Как се справяте с разранените кожички около ноктите?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Re: Как се справяте с разранените кожички около ноктите?

Мнениеот Ginger » 07 Авг 2015, 11:11

Mon_ton написа:Не ми се е налагало да ползвам нещо за кожичките, но имам удебеляване на няколко нокъта (на кожичките отстрани), дали това ще помогне да се омекотят?

Със сигурност, но това не означава, че ще изчезнат, може да ги изрежеш, но до седмица-две ще е същата работа :idea:
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Как се справяте с разранените кожички около ноктите?

Мнениеот rabotnata pchela » 07 Авг 2015, 11:53

Можеш да пробваш, или по-скоро трябва да пробваш с нещо да поддържаш кожата мека, пробвай да се мажеш с кокосово масло там, евентуално това би ти помогнали с/у задебеляването. :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как се справяте с разранените кожички около ноктите?

Мнениеот Bambaa » 25 Авг 2015, 16:44

rabotnata pchela написа:Можеш да пробваш, или по-скоро трябва да пробваш с нещо да поддържаш кожата мека, пробвай да се мажеш с кокосово масло там, евентуално това би ти помогнали с/у задебеляването. :)

По-скоро кокосово масло с захар, за да ексфолира, подобрява кръвообращението и омекотява! ;)
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Как се справяте с разранените кожички около ноктите?

Мнениеот Rali_hr » 03 Сеп 2015, 11:45

Bambaa написа:
rabotnata pchela написа:Можеш да пробваш, или по-скоро трябва да пробваш с нещо да поддържаш кожата мека, пробвай да се мажеш с кокосово масло там, евентуално това би ти помогнали с/у задебеляването. :)

По-скоро кокосово масло с захар, за да ексфолира, подобрява кръвообращението и омекотява! ;)

как ще ексфолираш нещо, което е около 2 милиметра?
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как се справяте с разранените кожички около ноктите?

Мнениеот Monika_Spasova » 09 Мар 2016, 15:04

Не знам вчера къде съм се разранила, но е направо ужас, мазах се с крем здраве, та за радост ми поотмина!
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Как се справяте с разранените кожички около ноктите?

Мнениеот Rali_hr » 31 Май 2016, 12:23

Monika_Spasova написа:Не знам вчера къде съм се разранила, но е направо ужас, мазах се с крем здраве, та за радост ми поотмина!

Mажи, мажи, и аз с него се мажа за всичко, което ме дразни. :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как се справяте с разранените кожички около ноктите?

Мнениеот Harmony » 31 Май 2016, 12:28

Имам едно приспособление в козметичния несесер, което служи за избутване на кожичките. Доста години го ползвам вече и така като че ли не ми се появяват толкова кожички или поне не ми се получават рани по пръстите от дърпане на дебели кожички :smile: .
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Как се справяте с разранените кожички около ноктите?

Мнениеот Snejna » 31 Май 2016, 13:44

Harmony написа:Имам едно приспособление в козметичния несесер, което служи за избутване на кожичките. Доста години го ползвам вече и така като че ли не ми се появяват толкова кожички или поне не ми се получават рани по пръстите от дърпане на дебели кожички :smile: .

Хм, то май тези, които се появяват са по-скоро отстрани. Това за избутване по-скоро става за по-твърди кожички сякаш. :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Как се справяте с разранените кожички около ноктите?

Мнениеот draga.mihova » 31 Май 2016, 16:38

Има и приспособления и за рязане на кожичките, но на мен хич не ми е удобно и даже ме боли като го ползвам. Затова го избягвам. Май никак не се справям с тях.
draga.mihova
 
Мнения: 226
Регистриран на: 10 Дек 2013, 12:24

Re: Как се справяте с разранените кожички около ноктите?

Мнениеот Mon_ton » 01 Юни 2016, 13:09

За тези кожички, за които говорите, то за тях най-добре да се посети маникюристка, която да се погрижи. :) Най-лесно става и безболезнено.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

ПредишнаСледваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта