Как спасявате ръцете си от подуването и сърбежа след измръзвате?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Как спасявате ръцете си от подуването и сърбежа след измръзвате?

Мнениеот LaCoquine » 13 Дек 2014, 13:04

В последните две години съм станала доста чувствителна. Все още не е така студено, а ръцете ми измръзват адски много. Ставите ми се зачервяват и подуват, съответно и сърбят!

Не зная как бих могла да овладея това, може би никак :roll: Винаги излизам с ръкавици навън, но това не ми помага, слагам снимка, която наподобява състоянието на ръцете ми, надявам се да не ме застигне това и на краката :roll:
2162.jpg
2162.jpg (11.41 KiB) Прегледано 1117 пъти
Според вас дали има начин, по който да спася ръцете си от подъването и сърбежа след измръзване :roll:

Не зная дали е добре да използвам затоплящи гелове или по-скоро нещо противоалергично, понеже ми изглежда това като алергия :roll: или да се доверя на народната медицина :?
Надявам се колкото е възможно по-скоро да получа изпитани от вас съвети! :)
LaCoquine
 
Мнения: 291
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:58

Re: Как спасявате ръцете си от подуването и сърбежа след измръзвате?

Мнениеот franky » 13 Дек 2014, 13:12

Това ми се случваше много редовно като дете, при мен се оказа от лошо кръвооросяване, по-добре вземи мерки и отиди на специалист, но ако смяташ, че можеш сама да си помогнеш пробвай с някои рецепти, чувала съм например, че като си потопиш ръцете във вода, където са се сварили картофи много помагала, но след това не трябва да си миеш ръцете колкото е възможно по-дълго време :idea:
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Как спасявате ръцете си от подуването и сърбежа след измръзвате?

Мнениеот silver933 » 13 Дек 2014, 13:51

Много мазане според мен им трябват на такива ръце ;)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Как спасявате ръцете си от подуването и сърбежа след измръзвате?

Мнениеот nushi.kisyova » 13 Дек 2014, 14:25

silver933 написа:Много мазане според мен им трябват на такива ръце ;)

То мазане ама с какво, мъжът ми е с такъв проблем и просто чака да стане по-топло, за да се оправи, понеже проблема явно не е кожен, тъй като самите стави се подуват! :roll:
nushi.kisyova
 
Мнения: 252
Регистриран на: 19 Ное 2013, 12:42

Re: Как спасявате ръцете си от подуването и сърбежа след измръзвате?

Мнениеот Pipilota » 15 Дек 2014, 10:49

nushi.kisyova написа:
silver933 написа:Много мазане според мен им трябват на такива ръце ;)

То мазане ама с какво, мъжът ми е с такъв проблем и просто чака да стане по-топло, за да се оправи, понеже проблема явно не е кожен, тъй като самите стави се подуват! :roll:

Толкова ли е сериозно положението? А Лекарите какво казват по въпроса, или не сте се консултирали? :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как спасявате ръцете си от подуването и сърбежа след измръзвате?

Мнениеот Kaya » 15 Дек 2014, 13:19

Много болезнено изглежда, не помага ли да се носят плътни ръкавици? А у нас когато ми се появи някакво подобно разраняване от студа и от сухата кожа, разбира се не толкова сериозно, се мажа с мас и невен имам една смеска :mrgreen:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как спасявате ръцете си от подуването и сърбежа след измръзвате?

Мнениеот Ваня Стойчева » 17 Дек 2014, 17:55

Добре, че нямам чак такива проблеми, но гледам да внимавам, винаги ходя с ръкавици и често се мажа с крем, а вечер със зехтин.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Как спасявате ръцете си от подуването и сърбежа след измръзвате?

Мнениеот Pipilota » 18 Дек 2014, 10:37

Ако се намаже със зехтин няма ли да помогне? Но не говоря за такива сериозни случаи, че и ставите да се надуят. А между другото баща ми тея дни имаше проблем и си мажеше ръцете с крем йодасепт, много добре му подейства. ;)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как спасявате ръцете си от подуването и сърбежа след измръзвате?

Мнениеот Mauritius » 18 Дек 2014, 11:33

Според мен това е недобро кръвообращение, затова и прави проблеми като застудее, лошото е, че понякога ставите остават така деформирани и малко неща могат да им помогнат!
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: Как спасявате ръцете си от подуването и сърбежа след измръзвате?

Мнениеот Anka » 20 Яну 2015, 15:10

Моите ръце винаги зимата стават на рани, цепят се и ме сърбят супер много и болят съответно. Мажа си с някой мазен вазелин и постоянно с крем за ръце, така най-добре се справям с проблема, като включим и разтъркването често на пръстите, за да цикрулира по-добре кръвта.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта