Има ли шанс да се премахне надрасканото с маркер по стената без да боядисвам?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Има ли шанс да се премахне надрасканото с маркер по стената без да боядисвам?

Мнениеот MerryPop » 03 Дек 2014, 15:55

Да ви се оплача накратко - моето дете съвсем изпляска. Вчера докато бях в кухнята да му направя чай, за отрицателно време е решил и изпълнил едно творение върху стената с маркер, като го видях не знаех дали да се смея или да плача, просто ми дойде като гръм :shock: :shock: :shock: :shock:

Рисунката е страшно мила, не е просто драсканица, но не мога да я оставя така върху стената, а и сега не е време за боядисване :|По принцип изпитвам страшен сантимент към детските рисунки
Kids painting on the wall.jpg
Kids painting on the wall.jpg (15.45 KiB) Прегледано 1944 пъти
и се чудех дали да не му оставя едната стена точно за тази цел, но все пак не съм убедена, че искам да е точно в хола!

Много ми се иска на първо време да почистя надрасканото с маркер от стената, без да се налага да я боядисвам, а дори и да я боядисам, не съм убедена, че ще може съвсем добре да се покрие това, тъй като е рисувано с ярки цветове! :roll: Много се надявам да имате и решение за това :!:
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: Има ли шанс да се премахне надрасканото с маркер по стената без да боядисвам?

Мнениеот maminka » 03 Дек 2014, 15:58

И аз иамх подобни инциденти и след като опитах всичко и не се махна, просто реших да премеся мебелите, така че да го скрия и понеже са двама и нямат удържане оставих стената над леглото в спалнята за тази цел, :D :D сега вече са спокойни :)
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Има ли шанс да се премахне надрасканото с маркер по стената без да боядисвам?

Мнениеот S_Milenska » 04 Дек 2014, 09:58

Ако е с флумастри ще се покрие, но виж, ако е с пастели няма как да стане, защото са мазни и винаги ще прозират ;) А ако искате детето ви да има къде да рисува, сложете си черна дъска където искате, така лесно може да почистите и винаги може да сменя рисунките ;)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Има ли шанс да се премахне надрасканото с маркер по стената без да боядисвам?

Мнениеот Pipilota » 24 Мар 2015, 11:04

Мисля, че няма как да стане без боядисване, и да го изтъркаш с нещо, все ще си личи къде е било надраскано, пък представи си с някой перманентен маркер. :D
Иначе не е добра идея да оставиш някоя стена на детето, така или иначе за 2-3 дена ще я надраска и няма повече да ѝ обърне внимание.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Има ли шанс да се премахне надрасканото с маркер по стената без да боядисвам?

Мнениеот Rali_hr » 24 Мар 2015, 12:09

Със спирт сигурно ще стане, но ще остане по-тъмно петно и ще си личи, като цяло боядисването не можете да го избегнете. Моя малкия беше нарисувал стените с пастел, това мазното, даже няма покриване с боя, та трябваше да го търкаме с шкурка :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Има ли шанс да се премахне надрасканото с маркер по стената без да боядисвам?

Мнениеот Ваня Стойчева » 24 Мар 2015, 17:45

:) не се надявайте на големи чудеса, винаги ще си личи, къде е било надраскано. Моят съвет е да не му позволяваш на детето повече да рисува там, защото ще се обърка, а остави картината и лятото пребоядисай. По-добре рисунка от размазано петно :)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Има ли шанс да се премахне надрасканото с маркер по стената без да боядисвам?

Мнениеот Lili_pili » 24 Мар 2015, 18:11

Rali_hr написа:Със спирт сигурно ще стане, но ще остане по-тъмно петно и ще си личи, като цяло боядисването не можете да го избегнете. Моя малкия беше нарисувал стените с пастел, това мазното, даже няма покриване с боя, та трябваше да го търкаме с шкурка :)
хахаха децата са големи калпазанчета, нали? Ама защо не им се карате от рано, а ги оставяте да правят такива бели? :)
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Има ли шанс да се премахне надрасканото с маркер по стената без да боядисвам?

Мнениеот Elica » 26 Мар 2015, 13:59

Не мисля, че може да се изчисти толкова добре, че да няма после следи или пък да не остане петно, все ще трябва да се боядисва, колкото и да не ви се иска.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Има ли шанс да се премахне надрасканото с маркер по стената без да боядисвам?

Мнениеот Snejna » 27 Мар 2015, 14:45

Няма шанс да се премахне без да остане петно. У нас така беше нашарила дъщеря ми като малка и аз тръгнах да бърша, познай какво стана - едно огромно грозно петно! Ужас направо..
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Има ли шанс да се премахне надрасканото с маркер по стената без да боядисвам?

Мнениеот Slavena » 27 Мар 2015, 15:45

защо не го намажеш направо там с боя вместо да се чудиш как да го покриеш или залепи тапети направо :)
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron