се чудя тези промени какви са, струва ми се, че никой не знае точно за какво става въпрос, обаче всички имаме мнение :lol: :lol: Като турския в българските училища, че същата работа ми напомня.. :mrgreen: :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: За или Против сте орязването на правата на здравнонеосигурените лица?

Мнениеот Pipilota » 28 Ное 2014, 10:17

Те май ромите, срещу които всички скочихме имат здравноосигурителни права, сиреч себе си ще прецакаме пак :D
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: За или Против сте орязването на правата на здравнонеосигурените лица?

Мнениеот Kremiliya » 28 Ное 2014, 13:30

когато стане ясно какво точно се има предвид, тогава ще имам мнение.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: За или Против сте орязването на правата на здравнонеосигурените лица?

Мнениеот Хения » 02 Дек 2014, 23:11

Против съм да се изопачават реалностите. Какво значи "орязване на правата"? Къде прочетохте такова нещо?!

Прочетох ясно ,че министър Москов предлага да има лични лимити за здравно осигурените,съобразено с тежестта на заболяванията.
Намирам го за справедливо и го подкрепям напълно.

Справедливо и наложително е да се ограничи разпиляването на общия ресурс.

В противен случай се ощетяват едни за сметка на други.

Някои ползват непрекъснато ,други веднъж на няколко години ще имат нужда и точно в този момент за тях да няма възможност.

И да доуточня - не допускам с това да се нарушат права ,защото всеки ЗОЛ има свободен достъп но личния си лекар и няма да остане без лечение и здравни грижи.
Хения
 
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Дек 2014, 23:01

Re: За или Против сте орязването на правата на здравнонеосигурените лица?

Мнениеот Pipilota » 03 Дек 2014, 10:24

:D Да, де, всяко ЗОЛ (здравно осигурено лице) има достъп до личния си лекар ;) Малко си объркахте сякаш накрая разсъжденията, но нищо. Имате право, нищо не се ограничава сякаш. :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: За или Против сте орязването на правата на здравнонеосигурените лица?

Мнениеот Хения » 03 Дек 2014, 21:08

Pipilota репликата ви не ми е ясна.

Това е чистата истина - всяко здравно осигурено лице със здравословен проблем има свободен достъп до личния си лекар ,който лекар е избран с правото на свободния избор .
Аналог на предишните поликлинични лекар,които бяха по адрес на местоживеене ,но вече с разширени компетенции ,
Хения
 
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Дек 2014, 23:01

Следваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта