Какви домашни маски сте опитвали за по-бърз растеж на косата и кои дадоха бърз ефект?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Какви домашни маски сте опитвали за по-бърз растеж на косата и кои дадоха бърз ефект?

Мнениеот Mauritius » 15 Дек 2014, 13:57

След като използвах какви ли не продукти за по-бърз растеж на косата, се ориентирах към домашните маски!

Продуктите не дадоха никакъв ефект или пък се сдобих с негативен такъв - в началото започна да расте бързо, но след като спрях да прилагам, може би 2 или 3 месеца косата ми не помръдна и със сантиметър!

Чувам за много и различни домашни маски за по-бърз растеж на косата, всяка приятелка ми казва по 2 или 3 различни, от тези, които съм чувала, но не знам на какво да се спра? :roll: Коя е най-подходящата маска за бърз растеж, която може да се приложи според вас и да даде бърз ефект? :roll:
Не разчитам да избои като тази, но винаги пък съм мечтала за такава коса - силна, дълга и здрава! :) :)
7b77.jpg
7b77.jpg (10.62 KiB) Прегледано 548 пъти
Надявам се, че ще можете да ми помогнете и се надявам да получа качествени съвети за това каква домашна маска ще даде бърз ефект за бърз растеж на косата? :roll:
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: Какви домашни маски сте опитвали за по-бърз растеж на косата и кои дадоха бърз ефект?

Мнениеот Bambaa » 15 Дек 2014, 14:02

Само с Тривитаминол съм опитвала, но трябва доста продължително употреба и трябва да стоиш колкото е възможно по-дълго време, а на мен това не ми е от любимите неща, но си има ефект, не мога да си изкривя душата. Друга маска с такъв ефект, да си призная, не знам! :oops:
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Какви домашни маски сте опитвали за по-бърз растеж на косата и кои дадоха бърз ефект?

Мнениеот S_Milenska » 15 Дек 2014, 14:16

Със сигурност трябва да включиш зехтин в маската си, за заздравяване на косъма. :!:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Какви домашни маски сте опитвали за по-бърз растеж на косата и кои дадоха бърз ефект?

Мнениеот MGB » 15 Дек 2014, 17:11

Мисля, че в такива случаи е задължително яйцето, както и ракията или нещо със силен загряващ ефект, за да може добре да поеме кожата на главата :)
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Какви домашни маски сте опитвали за по-бърз растеж на косата и кои дадоха бърз ефект?

Мнениеот Malina » 15 Дек 2014, 17:21

MGB написа:Мисля, че в такива случаи е задължително яйцето, както и ракията или нещо със силен загряващ ефект, за да може добре да поеме кожата на главата :)

Да, яйцето е много добро за косата, зехтин и яйце е още по-добър вариант и малко канела за мирис :mrgreen:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Какви домашни маски сте опитвали за по-бърз растеж на косата и кои дадоха бърз ефект?

Мнениеот rose_92 » 15 Дек 2014, 19:21

Знаете ли дали е добре да слагам зехтин в домашната си маска за коса с тривитаминол при положение, че моята коса за 1 ден се омазнява много в корените? Знам, че е полезно, но дали за всички типове коса?

Иначе аз от време на време си правя маска с тривитаминол, но трябва да съм по-постоянна, за да има ефект.
Аз слагам:
- 3-4 ml от тривитаминола със спринцовка, защото ако сложа повече ми се омазнява допълнително косата.
- 1 л. водка, но понякога ако имам ракия, слагам от нея
- 1 л. хининова вода
- 1 жълтък (а белтъка пък вместо да отива на вятъра, го използвам за маска за лице за свиване на разширените ми пори)
- няколко лъжици кисело мляко
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Какви домашни маски сте опитвали за по-бърз растеж на косата и кои дадоха бърз ефект?

Мнениеот Pipilota » 16 Дек 2014, 12:13

rose_92, ама литър или лъжица? :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какви домашни маски сте опитвали за по-бърз растеж на косата и кои дадоха бърз ефект?

Мнениеот Ваня Стойчева » 17 Дек 2014, 17:50

Яйце и оцет съм ползвала, както и да се мия с бира, наистина са ефикасни.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Какви домашни маски сте опитвали за по-бърз растеж на косата и кои дадоха бърз ефект?

Мнениеот Anka » 30 Дек 2014, 13:45

Ползвам зехтин и канела за косата ми и става много хубава, но се иска постоянство, а мен често ме мързи. Правя си маски не повече от 2-3 пъти в годината. Резултата се вижда почти веднага.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25


Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта