Пърхот - проблем и при децата, има ли как да се справим без силни шампоани?

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Пърхот - проблем и при децата, има ли как да се справим без силни шампоани?

Мнениеот Anka » 10 Дек 2014, 16:10

Братчето ми има ужасен пърхот, прилича на онзи, който имат бебетата дори! Представете си просто за какви налепи става въпрос! Така му изглежда косата, след баня и след като е почистена! :shock: :shock: :shock:

Пърхот.jpg
Пърхот.jpg (50.83 KiB) Прегледано 6088 пъти

Представете си до другия ден за какво става въпрос и колко много пърхот има. :o Не искаме да го третираме със силни шампоани, аз ползвах последно един, от който направо се задушавах, толкова беше силен, а за малко дете не си представям, че мога да допусна да се ползва. :!:
Какво ли не пробвахме - изсушавахме му косата със сешоар веднага след баня, уж да не го сърби и да няма нужда да се чеше, търкахме главата с нокти в бяната, но не - никакво спасение! :x Имате ли идея как може да се справим, но да не ползваме силни препарати, все пак главичката и косата са му толкова нежни, не искам да му навредим. :roll:
Има ли домашен лек срещу пърхот? Вие какви трикове имате и най-вече, случвало ли се е вашите деца да имат пърхот и как го махнахте? :idea:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Пърхот - проблем и при децата, има ли как да се справим без силни шампоани?

Мнениеот Malina » 10 Дек 2014, 16:25

Много неприятно! Няма ли начин да бъде премахнат пърхота с някакви маски, все ще има някой народен лек или поне по-лек шампоан подходящ за деца. Лошото е, че пърхота винаги се връща, не знам каква е причината. :roll:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Пърхот - проблем и при децата, има ли как да се справим без силни шампоани?

Мнениеот Slavena » 10 Дек 2014, 16:50

Знам, че може да се маже скалпа с кисело мляко и помага в битката с пърхота, дано да ви помогне ;)
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Пърхот - проблем и при децата, има ли как да се справим без силни шампоани?

Мнениеот Kaya » 10 Дек 2014, 17:17

Много лошо, аз също имам пърхот, използвам рекламиран шампоан, помага, но наистина е много силен и аз не бих го сложила на главата на детето ми. :roll:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Пърхот - проблем и при децата, има ли как да се справим без силни шампоани?

Мнениеот Pipilota » 10 Дек 2014, 17:19

Бяха ми казали някаква маска, която много помага, ще попитам пак и ще ти кажа, надали ще е особено приятно, но дано да свърши работа ;)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Пърхот - проблем и при децата, има ли как да се справим без силни шампоани?

Мнениеот donni » 10 Дек 2014, 17:45

Чувала съм, че успешно се справя черния пипер с пърхота, но не зная дали няма да люти прекалено много на детската главичка :roll:
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Пърхот - проблем и при децата, има ли как да се справим без силни шампоани?

Мнениеот Vframar » 10 Дек 2014, 18:58

Здравейте,

Лесно ще се справите с проблема и без химии, ето как:
1. Мийте косата му с хума. Купете /най-добре, ако имате от буца/ хума от аптеката, но не от бялата, а от зелената. Аз намирам в моя град една в розова кутия за 0.45 лв. 100 или 200 гр., не помня, защото я прехвърлям в друг съд. Може да я разтворите само във вода, до получаването на не много гъста каша, която да може да се нанася лесно, но и задържа на главата. Бъркайте я с дървена лъжица, не с метална. Може да я разтворите и в розова вода или да добавите и малко ракия, но тъй като става дума за дете, според мен е по-добре само с вода или с розова вода. Преди да намажете главата, намокрете косата на детето и след това нанесете кашата в корените и по цялата дължина на косата. Сложете найлонова шапка и ще се наложи да постои така от 40 до 60 мин. Сега зимата е малко неудобно, защото с мократа глава, може да настине, но може да покриете и с кърпа отгоре, евентуално да се затопли. След това влиза да се къпе, като косата само се изплаква с вода, не се ползва никакъв шампоан. Накрая разтворете малко ябълков оцет с вода и облейте главата, преди да излезе от банята. Какво имам предвид под малко оцет, например: 50 мл. оцет на 600 мл. до 1 литър вода. Аз го правя на око, ако прекалите с оцета, може да мирише просто повечко, но няма да навреди.

2. Шампоан от сода бикарбонат. Разтворете 1-2 с. л. сода за хляб във водна чаша или чаша за чай с топла вода. Влиза в банята и след като си намокри косата получената смес излива в корените на главата. Започнете да масажирате, все едно сте насапунисали главата. След това изплакнете с вода и отново процедурата с оцета, като по-горе.

И двата варианта са изпитани от мен и действат безотказно. Косата се измива добре и е чиста. В момента редувам процедурите, особено тази с хумата, тъй като изисква повече време, като си купувам натурални шампоани, ето от този сайт http://www.zoya.bg/ Към момента не съм имала проблеми с тези, които съм използвала, но все пак не знам при вас как ще подействат и не мога да гарантирам. Ползвам и сапуни, които стават и за миене на косата, също има такива в сайта, нямам проблеми. Но докато стигна до тези решения преминах през много и различни шампоани и евтини и много скъпи уж медицински, ефекта бе краткотраен. От повече от година вече нямам проблем с пърхота, благодарение на описаното по-горе.

Желая Ви успех! И сподлете, ако сте доволни!
Аватар
Vframar
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Дек 2014, 18:35

Re: Пърхот - проблем и при децата, има ли как да се справим без силни шампоани?

Мнениеот Pipilota » 11 Дек 2014, 10:58

У нас имам една обикновена хума, не е зелена, ами само хума, с нея дали ще стане, къде да търся зелена? Аз също имам проблем с пърхота.. ужасна работа ;(
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Пърхот - проблем и при децата, има ли как да се справим без силни шампоани?

Мнениеот S_Milenska » 11 Дек 2014, 12:15

Vframar написа:Здравейте,

Лесно ще се справите с проблема и без химии, ето как:
1. Мийте косата му с хума. Купете /най-добре, ако имате от буца/ хума от аптеката, но не от бялата, а от зелената. Аз намирам в моя град една в розова кутия за 0.45 лв. 100 или 200 гр., не помня, защото я прехвърлям в друг съд. Може да я разтворите само във вода, до получаването на не много гъста каша, която да може да се нанася лесно, но и задържа на главата. Бъркайте я с дървена лъжица, не с метална. Може да я разтворите и в розова вода или да добавите и малко ракия, но тъй като става дума за дете, според мен е по-добре само с вода или с розова вода. Преди да намажете главата, намокрете косата на детето и след това нанесете кашата в корените и по цялата дължина на косата. Сложете найлонова шапка и ще се наложи да постои така от 40 до 60 мин. Сега зимата е малко неудобно, защото с мократа глава, може да настине, но може да покриете и с кърпа отгоре, евентуално да се затопли. След това влиза да се къпе, като косата само се изплаква с вода, не се ползва никакъв шампоан. Накрая разтворете малко ябълков оцет с вода и облейте главата, преди да излезе от банята. Какво имам предвид под малко оцет, например: 50 мл. оцет на 600 мл. до 1 литър вода. Аз го правя на око, ако прекалите с оцета, може да мирише просто повечко, но няма да навреди.

2. Шампоан от сода бикарбонат. Разтворете 1-2 с. л. сода за хляб във водна чаша или чаша за чай с топла вода. Влиза в банята и след като си намокри косата получената смес излива в корените на главата. Започнете да масажирате, все едно сте насапунисали главата. След това изплакнете с вода и отново процедурата с оцета, като по-горе.

И двата варианта са изпитани от мен и действат безотказно. Косата се измива добре и е чиста. В момента редувам процедурите, особено тази с хумата, тъй като изисква повече време, като си купувам натурални шампоани, ето от този сайт http://www.zoya.bg/ Към момента не съм имала проблеми с тези, които съм използвала, но все пак не знам при вас как ще подействат и не мога да гарантирам. Ползвам и сапуни, които стават и за миене на косата, също има такива в сайта, нямам проблеми. Но докато стигна до тези решения преминах през много и различни шампоани и евтини и много скъпи уж медицински, ефекта бе краткотраен. От повече от година вече нямам проблем с пърхота, благодарение на описаното по-горе.

Желая Ви успех! И сподлете, ако сте доволни!


Разбирам, че и в момента продължавате с тези процедури, но имам въпрос. Имат ли край, в смисъл, вие казвате, че от година нямате проблем с пърхота, но продължавате да правите процедурите? Не трябва ли да се спрат при решаването на проблема? :roll:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Пърхот - проблем и при децата, има ли как да се справим без силни шампоани?

Мнениеот rabotnata pchela » 12 Дек 2014, 17:35

Разбрах, че авокадо се ползвало за борба с пърхота! :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Следваща

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта