Можем ли да лекуваме успешно гнойна ангина само с лимон и сода?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Можем ли да лекуваме успешно гнойна ангина само с лимон и сода?

Мнениеот веселказасмяна » 11 Дек 2014, 14:25

От година насам малкият ми син постоянно е с гнойни ангини. Надявах се да мине този период, но ето пак, вече няма шанс да тръгне отново на градина този сезон, мисля :( :( :( :(

Чух, че ефикасен е методът с лимон и сода. Опитвали сме преди да обтриваме сливиците с мед и сода, но на детето му се гади и се е случвало да повръща, така де, без ефект минава тази процедура, само с много мъки.
lemon-baking-soda.gif
lemon-baking-soda.gif (29.72 KiB) Прегледано 3808 пъти
Интересно ми е как се използва лимона и содата, за да лекуваме успешно гнойна ангина :roll: Дано не трябва да обтриваме отново :(

Ще съм много благодарна, ако ми дадете точната рецепта, с която се лекува успешно гнойна ангина с лимон и сода, тъй като отново май на там сме тръгнали, а антибиотиците в повечето случаи не са нещото, на което можем да се доверим!
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: Можем ли да лекуваме успешно гнойна ангина само с лимон и сода?

Мнениеот maminka » 11 Дек 2014, 14:34

Чувала съм, че се прави гаргара с лимон сок и сода, но за деца не зная дали не е опасно, рисковано е задавянето, а и не зная дали това може да се справи с гнойта! :?
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Можем ли да лекуваме успешно гнойна ангина само с лимон и сода?

Мнениеот silver933 » 11 Дек 2014, 14:47

Сигурно ще помогне, но е сложно да се прави гаргара, особено пък дете. Иначе знам, че сокът от лимон много добре пречиства сливиците, така че ако не успеете да направите гаргарата, направете си просто лимонов сок с малко мед вътре и може да пиете ;)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Можем ли да лекуваме успешно гнойна ангина само с лимон и сода?

Мнениеот Anka » 11 Дек 2014, 16:22

Няма ли да е много гадно и да шупти? Може обаче да е ефикасно, не съм пробвала. Но знам, че и содата и лимона по отделно вършат работа срещу гнойната ангина, така че защо да не и в комбинация :roll:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Можем ли да лекуваме успешно гнойна ангина само с лимон и сода?

Мнениеот gomez123 » 11 Дек 2014, 16:41

Чувала съм, но никога не съм опитвала да лекувам ангина със сладолед, но ако става въпрос за гнойна, може би нещата стоят различно? :? За сметка на това редовно се лекувам с леко разредена клеева тинктура :idea:
gomez123
 
Мнения: 246
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 11:42

Re: Можем ли да лекуваме успешно гнойна ангина само с лимон и сода?

Мнениеот Malina » 11 Дек 2014, 17:08

gomez123 написа:Чувала съм, но никога не съм опитвала да лекувам ангина със сладолед, но ако става въпрос за гнойна, може би нещата стоят различно? :? За сметка на това редовно се лекувам с леко разредена клеева тинктура :idea:

Няма как да се излекуваш със сладолед, защото проблемът в гнойната ангина са налепите, а със сладолед няма как да се махнат. Но дори и смученето на лукчета помага, изобщо преглъщането е много важно когато имаме гнойна ангина и изобщо болки в гърлото :!:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Можем ли да лекуваме успешно гнойна ангина само с лимон и сода?

Мнениеот Mon_ton » 12 Дек 2014, 17:50

Възможно е като нищо, аз само с лимон се лекувам :))
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Можем ли да лекуваме успешно гнойна ангина само с лимон и сода?

Мнениеот Lollipop » 13 Дек 2014, 12:22

Може, аз съм пробвала, супер ефикасно средство, не е обаче никак приятно :mrgreen:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Можем ли да лекуваме успешно гнойна ангина само с лимон и сода?

Мнениеот Kremiliya » 15 Дек 2014, 15:42

Е мисля си, че не е лошо да има и съпътстващо лечение, а не само на такива народни рецепти, гнойната ангина е сериозно заболяване. :roll:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Можем ли да лекуваме успешно гнойна ангина само с лимон и сода?

Мнениеот S_Milenska » 19 Яну 2015, 11:53

От много неща зависи според мен, ако положението е такова, че ви е трудно да преглъщате мисля, че по-добре да си правите компреси :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта