По-лесен, но полезен ли е този начин за консумация на лимоните?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

По-лесен, но полезен ли е този начин за консумация на лимоните?

Мнениеот mimeto90 » 02 Дек 2014, 12:40

След като цените на лимоните отново спаднаха се върнах съм един сутрешен ритуал - пиенето на лимонов сок! :) :) Все още обаче не съм си купила от онези ел.преси или сокоизстисквачки, затова работя на ръка и често не мога да изцедя лимона до край :!:

Но пък попаднах на един начин, който се прилага и при доматите, завираш вода, махаш от котлона и топваш за около 5 мин. лимоните вътре, след това предполагам са доста по-меки и по-лесни за цедене :idea: :idea:
lemon-water.jpg
lemon-water.jpg (21.46 KiB) Прегледано 1163 пъти
разбира се, щукна ми въпросът - какво се случва с витамините в лимоните, дали всичко си остава на мястото или има такива, които се разграждат бързо благодарение на топлата вода :idea: или пък кората е достатъчна, за да предпази всички полезности и да ги задържи в лимоните :?

Че е по-лесен този метод, няма спор, но дали е и полезен? Дали не се оказва, че най-накрая пиеш една кисела вода :roll:
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: По-лесен, но полезен ли е този начин за консумация на лимоните?

Мнениеот nadqta » 02 Дек 2014, 12:44

Странно, не мога да си представя колко точно могат да омекнат, че чак да ти стане по-лесно изцеждането им :roll: не бих се доверила на този метод, дано има и по-вещи в областта, та да ти дадат по-смислен отговор :!:
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: По-лесен, но полезен ли е този начин за консумация на лимоните?

Мнениеот Mon_ton » 03 Дек 2014, 15:55

Достатъчно е само да търкате лимоните, за да се отпусне сокът им и пак стават супер за изстискване ;)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: По-лесен, но полезен ли е този начин за консумация на лимоните?

Мнениеот Pipilota » 04 Дек 2014, 11:40

Ами не мисля, че ще е по-лесно да седнеш да си вариш лимоните, пък и мисля, че няма да е толкова полезно за самите им съставки, пък и топъл лимон.. изобщо ето три причини да не го правя :lol: :lol:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: По-лесен, но полезен ли е този начин за консумация на лимоните?

Мнениеот Lyomi » 04 Дек 2014, 11:55

На мен най-лесно ми е да изстисквам лимоните с лъжица, така че не се налага да ги накисвам във вода и да другата идея е да ги притиснеш търкаляйки ги по плота, преди да ги разрежеш ;)
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: По-лесен, но полезен ли е този начин за консумация на лимоните?

Мнениеот Krum » 04 Дек 2014, 12:14

Lyomi написа:На мен най-лесно ми е да изстисквам лимоните с лъжица, така че не се налага да ги накисвам във вода и да другата идея е да ги притиснеш търкаляйки ги по плота, преди да ги разрежеш ;)

Аз така притискам всички цитрусови плодове, които искам да използвам за сок, наистина е много лесно и става бързо и пускат доста сок накрая ;)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: По-лесен, но полезен ли е този начин за консумация на лимоните?

Мнениеот Kaya » 13 Дек 2014, 12:46

Според мен витамините така ще се повредят така да се каже. Не мисля пък, че ако се цедят упорито няма да пуснат достатъчно сок, колкото ако са сготвени :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: По-лесен, но полезен ли е този начин за консумация на лимоните?

Мнениеот Lollipop » 15 Дек 2014, 11:49

Нито ми се вижда по-лесен, нито по-полезен честно да си призная. Знаем, че подобни храни не бива да се затоплят, а ако достатъчно си подхвърляте лимона преди да го нарежете той със сигурност ще пусне предостатъчно сок :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: По-лесен, но полезен ли е този начин за консумация на лимоните?

Мнениеот Snejna » 15 Дек 2014, 17:54

Така ще се убият полезните витамини на лимона! :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: По-лесен, но полезен ли е този начин за консумация на лимоните?

Мнениеот rabotnata pchela » 19 Яну 2015, 13:41

Е как, това не ми е известно просто, да си сготвиш лимона, преди да го ядеш, в никакъв случай, по-добре да се търка в земята. :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта