Как да набавяме необходимите ни витамини през зимата с храната?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Как да набавяме необходимите ни витамини през зимата с храната?

Мнениеот draga.mihova » 28 Ное 2014, 13:01

В последните пет години, май не съм пропускала зима, в която да не съм пила витамини!
През зимата не смятам, че могат да се набяват всичко необходими витамини само с храната, а може би просто не съм опитвала, за да разбера!

Единственото, за което се сещам, че може да се консумира без обработка е цвеклото, зелето и морковите, :idea: а от плодовете освен цитруси, банани и ябълки! :? Не, че не мога да изкарам на такава диета цяла зима,
Misc_fruit.jpg
Misc_fruit.jpg (9.41 KiB) Прегледано 712 пъти
но не смятам, че ще е здравословно и че ще мога да си набавя необходимите витамини, които да ни пазят през зимата само с храна! :idea: :idea:

Ще ми помогнете ли с повече идеи, така че да не се налага отново цяла зима да пия отделно витамини, :!: а по някакъв начин да си ги набавя успешно с храната! :roll: :roll:
draga.mihova
 
Мнения: 226
Регистриран на: 10 Дек 2013, 12:24

Re: Как да набавяме необходимите ни витамини през зимата с храната?

Мнениеот Harmony » 28 Ное 2014, 13:07

Витамините не да са толкова трудни за набавяне, ако поне за обяд и вечеря си приготвяш по една вкусна витаминозна салатка с морков, цвекло и ябълка с орехи, зехтин и лимон, смятам, че няма да имаш проблеми, плюс това има и спанак, а бъди сигурна, че чесъна би могъл да те пази от грипави състояния, е, мирише, какво да го правиш :|
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Как да набавяме необходимите ни витамини през зимата с храната?

Мнениеот Rali_hr » 01 Дек 2014, 12:51

Всеки ден се старая да ям плодове, супер полезна храна е това, а и като сложим и една здравословна салата, зимата има много кореноплодни, пък било и само моркови да си настържем пак е вкусно :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54


Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта