Пиете ли газирани напитки, а как се чувствате? Помисляли ли сте някога да се ограничите от тях, за да видите какъв ефект би имало върху здравето ви?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Пиете ли газирани напитки, а как се чувствате? Помисляли ли сте някога да се ограничите от тях, за да видите какъв ефект би имало върху здравето ви?

Мнениеот maminka » 09 Дек 2014, 17:50

Доста от моите познати все още си остават страстни фенове на газираните напитки, какво да се лъжем, Кока-Колата ги е превзела тотално!
Не всички имат свръх тегло, както аз бих си помислила, но не са и в особено добра форма! Разбира се малко от тези, които се наливат с Кола, могат да се вслушат в думите ти и да спрат да го правят, за да видят какъв ефект би имало върху тях!
coca_cola_en_sang.jpg
coca_cola_en_sang.jpg (11.52 KiB) Прегледано 995 пъти
Точно с тази цел има човек, който въпреки петдесетте си години прави експеримент, според мен е точно с цел да повлияе на младите! Опита се състои от това да изпива по 10 кенчета всеки ден и естествено резултатът е отчайващ! :x

Вие пиете ли газирани напитки всекидневно, смятате ли, че ако се подложите на подобен експеримент ще се случи същото и с вашето тяло, например за 30 дни да качите 10 килограма :roll: ами ако си представим, че спрете да пиете газирани напитки, тогава може и да успеете за същото време да свалите поне 5 кг? :?
Въобще мислили ли сте си някога да се ограничите от тях, за да видите какъв ефект би имало върху здравето ви?
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Пиете ли газирани напитки, а как се чувствате? Помисляли ли сте някога да се ограничите от тях, за да видите какъв ефект би имало върху здравето ви?

Мнениеот Burborino » 09 Дек 2014, 17:54

от около 4 години не пия нищо газирано. Беше ми много трудно защото много обичах кока кола. Реших да спра газираното без да имам някакъв здравословен проблем. Сега ми е много добре без всички тия отрови. И колкото и да съм обичала кола навремето сега като пийна (случвало ми се е през тези години откакто не пия да пийна няколко пъти за вдигане на кръвно) ми става неприятно дори вкусово.
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Пиете ли газирани напитки, а как се чувствате? Помисляли ли сте някога да се ограничите от тях, за да видите какъв ефект би имало върху здравето ви?

Мнениеот BeenieGal » 09 Дек 2014, 18:02

Burborino написа:от около 4 години не пия нищо газирано. Беше ми много трудно защото много обичах кока кола. Реших да спра газираното без да имам някакъв здравословен проблем. Сега ми е много добре без всички тия отрови. И колкото и да съм обичала кола навремето сега като пийна (случвало ми се е през тези години откакто не пия да пийна няколко пъти за вдигане на кръвно) ми става неприятно дори вкусово.

Съгласна съм с тебе, по същия начин стоят нещата при мен, на мен ми става кофти от прекалената газировка, а след това и зъбите ми скърцат, ужасно е! Странното при мен е, че докато пиех газирани напитки не бях по-пълна, дори бях още по-слаба, не знам май всичко ми действа наопаки!
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Пиете ли газирани напитки, а как се чувствате? Помисляли ли сте някога да се ограничите от тях, за да видите какъв ефект би имало върху здравето ви?

Мнениеот silver933 » 10 Дек 2014, 10:08

Не пия, през целия си живот да съм изпил 5 литра газирано, даже много ми се вижда :lol: За щастие не се ограничавам, просто не обичам. Учудвам се, че деца на 3-4г. вече са научени да пият газирано и им харесва :shock:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Пиете ли газирани напитки, а как се чувствате? Помисляли ли сте някога да се ограничите от тях, за да видите какъв ефект би имало върху здравето ви?

Мнениеот Malina » 10 Дек 2014, 16:37

Не, не пия, за щастие не обичам да пия газирани напитки. Знам, че са супер вредни, учудвам се, че хората учат децата си да ги пият. :shock:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Пиете ли газирани напитки, а как се чувствате? Помисляли ли сте някога да се ограничите от тях, за да видите какъв ефект би имало върху здравето ви?

Мнениеот mangusta » 10 Дек 2014, 16:42

Ами какво да ви кажа, аз пък много обичам и не се съобразявам, но не се и чувствам зле, какво да ви кажа!
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Пиете ли газирани напитки, а как се чувствате? Помисляли ли сте някога да се ограничите от тях, за да видите какъв ефект би имало върху здравето ви?

Мнениеот Slavena » 10 Дек 2014, 16:48

mangusta написа:Ами какво да ви кажа, аз пък много обичам и не се съобразявам, но не се и чувствам зле, какво да ви кажа!

Много ги обичам, ако на ден не изпия поне 1 кола съм болна :mrgreen:
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Пиете ли газирани напитки, а как се чувствате? Помисляли ли сте някога да се ограничите от тях, за да видите какъв ефект би имало върху здравето ви?

Мнениеот Kaya » 11 Дек 2014, 18:09

НЕ си правите услуга, гледайте да ги намалите, колкото и да ви харесват! :?
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Пиете ли газирани напитки, а как се чувствате? Помисляли ли сте някога да се ограничите от тях, за да видите какъв ефект би имало върху здравето ви?

Мнениеот Krum » 12 Дек 2014, 12:27

Не пия нищо газирано, направило ми е впечатление обаче, че хората, дори когато са жадни пият газирани неща, това вече ми се вижда ненормално.. :roll: Разбирам като седнеш на кафе с приятели да изпиеш една кола, как да е, но когато изпитва организма ти жажда да го затлачиш хубаво с кола, а не с вода не си го обяснявам. :shock:
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Пиете ли газирани напитки, а как се чувствате? Помисляли ли сте някога да се ограничите от тях, за да видите какъв ефект би имало върху здравето ви?

Мнениеот Anka » 08 Яну 2015, 17:23

Никога не съм обичала газирани напитки, пиех с приятелите ми, защото те пиеха и винаги с отвращение, с много лед и лимон, за да му прикрия гадния вкус. За щастие, пораснах и дойде времето, в което не ме е срам да си поръчам само вода и никой не ми се присмива. :lol:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron