Как тренирате без да ви болят ставите, постижимо ли е?

Бягане, упражнения у дома, поддържане на формата, аеробика, плуване, кардио тренировки, други спортове

Как тренирате без да ви болят ставите, постижимо ли е?

Мнениеот nadqta » 04 Дек 2014, 17:24

Напоследък, откакто се развали времето по време на тренировка изпитвам ужасни болки в ставите. Дори и да не бягам, т.е. когато правя други упражнения, болката в коленете и тазобедрените стави си отава.
joint-pain.jpg
joint-pain.jpg (14.47 KiB) Прегледано 1402 пъти
Възможно и да е изцяло от времето, а може и аз неправилно да натоварвам тялото си, но няма как да разбера, докато някой не ми подскаже какви евентуални грешки допускам, за да ме болят по този начин ставите :idea:

Надявам се, че след като се оправи времето няма да имам тази болка в ставите, но до тогава не ми се искаше да спирам да тренирам :idea: надявам се, че това ми желание е постижимо, стига да се открие проблема :idea:
А вие използвате ли нещо за облекчаване на този вид болки :roll:
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Как тренирате без да ви болят ставите, постижимо ли е?

Мнениеот belleville » 04 Дек 2014, 17:36

Не мисля, че има такива варианти, за съжаление и аз имам стари травми, които при лошо време ме болят, въпреки че не спортувам вече, представям си с активните хора, които имат болки какво става! :|
belleville
 
Мнения: 253
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 14:39

Re: Как тренирате без да ви болят ставите, постижимо ли е?

Мнениеот Rali_hr » 08 Дек 2014, 18:25

Ако имате проблем търсете лекарско мнение, ако ви боли докато тренирате, значи не правите нещо както трябва.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как тренирате без да ви болят ставите, постижимо ли е?

Мнениеот mix_twix » 29 Яну 2015, 14:16

Много е важно загряването, аз дори преди да ида да карам колело си правя някакви упражнения вкъщи за разтягане на тялото, сухожилия, мускули, после нямам никакви пробелми ;)
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Как тренирате без да ви болят ставите, постижимо ли е?

Мнениеот Pipilota » 30 Яну 2015, 10:42

Никога не са ме боляли ставите, но за си тренирам много внимателно.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как тренирате без да ви болят ставите, постижимо ли е?

Мнениеот Lyomi » 30 Яну 2015, 12:18

По принцип има едно правило - никога недей да вървиш срещу болката :idea: има и изключения, де, в някои спортове като гимнастиката :idea: :D
Та, ако те болят ставите, смятам, че е по-добре да ограничиш спорта или да починеш известно време, след което да го караш по-кротко :idea:
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Как тренирате без да ви болят ставите, постижимо ли е?

Мнениеот silver933 » 30 Яну 2015, 13:00

Мда, мини поне през лекар за мнение, може да се наложи да замениш някои упражнения с други и по-леки :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Как тренирате без да ви болят ставите, постижимо ли е?

Мнениеот Krum » 02 Апр 2015, 12:53

За най-лесно не тренирам изобщо :) Иначе за ставите, ако ги натоварвате по малко и постепенно не трябва да има проблем.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Как тренирате без да ви болят ставите, постижимо ли е?

Мнениеот Lili_pili » 03 Апр 2015, 09:20

Винаги съм се чудила на хората, които спортуват, как наистина се чувстват добре после, аз от няколко дена се прибирам пеша от работа и не си чувствам краката...
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Как тренирате без да ви болят ставите, постижимо ли е?

Мнениеот annydance » 08 Юли 2015, 14:33

Lili_pili написа:Винаги съм се чудила на хората, които спортуват, как наистина се чувстват добре после, аз от няколко дена се прибирам пеша от работа и не си чувствам краката...

Предполагам, че имаш кола и си забравила да вървиш, това май им е основният проблем на шофьорите :idea:
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Следваща

Назад към Фитнес и кардио активност

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron