Предстои ми операция - мога ли да изисквам да ми дадат успокоителни лекарства?

Предстои ми операция - мога ли да изисквам да ми дадат успокоителни лекарства?

Мнениеот Vampire Kiss » 29 Ное 2014, 18:07

Предстои ми операция и съм много притеснена. Чух, че дават успокоителни лекарства преди всяка операция. Дали наистина е така? Какви лекарства дават?
Vampire Kiss
 
Мнения: 89
Регистриран на: 05 Авг 2011, 14:49

Re: Предстои ми операция - мога ли да изисквам да ми дадат успокоителни лекарства?

Мнениеот S_Milenska » 01 Дек 2014, 11:57

Сигурно дават, ако си зле и си паникьосана. От друга страна сигурно има и значение какви лекарства и прочие ще ти бъдат поставени, ако си противоречат с успокоителните ще е сложно, трябва да питаш лекарят или анестезиологът ;)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Предстои ми операция - мога ли да изисквам да ми дадат успокоителни лекарства?

Мнениеот FramarLekari » 02 Дек 2014, 13:26

Здравейте, Vampire Kiss!

Анксиолитиците се използват за преанестезия и могат да бъдат полезно допълнение при приготвяне на пациента за операция и обикновено се прилагат на пациента, преди да бъде въведен в анестезия. Бензодиазепитени са вид средства за намаляване на тревожността, които осигуряват антероградна амнезия и лека седация. Но какъв вид седативно лекарство ще Ви бъде дадено зависи от лекаря или анестезиолога.

Успех,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с хирургия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron