До сега правили ли сте си свещ от портокал?

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

До сега правили ли сте си свещ от портокал?

Мнениеот Mamacita » 13 Дек 2014, 11:21

Съвсем нова съм във форума, но смятам, че това е най-подходящото място, за да поразпитам за хобитата ви със свещи. Скоро открих, че може да се изработи свещ от портокал. :idea: :idea:

Помня, че детето като беше по-малко в детската градина украсяваха мандаринки с топченца карамфил, но не знаех, че освен това могат да се превърнат портокалите в красиви и ароматни свещи
candle.jpg
candle.jpg (63.03 KiB) Прегледано 1251 пъти
Много ми хареса идеята и искам да направя такива свещи и за дома. :idea:

Единственото, което доста ме притеснява е, че не съм сигурна дали портокаловата коричка, от която се прави свещта, както и фитила, който е бялата част от сърцевината на портокала, трябва да са изсушени преди да се налее зехтина и да се запали :roll:

Дали пък ако са сушени няма да лумне цялата портокалова свещ, :? но ако пък са все още сочни, дали въобще ще се запали :roll: А ако се запали, все пак, ще изсъхне, което по първоначалната логика следва, че ще се запали и кората? :roll: Малко съм объркана, надявам се да ми помогнете :roll: :)
Mamacita
 
Мнения: 250
Регистриран на: 13 Дек 2014, 10:52

Re: До сега правили ли сте си свещ от портокал?

Мнениеот YoLindi » 13 Дек 2014, 11:26

Ммм идеята изглежда превъзходна и аз не съм се сещала, че може да се прави такова нещо, а толкова обичам портокали и свещи :lol: Бих опитала и двата варианта, но по-скоро имам надежда в сочната портокалова кора и във всеки случай, както всички свещи не бива да се оставят без наблюдение и около деца :idea: :idea:
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: До сега правили ли сте си свещ от портокал?

Мнениеот Kaya » 13 Дек 2014, 12:56

YoLindi написа:Ммм идеята изглежда превъзходна и аз не съм се сещала, че може да се прави такова нещо, а толкова обичам портокали и свещи :lol: Бих опитала и двата варианта, но по-скоро имам надежда в сочната портокалова кора и във всеки случай, както всички свещи не бива да се оставят без наблюдение и около деца :idea: :idea:

аз се чудя, като започне да се разтапя няма ли да е много нестабилна, представи си да ти "отиде" красивата коледна покривка :mrgreen:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: До сега правили ли сте си свещ от портокал?

Мнениеот franky » 13 Дек 2014, 13:09

Kaya написа:
YoLindi написа:Ммм идеята изглежда превъзходна и аз не съм се сещала, че може да се прави такова нещо, а толкова обичам портокали и свещи :lol: Бих опитала и двата варианта, но по-скоро имам надежда в сочната портокалова кора и във всеки случай, както всички свещи не бива да се оставят без наблюдение и около деца :idea: :idea:

аз се чудя, като започне да се разтапя няма ли да е много нестабилна, представи си да ти "отиде" красивата коледна покривка :mrgreen:

Реално няма да какво да се разтопи, тъй като представлява ето това
FORE.jpg
FORE.jpg (8.89 KiB) Прегледано 1227 пъти
и според мен трябва да е прясна коричката, и си мисля, че като полееш импровизирания фитил с зехтина ще си гори спокойно :idea:
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: До сега правили ли сте си свещ от портокал?

Мнениеот Andrey » 13 Дек 2014, 14:53

Mamacita написа:
candle.jpg

мисля си, че тоя капак е сложен само за снимката, познай какъв дим ще се повдига от него, като изгори вътрешната част на плода, трябва да е отворено си мисля...
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: До сега правили ли сте си свещ от портокал?

Мнениеот Pipilota » 16 Дек 2014, 18:21

Довечера ще пробвам, имам едни църковни срещи у нас, ще ги нарежа и ще ги загрея да станат на едно цяло!
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: До сега правили ли сте си свещ от портокал?

Мнениеот Slavena » 17 Дек 2014, 17:22

Знаете ли какво видях, че палят ... не знам как се казва, онова, което е по средата и като откъснеш мандарината стои ..
f59832f5d10.jpg
f59832f5d10.jpg (18.63 KiB) Прегледано 855 пъти

та това де :D
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: До сега правили ли сте си свещ от портокал?

Мнениеот Pipilota » 18 Дек 2014, 10:43

Slavena написа:Знаете ли какво видях, че палят ... не знам как се казва, онова, което е по средата и като откъснеш мандарината стои ..
f59832f5d10.jpg

та това де :D

Сигурно яко ще мирише после, не знам дали ще бъде приятно или точно обратното :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: До сега правили ли сте си свещ от портокал?

Мнениеот Lollipop » 18 Дек 2014, 11:49

Само това не съм пробвала, но у нас има главно мандарини все пак ще се получи ;)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: До сега правили ли сте си свещ от портокал?

Мнениеот silver933 » 19 Дек 2014, 12:33

То не е трудно ;) може да му сложите малко олио или зехтин на това "естествено" фитилче и айде романтика :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Следваща

Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron