Каква може да се окаже причината за оредяването на косата?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Re: Каква може да се окаже причината за оредяването на косата?

Мнениеот rose_92 » 05 Яну 2015, 20:50

Еми аз съм се боядисвала десетина пъти като по-малка, от 3 години вече не го правя, но даже като се боядисвах не ми капеше така косата както в последните няколко години..Винаги съм имала и пърхот, тоест себореен дерматит, от който няма отърване, но като поддържаш скалпа с противопърхотни шампоани поне не те сърби, но да - той също е причина за косопад.
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Каква може да се окаже причината за оредяването на косата?

Мнениеот Pipilota » 06 Яну 2015, 09:57

rose_92 написа:Еми аз съм се боядисвала десетина пъти като по-малка, от 3 години вече не го правя, но даже като се боядисвах не ми капеше така косата както в последните няколко години..Винаги съм имала и пърхот, тоест себореен дерматит, от който няма отърване, но като поддържаш скалпа с противопърхотни шампоани поне не те сърби, но да - той също е причина за косопад.

Аз също имам пърхот и вече не знам как да се отърва от него, отвратителен! Косата ми наистина е отъняла, но мисля да вземам скоро пак противопърхотен шампоан и поне косата ми се чисти. ;)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Каква може да се окаже причината за оредяването на косата?

Мнениеот Rali_hr » 06 Яну 2015, 13:12

Причините могат да бъдат много, от заплетени краища до сериозен здравословен проблем. Най-често май се дължи оредяването на косата на честото боядисване и пърхота, както казаха.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Каква може да се окаже причината за оредяването на косата?

Мнениеот Snejna » 06 Яну 2015, 13:34

Аз от едни хормонални проблеми останах без коса и още не мога да я възстановя :(
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Каква може да се окаже причината за оредяването на косата?

Мнениеот Alexandrina » 12 Яну 2015, 16:55

При мен също се появиха проблеми с косата и ми препоръчаха няколко неща, но без резултат. Сега от скоро взимам брилиант лук ще видим как ще ми подейства. Очаква се да засили растежа на косата, но не знам, дано да има ефект.
Alexandrina
 
Мнения: 153
Регистриран на: 17 Дек 2014, 14:27

Re: Каква може да се окаже причината за оредяването на косата?

Мнениеот Elica » 12 Яну 2015, 17:01

Alexandrina написа:При мен също се появиха проблеми с косата и ми препоръчаха няколко неща, но без резултат. Сега от скоро взимам брилиант лук ще видим как ще ми подейства. Очаква се да засили растежа на косата, но не знам, дано да има ефект.

Дано да има ефект, може би при теб има някакъв здравословен проблем. Дано скоро да се повлияе добре! :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Каква може да се окаже причината за оредяването на косата?

Мнениеот Alexandrina » 13 Яну 2015, 16:20

Elica написа:
Alexandrina написа:При мен също се появиха проблеми с косата и ми препоръчаха няколко неща, но без резултат. Сега от скоро взимам брилиант лук ще видим как ще ми подейства. Очаква се да засили растежа на косата, но не знам, дано да има ефект.

Дано да има ефект, може би при теб има някакъв здравословен проблем. Дано скоро да се повлияе добре! :)


Надявам се, че нямам, не съм ходила на лекар специално за това. На мен винаги зимата започва повече да ми пада косата, а и последните месеци доста ми се насъбра с новата работа и стреса, според мен това си оказва влияние. Ще видя като приключа капсулите как ще бъде положението.
Alexandrina
 
Мнения: 153
Регистриран на: 17 Дек 2014, 14:27

Re: Каква може да се окаже причината за оредяването на косата?

Мнениеот S_Milenska » 13 Яну 2015, 16:46

О, да стреса е от голямо значение, няма как.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Каква може да се окаже причината за оредяването на косата?

Мнениеот Elica » 07 Юли 2015, 12:22

Проблемите с хормоните, проблемите след раждането и третирането на косата могат да са фактори, които да определят косопада. :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Каква може да се окаже причината за оредяването на косата?

Мнениеот Krum » 07 Юли 2015, 13:36

А при мъжете причината най-често е наследствена! :(
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

ПредишнаСледваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron