Как се справяте с разранените кожички около ноктите?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Re: Как се справяте с разранените кожички около ноктите?

Мнениеот Lili_pili » 22 Май 2015, 12:12

Вианги съм се мазала с гентамицин маз за кожичките по ноктите, минават ми много бързо, така се мажа и за всяко нараняване.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Как се справяте с разранените кожички около ноктите?

Мнениеот Bambaa » 23 Май 2015, 22:28

Чувала съм, че е добре преди да се намаже с каквото и да било да се потопи в разтвор на вода и сода, заради антисептичното действие на содата, но не съм стигала до там да го правя :roll:
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Как се справяте с разранените кожички около ноктите?

Мнениеот Lisica » 27 Юли 2015, 20:14

Bambaa написа:Чувала съм, че е добре преди да се намаже с каквото и да било да се потопи в разтвор на вода и сода, заради антисептичното действие на содата, но не съм стигала до там да го правя :roll:

Вярно ли? Сода и вода, много странно, ще пробвам, напоследък са ми се появили малко такива кожички и са много болезнени и грозни! :(
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Как се справяте с разранените кожички около ноктите?

Мнениеот Jully » 28 Юли 2015, 05:54

Ако са разранени ги мажа с гентамицин вазелина и минават доста бързо, но грижата за ръцете после трябва да е сериозна. :)
Използвам особено през зимата комплекс витамини :)
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Как се справяте с разранените кожички около ноктите?

Мнениеот Monika_Spasova » 28 Юли 2015, 06:27

Използвам маслото за нокти на Икаров, много бързо ми се възстанови кожата от тези ранички :)
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Как се справяте с разранените кожички около ноктите?

Мнениеот Nightmare » 28 Юли 2015, 11:58

Monika_Spasova написа:Използвам маслото за нокти на Икаров, много бързо ми се възстанови кожата от тези ранички :)

Как изглежда това масло, има ли собствен апликатор или си е като останали тубички с течни масла? :roll:
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Как се справяте с разранените кожички около ноктите?

Мнениеот Rali_hr » 07 Авг 2015, 09:47

Nightmare написа:
Monika_Spasova написа:Използвам маслото за нокти на Икаров, много бързо ми се възстанови кожата от тези ранички :)

Как изглежда това масло, има ли собствен апликатор или си е като останали тубички с течни масла? :roll:

http://apteka.framar.bg/30000221/%D0%B8 ... %BC%D0%BB- Ще ти отговоря вместо Моника. Маслото прилича на лак за нокти, то е като олио. Нанася се по кожичките и се чака поне 20 минути да попие. Не се мият ръцете след това. :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как се справяте с разранените кожички около ноктите?

Мнениеот PasDeDeux » 07 Авг 2015, 09:59

Rali_hr написа:
Nightmare написа:
Monika_Spasova написа:Използвам маслото за нокти на Икаров, много бързо ми се възстанови кожата от тези ранички :)

Как изглежда това масло, има ли собствен апликатор или си е като останали тубички с течни масла? :roll:

http://apteka.framar.bg/30000221/%D0%B8 ... %BC%D0%BB- Ще ти отговоря вместо Моника. Маслото прилича на лак за нокти, то е като олио. Нанася се по кожичките и се чака поне 20 минути да попие. Не се мият ръцете след това. :)

Мм супер, харесват ми маслата на Икаров, тъй като са на много добри цени и съм сигурна, че действат!
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Как се справяте с разранените кожички около ноктите?

Мнениеот Rali_hr » 07 Авг 2015, 10:09

Да наистина действат. Моя приятелка се беше обезобразила при една маникюристка, оная така й беше нарязала кожичките до кръв, че псоле голям зор видя докато се оправи.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как се справяте с разранените кожички около ноктите?

Мнениеот Mon_ton » 07 Авг 2015, 10:30

Не ми се е налагало да ползвам нещо за кожичките, но имам удебеляване на няколко нокъта (на кожичките отстрани), дали това ще помогне да се омекотят?
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

ПредишнаСледваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта