Има ли значение кога какво ядем?

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Re: Има ли значение кога какво ядем?

Мнениеот fawla » 08 Юни 2016, 16:47

Monika_Spasova написа:Аз си спазвам определен режим, сутрин ям хляб, на обяд ям основно, а за вечеря само салата. :)

Логиката е добра и смислена, да намаляш калорийния прием :) И аз бих го пробвала, как се чувстваш така? Не огладняваш ли много следобед и вечер?
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Има ли значение кога какво ядем?

Мнениеот lini_leni » 15 Юни 2016, 12:14

За вечеря леки меса като пилешко, пуешко или заешко може да се хапват заедно със зеленчуци. Те не натоварват стомаха и без хляб е чудесна вечеря.
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Има ли значение кога какво ядем?

Мнениеот Lollipop » 17 Юни 2016, 14:17

lini_leni написа:За вечеря леки меса като пилешко, пуешко или заешко може да се хапват заедно със зеленчуци. Те не натоварват стомаха и без хляб е чудесна вечеря.

Протеини за вечеря е супер, защото помагат и на отслабването, пък и засищат. :) Ама и свинско да ти кажа да си хапнеш, без хляб и със зеленчуци пак ще е добре и пак ще е здравословно, не е като да ядеш ориз с месо и хляб. :mrgreen:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Има ли значение кога какво ядем?

Мнениеот S_Milenska » 06 Фев 2017, 14:59

Хубаво е да се правят някакви режими, но аз не го спазвам, вечер обикновено ядем най-обилно, през деня хапваме, колкото да не е без хич.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Има ли значение кога какво ядем?

Мнениеот penny » 07 Фев 2017, 13:17

На вечеря на мен ми е тежко да ям месо и тогава се пазя да не се изкушавам. Май това е единственото, което внимавам кога ям.
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Има ли значение кога какво ядем?

Мнениеот miron » 07 Фев 2017, 13:27

По-скоро внимавам с въглехидратите, да ги ям до следобед, а след това преминавам на протеини повече, и точно месото и салатата си ги ям вечерта.
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Има ли значение кога какво ядем?

Мнениеот franky » 08 Фев 2017, 14:46

На обяд си позволявам всичко, тогава имам чувството, че мога да изям всичко. И няма значение какво, дали сладко или солено. Другите основни хранения карам както дойде.
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Има ли значение кога какво ядем?

Мнениеот Lili_pili » 08 Фев 2017, 15:19

franky написа:На обяд си позволявам всичко, тогава имам чувството, че мога да изям всичко. И няма значение какво, дали сладко или солено. Другите основни хранения карам както дойде.

Като цяло ти казваш, че нямаш никакви ограничения във храненето и ядеш каквото ти падне.
При мен положението е такова :сутрин ям наистина каквото ми падне, често хапвам дори неща, които са ми останали от обяда. На обяд е моето най-обилно хранене, така да се каже, хапвам нещо вкусно и сготвено. Вечер ям много леки неща - яйца, салата, малко риба, пилешко, кисело мляко. Не прекалявам с по-сериозните храни.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Има ли значение кога какво ядем?

Мнениеот asdddwww » 24 Фев 2017, 17:00

Много е важно човек да спазва правилото за намалянето на калориите през деня, да почва със стабилна закуска и малко по малко да намаля храната и вечер да бъде възможно най-лека, а ние правим точно обратното, българите сме така, нямаме навици да закусваме, а това е голяма грешка. Ако вечер се приемат малко калории, то няма да се качват и килограми, защото тялото ще успява да ги изгори калориите преди да заспи и да се отпусне и да почне да трупа запас.
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Re: Има ли значение кога какво ядем?

Мнениеот Bambaa » 27 Фев 2017, 15:37

Напълно съм съгласна, но е много трудно да си настроиш така организма и да спазваш правилото на закуска повече, на обяд по-малко, а на вечеря съвсем малко. Иска се постоянство и упоритост и да го превърне човек в навик.
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

ПредишнаСледваща

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron