Има ли правилни и неправилни начини да бягаме за здраве?

Бягане, упражнения у дома, поддържане на формата, аеробика, плуване, кардио тренировки, други спортове

Има ли правилни и неправилни начини да бягаме за здраве?

Мнениеот sofi_black » 27 Ное 2014, 17:44

Тази зима решихме с приятеля ми да бъдем малко по-активни, миналата ни се отрази зле без движение. Сега сме решили като една порядъчна двойка
Joggen-Winter.jpg
Joggen-Winter.jpg (39.79 KiB) Прегледано 2074 пъти
да тичаме преди работа, тъй като след това става прекалено тъмно!

До сега съм тичала, но не съм се замисляла дали има правилни и неправилни начини, когато бягаме за здраве :roll: Предполагам, че съм правила нещата по интуиция, 8-) тъй като щях да си изпатя, ако съм правила нещо крайно погрешно :!:

Как стоят нещата с дишането, например, сега ще усетя, предполагам кое е правилно и кое неправилно, тъй като времето е вече доста студено! :) Надявам се в темичката да се съберем бегачи за здраве, с които да обменяме опит, както и провали и успехи :!: :D
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Има ли правилни и неправилни начини да бягаме за здраве?

Мнениеот red_eyes » 27 Ное 2014, 17:49

Предполагам зимата ще ви е важен баланса, особено ако падне някой сняг и се вледени, не бягам, но имам приятели, които припка, та от тях съм чувала, че всичко много зависи от наклона на тялото и той се определял от главата, раменете и това как стъпваш, ако не падаш на пета, нещата стоят много по-добре! :)
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Има ли правилни и неправилни начини да бягаме за здраве?

Мнениеот ivoblinc » 02 Дек 2014, 14:17

Трябва да имаш система на дишане, според мене това е много важно! Моята не знам до колко беше правилна, но на две вдишах на три издишах :idea: ти ще се усетиш най-добре!
ivoblinc
 
Мнения: 223
Регистриран на: 23 Окт 2013, 12:28

Re: Има ли правилни и неправилни начини да бягаме за здраве?

Мнениеот Krum » 02 Дек 2014, 15:32

Няма ли да замръзнете така? Чисто от дишането говоря с този леден въздух, после да не се окажете с фарингит ;)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Има ли правилни и неправилни начини да бягаме за здраве?

Мнениеот Burborino » 02 Дек 2014, 16:33

Аз тичам от 10тина години, но понеже имам изкривена стена на носа + нямам сливици не тичам през зимния сезон понеже не мога да дишам правилно и оттам рай за фарингита.

http://www.puls.bg/health/fitness/news_13375.html една статия, която обощава някои неща.
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Има ли правилни и неправилни начини да бягаме за здраве?

Мнениеот Malina » 03 Дек 2014, 17:14

И на мен ми се вижда страшно да се тича зимата, но явно има начини, след като хората го правят ;) Аз лично не съм спортна натура, предпочитам да направя малко упражнения у нас или във фитнеса. :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Има ли правилни и неправилни начини да бягаме за здраве?

Мнениеот viking » 31 Окт 2016, 17:20

Сега няма много сняг и едва ли е толкова опасно. Може би само как е подходящо да си облечен или как да дишаш, за да не се простудиш.
viking
 
Мнения: 243
Регистриран на: 27 Май 2014, 10:29

Re: Има ли правилни и неправилни начини да бягаме за здраве?

Мнениеот Paladin » 18 Май 2017, 09:33

Бягам сравнително редовно, не всеки ден, по седмично по 3-4 пъти. Важно е да имаме удобни и леки дишащи дрехи, затова има специални клинове за бягане. И най-най-важното са маратонките, ако мислите да бягате сериозно, не трябва да правите компромис с обувките си. Хубави и стабилни обувки, с мека подметка. Има маратонки специално за бягате, към такива трябва да се насочите. Другото е желание и да се създаде правилната техника на дишане за издръжливост.
Paladin
 
Мнения: 109
Регистриран на: 19 Апр 2017, 09:33

Re: Има ли правилни и неправилни начини да бягаме за здраве?

Мнениеот Таласъм_Съм » 20 Мар 2018, 18:07

Зимата не е много хубаво да се бяга, освен ако нямаш тренинг от няколко години. Иначе трябва да обърнеш внимание на дишане - вдишваш през носа и издишваш през устата. Много е важна и стойката по време на бягане - леко приведен с изправени рамена. Също така трябва да внимаваш да не се пресилваш. Първо изминавай кратки разстояния, като редуваш ходене и бягане на всеки 100 метра. След това постепенно започни да увеличаваш разстоянието.
Аватар
Таласъм_Съм
 
Мнения: 5
Регистриран на: 19 Мар 2018, 18:21


Назад към Фитнес и кардио активност

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта