Как се справяте с разранените кожички около ноктите?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Re: Как се справяте с разранените кожички около ноктите?

Мнениеот M.Tasheva » 01 Юни 2016, 13:33

Или приятелка, която има такива умения :lol: . Аз имам вредния навик все нещо да чопля и да късам по ноктите и като видя, че не приличат на нищо, тогава се спирам за малко :mrgreen: .
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Как се справяте с разранените кожички около ноктите?

Мнениеот dejavu » 07 Юни 2016, 13:39

Като ми се забели кожичка, дърпам и често стига до кръв работата. Много ме боли и пръстите ми става на рани. Някой път ги режа с ножичка, но остава кожичка, която като се втвърди и ми закача по дрехите и не мога да ги търпя.
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Как се справяте с разранените кожички около ноктите?

Мнениеот desislava.atanasova » 17 Юни 2016, 19:26

Момичета, внимавайте с рязането на кожичките. Има си правилен начин за премахването им, като не ги режете до дъно, защото с времето се получава обратния ефект, започват да растат още повече. Кожичките се наричат кутикул. Хубаво е преди да започнете с рязането да си накиснете ръцете. Избутвате кутикула и най-хубаво се изрязват с "клещи"-те не накъсват. И накрая е най-хубаво да намажете с чисто масло, като на Икаров, бадемово, липа...
desislava.atanasova
 
Мнения: 6
Регистриран на: 31 Май 2016, 21:40

Re: Как се справяте с разранените кожички около ноктите?

Мнениеот annydance » 20 Юни 2016, 12:03

След баня аз ги избутвам кожичките с едно специално уредче и нямам чак толкова главоболия с тях.
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Как се справяте с разранените кожички около ноктите?

Мнениеот Pipilota » 20 Юни 2016, 12:31

Аз лично не си махам никакви кожички. Нямам нищо удебелено, нито ми харесва това избутване. Прави пръстите подути и липсва онази плавна линия преминаваща от "месото" към нокътя. Изглежда надуто и не ме кефи. За радост почти нямам излишни кожички и като цяло не е голяма драма това, че не ги махам.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как се справяте с разранените кожички около ноктите?

Мнениеот Lisica » 14 Мар 2017, 17:37

Сега започнах да се мажа с различни масла, последно пробвах с масло от авокадо доста ми помогне да се махне болката и се заздравиха сравнително бързно, но ако полоението е до кръв, мажа с гентамицин.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Как се справяте с разранените кожички около ноктите?

Мнениеот Snejna » 15 Мар 2017, 15:11

С мед също става да се възстановят, той е в и антибактериален и помага за заздравяването ;) само че е малко неприятно ако се намажеш с мед, подходящо е през това време да стоиш само. :geek:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Предишна

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта