Мухъл в кухнята! - Как да се отърва от него?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Мухъл в кухнята! - Как да се отърва от него?

Мнениеот Lollipop » 09 Дек 2014, 10:26

Дойде пак зимата, затворихме прозорците и пак като готвя чак прозорците се овлажняват, бърша и т.н. и си мислих, че проблемът ми е решен! Докато преди 2 дена не преместих един шкаф, защото бях изтървала там една бисквита и познайте какво намерих!!!!!!!

Ohio-Mold-Picture.jpg
Ohio-Mold-Picture.jpg (7.39 KiB) Прегледано 6285 пъти

:shock: :shock: :shock: Мухлясало и то жестоко и то разбира се в кухнята, където стои всичката храна! Само като се сетя в какво жилище съм живеела преди години, чак в спалнята капеше влага и имаше мухъл и сега не мога да си представя, че и собствения ми дом може да стигне до там :!:
Как да се отърва от мухъла, не искам да използвам препарати, защото детето е алергично и остава и до болницата да стигнем, трябва ми домашен начин за справяне с проблема. Отгоре на всичкото, този мухъл пак ще се появи, как да го предотвратя? Ако си взема абсорбатор над печката ще помогне ли, но наистина, или ще е прах в очите на мухъла? :mrgreen: :roll: Всякакви идеи приемам за справяне с мухъла, надявам се, че мога веднъж за винаги да се отърва от него! :evil:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Мухъл в кухнята! - Как да се отърва от него?

Мнениеот Kaya » 09 Дек 2014, 11:01

Ужасно е да има мухъл! Само истински и качествен ремонт оправя нещата, но ако всичко е в резултат на дограмата и у вас така или иначе е ремонтирано не знам какво да ви кажа. Пробвайте с домашни смески за почистване - сода и оцет мисля, че става, като пръскате по засегнатите места. Вземете си ако трябва и влагоабсорбатор, вярно, че са доста скъпи, но вършат работа. У нас имахме супер много мухъл и влага, след ремонта се снабдихме с всичко против задържането на влага у дома и проветрявам често! :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Мухъл в кухнята! - Как да се отърва от него?

Мнениеот silver933 » 09 Дек 2014, 11:46

У нас сега имаме този проблем, на външната тераса - там готвим. Тази година я остъклихме и хубаво уплътнихме, обаче вместо да стане добре, сега като сложим да готвим и се запарва и започна да излиза мухъл тук-там. Третирах с препарат, за щастие се махна, обаче сега съм решил - вземаме един абсорбатор и отварям често прозореца!
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Мухъл в кухнята! - Как да се отърва от него?

Мнениеот exotic » 09 Дек 2014, 11:59

У нас е същата история, нямаме абсорбатор, но май ще си направя един коледен подарък, понеже това е вече последната ми опция. Миналата пролет напръскахме с един препарат и свърши чудна работа, цяло лято беше отворено и всичко си беше ок, но сега сме на същото положение, та исках да ти кажа, че и препарати не помагат, когато влагата е там, просто трябва да се разкара!
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Мухъл в кухнята! - Как да се отърва от него?

Мнениеот Andrey » 09 Дек 2014, 13:06

Живеех и аз в една мухлясала квартира, не ги знам как са се справили с мухъла, трябва нещо, което постоянно да изсмуква влагата, добре, че поне я има само в кухнята когато готвите. :)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Мухъл в кухнята! - Как да се отърва от него?

Мнениеот stoff4e » 09 Дек 2014, 13:30

Много е неприятно това... аз живея на морето и тук влагата не прощава, съответно и мухала... намерихме един немски латекс от баумакс против мухъл специално- не помня как се казва,но ако отидеш и питаш- ще ти го покажат- малко е скъпичък разбира се... но пък от както боядисахме хола с него, вече втора зима нямам мухъл. Обаче за да станат нещата добре си трябва основен ремонт на стената- т.е. махай всичко което е досега-мазилка, тапети- шпакловай си неравностите и ГРУНДИРАЙ- задължително преди латекса!!! защото големи ядове брахме докато го нанесем този латекс и добре че свалихме всичко до основи за да се получи качествено- факт е че няма мухъл-въпреки всички тези дъждове... ако го слагаш сега- ще береш големи ядове- и ние го правехме посред зима и то на външна стена..
stoff4e
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Юли 2013, 18:03

Re: Мухъл в кухнята! - Как да се отърва от него?

Мнениеот Mon_ton » 09 Дек 2014, 15:28

stoff4e написа:Много е неприятно това... аз живея на морето и тук влагата не прощава, съответно и мухала... намерихме един немски латекс от баумакс против мухъл специално- не помня как се казва,но ако отидеш и питаш- ще ти го покажат- малко е скъпичък разбира се... но пък от както боядисахме хола с него, вече втора зима нямам мухъл. Обаче за да станат нещата добре си трябва основен ремонт на стената- т.е. махай всичко което е досега-мазилка, тапети- шпакловай си неравностите и ГРУНДИРАЙ- задължително преди латекса!!! защото големи ядове брахме докато го нанесем този латекс и добре че свалихме всичко до основи за да се получи качествено- факт е че няма мухъл-въпреки всички тези дъждове... ако го слагаш сега- ще береш големи ядове- и ние го правехме посред зима и то на външна стена..

Не съм чувала за този латекс, обаче си струва парите, след като казваш, че не завъжда мухъл. Разбира се и влагата в стаята трябва да се работи по това да се намали, защото самия влажен въздух не е полезен за хората:)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Мухъл в кухнята! - Как да се отърва от него?

Мнениеот Lollipop » 10 Дек 2014, 11:52

stoff4e написа:Много е неприятно това... аз живея на морето и тук влагата не прощава, съответно и мухала... намерихме един немски латекс от баумакс против мухъл специално- не помня как се казва,но ако отидеш и питаш- ще ти го покажат- малко е скъпичък разбира се... но пък от както боядисахме хола с него, вече втора зима нямам мухъл. Обаче за да станат нещата добре си трябва основен ремонт на стената- т.е. махай всичко което е досега-мазилка, тапети- шпакловай си неравностите и ГРУНДИРАЙ- задължително преди латекса!!! защото големи ядове брахме докато го нанесем този латекс и добре че свалихме всичко до основи за да се получи качествено- факт е че няма мухъл-въпреки всички тези дъждове... ако го слагаш сега- ще береш големи ядове- и ние го правехме посред зима и то на външна стена..

Благодаря много, то е ясно, че на пролет ще се ремонтира и ще взема предвид този латекс и ще го насложа навсякъде ;)))
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Мухъл в кухнята! - Как да се отърва от него?

Мнениеот Kremiliya » 10 Дек 2014, 12:32

Знам, че със сода и оцет става да се почиства, но е най-важното да се отървете от причината за мухъла, намерете начин да изсушавате въздуха! :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Мухъл в кухнята! - Как да се отърва от него?

Мнениеот Kaya » 10 Дек 2014, 17:14

stoff4e, би ли казала как се казва точно този латекс? Баумакс вече го затварят и не го зареждат, ако го няма :(
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта