Вярвате ли в силата на пуканките, могат ли да ни опазят от различни заболявания, според вас?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Вярвате ли в силата на пуканките, могат ли да ни опазят от различни заболявания, според вас?

Мнениеот red_eyes » 08 Дек 2014, 13:44

Преди време бях чела за някаква диета на Мадона с пуканки, май беше доста нашумяла, но не съм я пробвала. Сега четох, че предотвратяват и заболявания :roll: понеже са полезни и за храносмилането или поне така се твърди :idea:

Никога не отказвам пакет пуканки по време на филм.
popcorn6.jpg
popcorn6.jpg (33.18 KiB) Прегледано 963 пъти
В повечето случаи измрънквам гаджето да ми изпука, за да не купуваме от тези за микровълнова, но и в двата случая се оказват крайно недостатъчни :idea: :|

Интересно ми е дали някой е правил експеримент волно или неволно със силата на пуканките. Пишеше, че намаляват лошия холестерол, а също и нормализират нивото на кръвната захар :idea:

Стига да имаше човек, който и за трите основни хапвания да ми пука пуканки, с удоволствие бих направило този експеримент за себе си, ако не друго то по функцията на червата щях да разбера как и дали действа :idea: :mrgreen:

Според вас, възможно ли е нещо толкова обикновено, като пуканките да ни пази от различни заболявания и поредния алтернативен метод за лечение, например :roll:
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Вярвате ли в силата на пуканките, могат ли да ни опазят от различни заболявания, според вас?

Мнениеот Harmony » 08 Дек 2014, 13:49

Защо не... смятам, че подобни простички неща е нормално да се предпазват хората от по-сериозни заболявания, нищо вредно няма, стига да не е ГМО царевицата и да не е приготвена в микровълнова, но това май може да откаже по-голямата част от тези, които са се решили да пробват този режим :idea:
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Вярвате ли в силата на пуканките, могат ли да ни опазят от различни заболявания, според вас?

Мнениеот Lollipop » 13 Дек 2014, 12:20

Harmony написа:Защо не... смятам, че подобни простички неща е нормално да се предпазват хората от по-сериозни заболявания, нищо вредно няма, стига да не е ГМО царевицата и да не е приготвена в микровълнова, но това май може да откаже по-голямата част от тези, които са се решили да пробват този режим :idea:

работата е там, че царевицата по цял свят е ГМО :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Вярвате ли в силата на пуканките, могат ли да ни опазят от различни заболявания, според вас?

Мнениеот LaCoquine » 13 Дек 2014, 12:48

Не мисля, че само в това е проблемът, определени хора пускат слухове, че еди какво си е страшно полезно, които първо са потвърдени, а след това отхвърлени и заклеймени като лъжа, така че всеки си има някаква истина и е най-добре да се води по нея!
LaCoquine
 
Мнения: 291
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:58

Re: Вярвате ли в силата на пуканките, могат ли да ни опазят от различни заболявания, според вас?

Мнениеот Kremiliya » 13 Дек 2014, 15:26

Много време се твърдеше, че пуканките са много вредни, а сега изведнъж стават поредното чудотворно нещо...
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Вярвате ли в силата на пуканките, могат ли да ни опазят от различни заболявания, според вас?

Мнениеот Snejna » 15 Дек 2014, 17:52

Вярвам че са по-вредни, отколкото се опитват да ни втълпят. :mrgreen:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Вярвате ли в силата на пуканките, могат ли да ни опазят от различни заболявания, според вас?

Мнениеот Anka » 16 Дек 2014, 16:44

Вярвам, че е поредната глупост това, не ми се вижда възможно да помагат пуканките или да са полезни по някакъв начин, като знаем как се приготвят и каква е царевицата. Ако става въпрос за домашни пуканки, отгледани на село, това е друго вече.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Вярвате ли в силата на пуканките, могат ли да ни опазят от различни заболявания, според вас?

Мнениеот Kaya » 16 Дек 2014, 18:06

Anka написа:Вярвам, че е поредната глупост това, не ми се вижда възможно да помагат пуканките или да са полезни по някакъв начин, като знаем как се приготвят и каква е царевицата. Ако става въпрос за домашни пуканки, отгледани на село, това е друго вече.

Да, ако пуканките са отгледани правилно тогава може да са полезни :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Вярвате ли в силата на пуканките, могат ли да ни опазят от различни заболявания, според вас?

Мнениеот mix_twix » 18 Дек 2014, 11:33

Вярвам разбира се, в силата на пуканките и в силата на колата с тях - по-лоша комбинация от това не може да стане. Ако са като мамулите, които висяха на село на стълбите 100% са полезни и вършат всички тези чудеса, но знаем какви са днешните царевици.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Вярвате ли в силата на пуканките, могат ли да ни опазят от различни заболявания, според вас?

Мнениеот Lollipop » 18 Дек 2014, 11:48

mix_twix написа:Вярвам разбира се, в силата на пуканките и в силата на колата с тях - по-лоша комбинация от това не може да стане. Ако са като мамулите, които висяха на село на стълбите 100% са полезни и вършат всички тези чудеса, но знаем какви са днешните царевици.

Мда, те пчелите измряха, че ние ли няма. Вредна е сегашната царевица, пуканките сами по себе си може и чудеса да вършат, но уви.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта