Купували ли сте живо коледно дръвче, а как се справяте с отглеждането му?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Купували ли сте живо коледно дръвче, а как се справяте с отглеждането му?

Мнениеот ramimni » 09 Дек 2014, 17:18

Много ми се искаше да си купим тази година живо коледно дръвче. Преди години се бяхме сдобили с такова, но за съжаление не пожела да живее на двора и загина :| :|
Въобще не ми се иска да похабявам второ живо коледно дръвче, затова реших да поискам съвети от тези, които си имат и успешно си е заживяло на двора им :!: :!:
Christmas-tree.jpg
Christmas-tree.jpg (38.52 KiB) Прегледано 1080 пъти
Вече опитахме и разбрах какво е една истинска Коледа с живо дръвче, ухае невероятно! От друга страна е много приятно да имаш толкова зеленина в дома! :) :)

Много се надявам да ми помогнете в избора на правилното живо коледно дръвче и също в отглеждането му, понеже явно там ми беше основната грешка! :)
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Купували ли сте живо коледно дръвче, а как се справяте с отглеждането му?

Мнениеот maminka » 09 Дек 2014, 17:20

Тази година май и ние ще си вземем истинско дърво, лошото е, че до другата зима, предполагам вече трябва да сме го посадили и няма да можем да го украсим втори път :roll: още нищо не знам, но имам около седмица, за да се образовам достатъчно добре, а и в разсадника ще попитам! ;)
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Купували ли сте живо коледно дръвче, а как се справяте с отглеждането му?

Мнениеот Pipilota » 10 Дек 2014, 11:30

Не съм си вземала, много скъпо удоволствие, знам, че такива елхички вървят по около 50лв. което всяка година да го давам за дръвче ми се вижда страшно много. Иначе е супер готино и екологично, но е скъпо. :|
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Купували ли сте живо коледно дръвче, а как се справяте с отглеждането му?

Мнениеот YoLindi » 13 Дек 2014, 11:42

Pipilota написа:Не съм си вземала, много скъпо удоволствие, знам, че такива елхички вървят по около 50лв. което всяка година да го давам за дръвче ми се вижда страшно много. Иначе е супер готино и екологично, но е скъпо. :|

Факт, че най-евтиния вариант си остава изкуствената елха, но пък си е друго да си имаш дърво, в крайна сметка по-малките са и по-евтини и преспокойно ще можеш да го разсаждаш в по-големи саксии, за да си го украсяваш на Коледа. Е, вярно, че в един момент ще ти се наложи да го засадиш навън, но пък аз винаги съм си мечтала да имам в двора бор, въпреки че нямам двор :D :D :D :D :D
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Купували ли сте живо коледно дръвче, а как се справяте с отглеждането му?

Мнениеот Mon_ton » 15 Дек 2014, 16:34

Така е но не можеш да се порадваш на една елха по 150см., а винаги едни малки, защото не са ни по джоба. Иска ми се елхата да бъде по-висока от мен, това е готина Коледа ;)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Купували ли сте живо коледно дръвче, а как се справяте с отглеждането му?

Мнениеот S_Milenska » 17 Дек 2014, 13:11

Винаги съм искала да имам коледно дръвче, което после да си насадя някъде в гората :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Купували ли сте живо коледно дръвче, а как се справяте с отглеждането му?

Мнениеот puhcheto » 10 Яну 2017, 17:03

Не съм купувала такава, но мои познати искаха да угодят на детето и после я позадиха в двора си. Не оцеля дръвчето. Може би има някакви специални грижи, не знам.
Аватар
puhcheto
 
Мнения: 237
Регистриран на: 09 Юли 2015, 16:34


Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron