Как да се предпазим от заболявания, през зимния период?

Иновативни продукти, аксесоари и други нестандартни решения за здраве и красота.

Re: Как да се предпазим от заболявания, през зимния период?

Мнениеот Memento » 28 Яну 2012, 17:17

Витамини в големи количества, хигиена на ръцете и избягване на места със струпване на големи тълпи от хора са основните и най-важни правила за предпазване от заболявания през зимният период.
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Как да се предпазим от заболявания, през зимния период?

Мнениеот ovagimyan » 30 Яну 2012, 12:08

Освен да си похапваме и да си попийваме , полезни неща е добре и да не забравяме да се движим, защото това си оказва голямо влияние върху организма...
А също и някой масаж от време на време или просто да си повдигнем духа с нещо приятно, независимо какво.Това предпазва, защото всичко идва от нагласата ни и от психиката ни, а не само от имунитета...
ovagimyan
 
Мнения: 164
Регистриран на: 05 Апр 2011, 19:40

Re: Как да се предпазим от заболявания, през зимния период?

Мнениеот Hristova » 28 Ное 2012, 18:10

Аз зимата много обичам праз да си похапвам, малко кофти мирише, но е много полезен. Всъщност празът е богат на калций, калий и фолиева киселина. Празът е страхотна профилактика срещу заболявания на сърцето и простатата. Ако не обичате вкуса на праза можете да го използвате в приготвянето на ястия, яхнии или салати дори.
А най-хубавото ястие според мен е зелева чорба с накълцан праз!ПЪлна с витамини!
Hristova
 
Мнения: 30
Регистриран на: 24 Ное 2012, 14:11

Re: Как да се предпазим от заболявания, през зимния период?

Мнениеот borisov87 » 04 Яну 2013, 13:41

Аз лично никакви витамини не вземам, но сега нщо ме ехванала настинка хрема и кашлица и ще видя някой фервекс да взема и четох тука в сайта някакви бабини илачи мажеш гърлото с нишадър отделно смръкваш малко нишадър във всяка ноздра за хремата пише че помагало, някой ако е пробвал да каже :)
borisov87
 
Мнения: 77
Регистриран на: 03 Яну 2013, 15:19

Re: Как да се предпазим от заболявания, през зимния период?

Мнениеот desita@ » 05 Яну 2013, 02:40

Най-важни са хигиената и витаминозната храна.
desita@
 
Мнения: 84
Регистриран на: 19 Дек 2012, 16:17

Re: Как да се предпазим от заболявания, през зимния период?

Мнениеот pasta » 06 Яну 2013, 00:21

Колкото и да се опитваме да с епредпазим,ако организма е със слаба имунна система то вирусите няма да ни подминат.И все пак можем да се подсилваме с витамини и имуностимулатори.
pasta
 
Мнения: 142
Регистриран на: 09 Дек 2011, 11:37

Re: Как да се предпазим от заболявания, през зимния период?

Мнениеот Pipilota » 27 Ное 2014, 17:20

desita@ написа:Най-важни са хигиената и витаминозната храна.


Даа, като цяло човек е това, което се храни, така че ако ядем кофти храна и лесно ще се разболяваме. :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как да се предпазим от заболявания, през зимния период?

Мнениеот Krum » 09 Дек 2014, 14:46

Hristova написа:Аз зимата много обичам праз да си похапвам, малко кофти мирише, но е много полезен. Всъщност празът е богат на калций, калий и фолиева киселина. Празът е страхотна профилактика срещу заболявания на сърцето и простатата. Ако не обичате вкуса на праза можете да го използвате в приготвянето на ястия, яхнии или салати дори.
А най-хубавото ястие според мен е зелева чорба с накълцан праз!ПЪлна с витамини!

Полезен е много празът, то така както си ги казал тези ястия, малко както му викат гражданите - много селско, обаче старите хора са знаели какво да ядат. Това е - сезонните храни са супер полезни!
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Как да се предпазим от заболявания, през зимния период?

Мнениеот Lollipop » 22 Фев 2015, 12:26

Колкото и джинджифил да изядем - или се справяме или не, каквото и да си говорим! :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как да се предпазим от заболявания, през зимния период?

Мнениеот Kaya » 22 Фев 2015, 12:54

Тази година започнахме да си пийваме чай от джинджифил и всеки ден ядем плодове, резултата е на лице, не сме боледували у дома изобщо :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

ПредишнаСледваща

Назад към Иновативни продукти и аксесоари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта