Мухъл в кухнята! - Как да се отърва от него?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Re: Мухъл в кухнята! - Как да се отърва от него?

Мнениеот black » 28 Окт 2016, 10:54

Със сода не съм пробвал, но веднъж си бях купил един спрей специално за мухъл. Не му помня името, но тогава останах доволен. Дано не ми се налага пак, че голямо търсене ще падне :mrgreen: . Така че и купените препарати действат.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Мухъл в кухнята! - Как да се отърва от него?

Мнениеот Ваня Стойчева » 31 Окт 2016, 16:38

black написа:Със сода не съм пробвал, но веднъж си бях купил един спрей специално за мухъл. Не му помня името, но тогава останах доволен. Дано не ми се налага пак, че голямо търсене ще падне :mrgreen: . Така че и купените препарати действат.

Да не е Саво? Той действа, но докато не се премахне причината за мухъла няма как да станат работите.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Мухъл в кухнята! - Как да се отърва от него?

Мнениеот balsam » 03 Ное 2016, 22:01

Миналата зима в хола ни се появи мухъл под прозореца, който е стъклопакет. Отоплявахме се на радиатор и така и не разбрах защо се появи този мухъл. Не е имало теч или нещо подобно. Напръсках със Саво и се махна. Сега тази зима ще видим.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Мухъл в кухнята! - Как да се отърва от него?

Мнениеот Kaya » 22 Ное 2016, 10:04

balsam написа:Миналата зима в хола ни се появи мухъл под прозореца, който е стъклопакет. Отоплявахме се на радиатор и така и не разбрах защо се появи този мухъл. Не е имало теч или нещо подобно. Напръсках със Саво и се махна. Сега тази зима ще видим.

Дано да не се случва! :roll: Много е неприятно да има мухъл, пък и далеч не е полезно за дома.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Мухъл в кухнята! - Как да се отърва от него?

Мнениеот red_eyes » 22 Ное 2016, 11:08

Възможно ли е от дрехите, които слагам в стаята да се сушат след като съм ги изкарала от пералнята, да се появява мухъл? Забелязах няколко петънца на стената, а сушилника го държа точно до нея.
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Мухъл в кухнята! - Как да се отърва от него?

Мнениеот fawla » 17 Яну 2017, 12:41

red_eyes написа:Възможно ли е от дрехите, които слагам в стаята да се сушат след като съм ги изкарала от пералнята, да се появява мухъл? Забелязах няколко петънца на стената, а сушилника го държа точно до нея.

Много малко вероятно, освен ако не переш на ръка и дрехитети не се отцеждат в стаята. Чак от това мухъл да се появи е невъзможно. По-скоро тая стена ако е до прозореца значи ти пропива от някъде и тече и от там ти е мухъла. +
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Мухъл в кухнята! - Как да се отърва от него?

Мнениеот pitanka » 17 Яну 2017, 14:10

По принцип радиаторите се поставят под прозорците, за да не се образува конденз и да не потича вода отсякъде. Нашите също са така, прозорците ни са с ПВЦ и тече, направо локвички стават на первазите и все забърсвам. Омръзна ми вече, но какво да се направи?
pitanka
 
Мнения: 111
Регистриран на: 19 Юли 2016, 15:40

Re: Мухъл в кухнята! - Как да се отърва от него?

Мнениеот rabotnata pchela » 17 Яну 2017, 14:41

pitanka написа:По принцип радиаторите се поставят под прозорците, за да не се образува конденз и да не потича вода отсякъде. Нашите също са така, прозорците ни са с ПВЦ и тече, направо локвички стават на первазите и все забърсвам. Омръзна ми вече, но какво да се направи?

Наистина ли има такъв проблем?! Да не би да не е уплътнена добре? Евентуално можеш да сложиш направо някаква кърпа да попива.. Ами ако няма перваз, какво правиш. ужас... :shock:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Мухъл в кухнята! - Как да се отърва от него?

Мнениеот Elica » 22 Яну 2017, 12:52

И при мен се е получавало, много зависи това и от уплътнението на съседите, дали и до колко се получава конденз, така че спасение няма. МОже да вземеш влагоабсорбатор и да го поставиш близко до прозореца.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Мухъл в кухнята! - Как да се отърва от него?

Мнениеот Ваня Стойчева » 25 Яну 2017, 10:46

Наиситна много зависи от комшиите, ние преди да се санираме, комшията отгоре се санира, само че до милиметър на края на жилището си. Моя мъж му каза да си пусне още 10-20см. надолу, да няма такава рязка разлика в температурите, той го прие, сякаш искаме ние да "намажем" от неговата санировка и отказа, после се оплака, че в долните му ъгли има мухъл и новите мебели заминали... Поправи санировката, удължи я малко надолу и му приключиха проблеми, ама като не слуша... излезе му двойно.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

ПредишнаСледваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron