Кои играчки смятате за опасни за вашето дете?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Кои играчки смятате за опасни за вашето дете?

Мнениеот Anka » 08 Дек 2014, 16:49

Не знам вече дали остана някой в този форум, който да не е разбрал, че имам малък брат и майка ми започна пак да ми обяснява за опасните играчки за малкия!

И разбира се дойде най-очакваното време през годината, а именно Коледа. Всички деца очакват подаръци и то разбира се играчки.

lawndart-630x420.jpg
lawndart-630x420.jpg (15.18 KiB) Прегледано 1467 пъти

Чудя се обаче, родителите забраняват ли играчки на децата си. Има ли неща, които определяте като опасни? Колелета, тротинетки, скейтборд, колички с дистанционно, мозайка, кога разрешавате такива неща и позволявате ли ги изобщо?
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Кои играчки смятате за опасни за вашето дете?

Мнениеот Malina » 08 Дек 2014, 17:09

Като гледам покрай мен нищо не им дават на тези деца, нито колело да карат, станали големи пък с помощни колелета, нито да тичат, не знам, всичко ли е опасно?! :shock:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Кои играчки смятате за опасни за вашето дете?

Мнениеот Ginger » 08 Дек 2014, 17:29

Malina написа:Като гледам покрай мен нищо не им дават на тези деца, нито колело да карат, станали големи пък с помощни колелета, нито да тичат, не знам, всичко ли е опасно?! :shock:

И аз съм на това мнение, имам 2-3 приятелки, които виждам колко много се различават от останалите майки, просто пускат децата си да играят както нас - на воля, а останалите висят до пързалките да не би детето им да си удари нещо, навсякъде по петите им, а мързеливите мамчета просто крещят - недей там да ходиш, не се качвай на това, слез от онова :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Кои играчки смятате за опасни за вашето дете?

Мнениеот S_Milenska » 08 Дек 2014, 17:32

Освен опасните на пръв поглед, са опасни и различни евтини играчки, дребни части и т.н., много внимавам какво вземам на детето си!
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Кои играчки смятате за опасни за вашето дете?

Мнениеот Kaya » 08 Дек 2014, 17:47

Много ме е страх от колелета и тротинетки! Забранила съм ги и дори и топка не давам да се рита на асфалта :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Кои играчки смятате за опасни за вашето дете?

Мнениеот Andrey » 08 Дек 2014, 17:51

Kaya написа:Много ме е страх от колелета и тротинетки! Забранила съм ги и дори и топка не давам да се рита на асфалта :)

Ти му вземаш истинските удоволствия на това дете, остава пък и колело и тротинетка да кара, да седне и да рисува ли само :shock:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Кои играчки смятате за опасни за вашето дете?

Мнениеот Pipilota » 19 Яну 2015, 10:37

Голяма част от боклуците ги смятам за опасни, такива, които струват по 2-3 лева ги смятам за опасни, такива, които не развиват изобщо мозъка му - също.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Кои играчки смятате за опасни за вашето дете?

Мнениеот Andrey » 19 Яну 2015, 17:35

Има много опасни играчки, аз дете нямам, но като гледам по познати, забелязах обаче, има много играчки с дребни топчета, дори при бебешките играчки... :shock:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Кои играчки смятате за опасни за вашето дете?

Мнениеот Elica » 19 Яну 2015, 18:09

Pipilota написа:Голяма част от боклуците ги смятам за опасни, такива, които струват по 2-3 лева ги смятам за опасни, такива, които не развиват изобщо мозъка му - също.

Та те дори миришат гадно! Аз гледам когато купувам да пише, че са произведени от безвредни материали!
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Кои играчки смятате за опасни за вашето дете?

Мнениеот Anka » 21 Юли 2015, 13:45

Цената определено е от значение, винаги купувам дървени неща, ако съм влезнала в по-евтин магазин и нямам време да отида до Хиполенд или Джъмбо! Ако е подходящо намирам добра книжка, която да замени подаръка. Обидно е да се подаряват боклуци, по-добре без подарък въобще!
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта