Наистина ли могат да се заместят стероидните кремове, които се изписват при екзема с риган?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Наистина ли могат да се заместят стероидните кремове, които се изписват при екзема с риган?

Мнениеот gomez123 » 10 Дек 2014, 17:43

Малко изненадана останах, когато разбрах, че толкова лесно могат да бъдат лекувани екземите.

От дете имам и трудно се боря с тях. :( Не искам да се мажа със стероидни кремове, понеже ми влияят ужасно и днес разбрах, че има начин, по който да се заместят и то ефикасно, само с крем от риган! :idea:

Май току-що ви оставих с впечатлението, че това е напълно вярно, но за съжаление още не съм по използвала, само прочетох за него и нямам идея от къде мога да се сдобия с крем от риган, :roll: така че да заместя стероидните :roll:
Малко се съмнявам дали бих могла да си го приготвя сама, :idea: тъй като отглеждам риган в саксия,
Origanum-vulgare.jpg
Origanum-vulgare.jpg (46.06 KiB) Прегледано 1045 пъти
може би трябва да се разтърся за рецепта? :roll:
Някой откривал ли е този крем от риган, с който се лекуват екземите и успешно заменя стероидните :roll: Според вас какви са начините за приготвяне и действа ли достатъчно ефикасно? :?
gomez123
 
Мнения: 246
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 11:42

Re: Наистина ли могат да се заместят стероидните кремове, които се изписват при екзема с риган?

Мнениеот donni » 10 Дек 2014, 17:47

Предполагам, че като за начало трябва да питаш по аптеките, а ако не намериш се съмнявам да има рецепти за такъв крем, може би скоро ще се появи и на нашия пазар :idea:
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Наистина ли могат да се заместят стероидните кремове, които се изписват при екзема с риган?

Мнениеот Pipilota » 11 Дек 2014, 11:10

Ами може да пробваш да си направиш паста от ригана, туко виж и така ти помогне, иначе не съм чувала и виждала за крем, той трябва да има и други съставки, освен смачкан риган. :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Наистина ли могат да се заместят стероидните кремове, които се изписват при екзема с риган?

Мнениеот Slavena » 17 Дек 2014, 18:07

Няма да навреди да пробваш в никакъв случай, но кремовете пак трябва да са от значение ;)
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45


Re: Наистина ли могат да се заместят стероидните кремове, които се изписват при екзема с риган?

Мнениеот penny » 01 Мар 2017, 15:24

В тези аптеки, където приготвят мехлеми и подобни, не могат ли да направят такъв крем, защото и аз не съм виждала?
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Наистина ли могат да се заместят стероидните кремове, които се изписват при екзема с риган?

Мнениеот Elica » 05 Мар 2017, 09:02

penny написа:В тези аптеки, където приготвят мехлеми и подобни, не могат ли да направят такъв крем, защото и аз не съм виждала?

Сигурно правят, но само по рецепта, подобни самоделни продукти по-скоро от хора, на които това им е някакво занимание.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Наистина ли могат да се заместят стероидните кремове, които се изписват при екзема с риган?

Мнениеот Lili_pili » 16 Мар 2017, 16:16

Ако се използва някакво мазло и екстракта от гидан няма ли да се получи, пак вид крем? а и дори да се използва само риган на масло, ще има по-силно действие.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56


Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта