Има ли значение кога какво ядем?

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Re: Има ли значение кога какво ядем?

Мнениеот Rali_hr » 25 Май 2016, 10:49

mamina написа:Разбира се, като вечеряш късно, тялото ти не може да преработи бързо храната и се чувстваш като напомпан. Трупат се килца така :lol: .

Има някои, които са адски слаби но за сметка на това са много слаби.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Има ли значение кога какво ядем?

Мнениеот penelopa » 26 Май 2016, 14:52

Rali_hr написа:
mamina написа:Разбира се, като вечеряш късно, тялото ти не може да преработи бързо храната и се чувстваш като напомпан. Трупат се килца така :lol: .

Има някои, които са адски слаби но за сметка на това са много слаби.


Последният коментар не го разбрах, но снощи например към 22 ч. почувствах глад и много ми се прияде нещо. Устоях да се нахвърля на нещо по-стабилно и изядох една ябълка. Доста добре ми дойде, не знам дали е подходящо това време за плод, но по-добре това, отколкото да се натъпча с хляб и шунка например. Добре, че не ми се случва често :wink: .
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Има ли значение кога какво ядем?

Мнениеот Yunona » 30 Май 2016, 19:02

penelopa написа:Последният коментар не го разбрах, но снощи например към 22 ч. почувствах глад и много ми се прияде нещо. Устоях да се нахвърля на нещо по-стабилно и изядох една ябълка. Доста добре ми дойде, не знам дали е подходящо това време за плод, но по-добре това, отколкото да се натъпча с хляб и шунка например. Добре, че не ми се случва често :wink: .


Много подходяща е ябълката в такива случаи :) Все пак тя не е много сладък плод, засища добре за момента, не е калорична, съдържа много фибри... Случи ли ми се да огладнея късно вечерта, това е и моето спасение.

П.П. Предишният коментар и аз не го схванах :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Има ли значение кога какво ядем?

Мнениеот Fancy » 31 Май 2016, 09:09

Прледполагам, че в такива случаи изобщо плод е подходящо да се яде. Четох някъде, че не е препоръчително да се яде банан сутрин. Аз много обичам тогава да си го хапвам - хем, ми е по-леко, хем ми държи стомаха заситен. Нямам представа защо не е полезен сутрин и дали изобщо е така :shock: !
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Има ли значение кога какво ядем?

Мнениеот Lili_pili » 02 Юни 2016, 14:43

Аз знам, че следобед не бива да се ядат плодове, защото вдигат нивото на кръвната захар, затова с тях до обяд. За банана сутринта не съм чувала. ;)
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Има ли значение кога какво ядем?

Мнениеот ramimni » 02 Юни 2016, 17:20

Между основните хранения защо да не си хапнеш плод? С какво друго да се заситиш, ако пригладнееш? Зеленчуци да ядеш не е същото.
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Има ли значение кога какво ядем?

Мнениеот kalinka-kuku » 03 Юни 2016, 12:09

ramimni написа:Между основните хранения защо да не си хапнеш плод? С какво друго да се заситиш, ако пригладнееш? Зеленчуци да ядеш не е същото.

Е то между храненията може и солети да си ядеш, въпросът е до колко е правилно. И аз съм чувала от много хора запалени по здравословното хранене, че плодовете се ядат ДО обяд. точка. Кое не е същото на зеленчука, можеш да ядеш краставица, морков, които спокойно да те заситят следобед.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Има ли значение кога какво ядем?

Мнениеот miron » 03 Юни 2016, 15:18

Нормално, плодовете не са много подходящи за следобед точно заради високите нива на кръвна захар особено за хора, които искат да отслабнат и се придържат много строго към здравословното хранене.
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Има ли значение кога какво ядем?

Мнениеот black » 08 Юни 2016, 14:20

Най-проблемни са май междинните хранения. На закуска, обяд и вечеря горе-долу спазваме вкъщи, но между тях наваксваме. Ако пък сме и изнервени, картината става ужас. Тогава и късно вечер слагаме по нещо в стомаха. И това се отразява естествено, не винаги ми е приятно да се видя в огледалото :mrgreen: .
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Има ли значение кога какво ядем?

Мнениеот Monika_Spasova » 08 Юни 2016, 16:20

Аз си спазвам определен режим, сутрин ям хляб, на обяд ям основно, а за вечеря само салата. :)
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

ПредишнаСледваща

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта