Хълцате ли често, а какви начини имате за прекратяване на хълцането?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Хълцате ли често, а какви начини имате за прекратяване на хълцането?

Мнениеот julianne » 27 Ное 2014, 17:13

В последно време много често започнах да хълцам, а може и да не е много редно, но аз обичам :oops: за разлика, разбира се от семейството ми :D :D постоянно ми се прави забележка като се разхълцам :D

Не съм открила начин да спирам хълцането, въпреки че има много бабешки методи за това :roll: Май всички знаем за трите глътки вода, които отпиваш и след това си задържаш въздуха :roll: ама на мен никога не ми действало :mrgreen:
hiccough.jpg
hiccough.jpg (7.72 KiB) Прегледано 2172 пъти
когато съм навън и искам да се съобразя с това, пак не мога да го спра по никакъв начин, а не навсякъде е удобно да хълцаш на воля :lol: :lol:

Какви бабешки или други начини знаете за спиране на хълцането :?: Ще съм много благодарна, ако някой сподели начин, с които мога да го прекратявам, когато ми е не ми е удобно :? :D
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Хълцате ли често, а какви начини имате за прекратяване на хълцането?

Мнениеот sofi_black » 27 Ное 2014, 17:16

И на мен ми се случва често да хълцам, не преяждам, понеже зная, че понякога от това се получава, но пък си хълцам, най най-често, когато ми стане хладно. Не винаги е удобно де, но в повечето случаи си вдигам и двете ръце изпънати нагоре, това го зная от едно време от учителката ми по биология и наистина действа :) :)
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Хълцате ли често, а какви начини имате за прекратяване на хълцането?

Мнениеот Lollipop » 01 Дек 2014, 11:03

Аз също много хълцам, че и детето ми и то като мене ;) Казват, че ако хапнеш малко захар - минавало почти веднага. Ами случва се понякога да мине, друг път - не, но можеш да пробваш :D
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Хълцате ли често, а какви начини имате за прекратяване на хълцането?

Мнениеот mamina » 20 Яну 2016, 12:28

Дъщеря ми започва да хълца като силно и продължително се смее :lol:
Смятайте колко често се случва! Обикновено й минава като пийне вода, но понякога доста е упорито.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Хълцате ли често, а какви начини имате за прекратяване на хълцането?

Мнениеот dessiblond » 20 Яну 2016, 13:06

Скоро ми казаха за един начин, който действал безотказно, реално не видях причина да става номера, но при мен спря веднага, въпреки скептицизма, просто трябва да си задържиш въздуха и да си запушиш носа и ушите :lol: :lol:
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Хълцате ли често, а какви начини имате за прекратяване на хълцането?

Мнениеот kalinka-kuku » 20 Яну 2016, 13:07

Lollipop написа:Аз също много хълцам, че и детето ми и то като мене ;) Казват, че ако хапнеш малко захар - минавало почти веднага. Ами случва се понякога да мине, друг път - не, но можеш да пробваш :D

Може и да не не мине. Друг начин е да се запушат ушите, устата и носа едновременно и да се издържи максимално дълго време и така уж спира хълцането. Дали и до кога.. никой не знае. :)
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Хълцате ли често, а какви начини имате за прекратяване на хълцането?

Мнениеот iwoni » 21 Яну 2016, 10:15

Чувала съм и че спирало като те стреснат силно, но май не е много подходящо за деца.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Хълцате ли често, а какви начини имате за прекратяване на хълцането?

Мнениеот lini_leni » 21 Яну 2016, 12:03

iwoni написа:Чувала съм и че спирало като те стреснат силно, но май не е много подходящо за деца.

Това си е по-скоро някакъв мит, единствено с промяната на дишането може да се предположи, че ще действа, но пак не е сигурно
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Хълцате ли често, а какви начини имате за прекратяване на хълцането?

Мнениеот analizatorka » 22 Яну 2016, 09:34

На мен нищо не ми помага. Когато си спре само. Понякога хълцам по цял ден и е ужас.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Хълцате ли често, а какви начини имате за прекратяване на хълцането?

Мнениеот dinkog » 22 Яну 2016, 10:44

Обикновено спирам да хълцам когато се затопля повече, тъй че ако се разхълцам много, ако позволява положението се мушкам под завивките.
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron