Разбираме дали сме болни само по езика си

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Разбираме дали сме болни само по езика си

Мнениеот silver933 » 12 Дек 2014, 11:38

Наскоро попаднах на информацията, че езикът може да покаже дали сме болни от нещо. :shock:
Има различни симптоми, които показват здравето на целия организъм, за да сме здрави - езикът ни трябва да е ей такъв :P

tongue.jpg
tongue.jpg (57.31 KiB) Прегледано 4544 пъти

От друга страна, ако има потъмняване, промяна в цвета, налепи, грубост, то това са различни симптоми, а дори попадах на графа, която показва коя част на езика за коя част на тялото отговаря. Запомних само, че най-вътрешната част отговаря на бъбреците, а най-външната (върхът на езика) е за сърцето. :!:

Вие чували ли сте, че езикът показва какво е цялостното здраве на организма. Дори бях чел преди, сега потърсих, но не намерих, че някой си стар известен исторически лекар задължително преглеждал езика. И ми направи впечатление, че в наши дни не съм видял някой лекар да обръща внимание на езика на пациентите си, ако наистина разкрива някакви болести, защо никой не преглежда езиците ни? Вие какво мислите, истина ли е? :roll:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Разбираме дали сме болни само по езика си

Мнениеот Rali_hr » 12 Дек 2014, 12:04

И аз съм чувала, че е много показателен, пък да не говорим за налепите, които говорят за лоша устна хигиена! :mrgreen:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Разбираме дали сме болни само по езика си

Мнениеот Andrey » 12 Дек 2014, 15:45

Не знам дали е така, досега никой лекар не ми е проверявал езика! След като е такъв показател, защо докторите не го проверяват? :roll:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Разбираме дали сме болни само по езика си

Мнениеот silver933 » 13 Дек 2014, 13:39

Andrey написа:Не знам дали е така, досега никой лекар не ми е проверявал езика! След като е такъв показател, защо докторите не го проверяват? :roll:

и аз това се чудя, защо не са ми го преглеждали :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Разбираме дали сме болни само по езика си

Мнениеот Kaya » 15 Дек 2014, 18:09

Не съм се лекувала по този начин, нито съм търсила симптоми по езика си. :roll:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Разбираме дали сме болни само по езика си

Мнениеот Mauritius » 16 Дек 2014, 12:16

Със сигурност от каквото и да си болен се отразява на цялото тяло, но чак пък диагностика по езика да се прави, смятам, че е нелепо!!! :x
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: Разбираме дали сме болни само по езика си

Мнениеот Kaya » 16 Дек 2014, 12:32

Mauritius написа:Със сигурност от каквото и да си болен се отразява на цялото тяло, но чак пък диагностика по езика да се прави, смятам, че е нелепо!!! :x

И на мен ми се вижда много странно, но пък ако наистина ако може и по този начин да се постави поне ориентировъчна диагноза - защо пък не? :roll:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Разбираме дали сме болни само по езика си

Мнениеот Andrey » 16 Дек 2014, 14:11

Mauritius написа:Със сигурност от каквото и да си болен се отразява на цялото тяло, но чак пък диагностика по езика да се прави, смятам, че е нелепо!!! :x

Ами ти не си ли чувал за кучета, които надушват болестите, така че по езика ми се вижда направо супер :mrgreen:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Разбираме дали сме болни само по езика си

Мнениеот Malina » 04 Яну 2015, 13:24

много интересно, не се съмнявам, че може и да е възможно де, аз също съм чувала, че някои болести се разпознават по езика, обаче скоро като ида на лекар ако не го питам защо тази практика вече я няма в преглеждането пък на :Р
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Разбираме дали сме болни само по езика си

Мнениеот Rali_hr » 05 Яну 2015, 14:11

Andrey написа:Не знам дали е така, досега никой лекар не ми е проверявал езика! След като е такъв показател, защо докторите не го проверяват? :roll:

Защото лекарите сега се доверяват на по-сигурни методи може би :) защо да ти гледа езика, като може да те изпрати на кръвни изследвания?
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта