Случва ли ви се да се събуждате уморени, как се борите през деня с това?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Re: Случва ли ви се да се събуждате уморени, как се борите през деня с това?

Мнениеот balsam » 10 Фев 2017, 14:52

Лишото е, че човек само го констатира като състояние, без дасе запита защо се чувства така и от какво може да се получи като проблем. Повечето даже не се замислят, че имат проблем и така с години може да се влачи.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Случва ли ви се да се събуждате уморени, как се борите през деня с това?

Мнениеот Pipilota » 10 Фев 2017, 15:36

balsam написа:Лишото е, че човек само го констатира като състояние, без дасе запита защо се чувства така и от какво може да се получи като проблем. Повечето даже не се замислят, че имат проблем и така с години може да се влачи.

Липсата на витамини е нещо, което не се вижда и никой не го забелязва и съответно се пренебрегва, виж, да е рана, да е нещо, което може да се види и пипне, няма да се отнасят така хората с него. Аз всяка зима пия витамини, особено пък след някаква болест, витамините са задължителни. Пия Допелхерц от А до Я с добавка от магнезий.. :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Случва ли ви се да се събуждате уморени, как се борите през деня с това?

Мнениеот Elica » 10 Фев 2017, 17:18

Тази година изкарах грипа 2 пъти и направо се съсипах, след втория път изобщо нямах сили да стана, да направя нещо, чувствах се като парцал, изморявах се много бързо и нямах желание за нищо. Звуча направо като реклама на витамини, но това беше истината, почнах да пия някакви витамини, даже не нам какви просто ми ги препоръчаха в аптеката, взех ги и ги пия, чувствам се по-добре, но все още не чак така,както преди. Надявам се след поне още месец да се почувствам вече енергична, за първи път усетих, че липсата на витамини наистина може да ни докара до това, за което се говори в тази тема и това неразположение.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Случва ли ви се да се събуждате уморени, как се борите през деня с това?

Мнениеот Monika_Spasova » 11 Фев 2017, 10:04

дали наистина проблемът е в липсата на витамини, аз напоследък също се чувствам отвратително, на обяд вече не издържам и сякаш ще заспя, започнах да пия второ кафе, въпреки че никога не съм го правила... дали и аз да не взема витамини.. :roll:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Случва ли ви се да се събуждате уморени, как се борите през деня с това?

Мнениеот dessiblond » 13 Фев 2017, 15:24

Сега като дойде и пролетната умора и направо ще цъфнем и вържем :smile: ! Не само от липса на витамини може да се чувстваме така. От анемия, липса на достатъчно сън, много може да са причините.
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Случва ли ви се да се събуждате уморени, как се борите през деня с това?

Мнениеот Pipilota » 06 Мар 2017, 11:41

dessiblond написа:Сега като дойде и пролетната умора и направо ще цъфнем и вържем :smile: ! Не само от липса на витамини може да се чувстваме така. От анемия, липса на достатъчно сън, много може да са причините.
Така е, но всичко е поправимо, стига да се обърне внимание на това и да се иска да се поправи. Аз се усещам нещо тея дни с по-малко енергия и обмислям да почна да приемам витамини малко, макар че това е много нетипично за мен.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Случва ли ви се да се събуждате уморени, как се борите през деня с това?

Мнениеот Lollipop » 06 Мар 2017, 13:30

Витамините, добрия тонус на тялото като цяло помагат, но с настъпването на пролетта и напичането, идва една ленивост. :)
А иначе ако винаги целогодишно сме с умора, само витамини.
след второто раждане преди година бях така,направо не можех да се отлепя, въпреки че бебето беше спокойно като цяло. Почнах да пия витамини, повече плодове и зеленчуци и за две седмици станах нов човек, сега с настъпването на пролетта пак ще включа витамини, не изпитвам нужда през зимата, но сякаш с пролетта имам нужда да се съживя малко.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Случва ли ви се да се събуждате уморени, как се борите през деня с това?

Мнениеот Kaya » 06 Мар 2017, 14:41

Аз си вярвам, че това се дължи главно на оспиването и затова тялото си се нуждае от още лежане, ако сме по-енергични, то и ние самите ще се чувстваме по-добре.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Случва ли ви се да се събуждате уморени, как се борите през деня с това?

Мнениеот kauda » 21 Мар 2017, 12:36

Напоследък не мога да спя и вечер съм много изморена, затова сутрин си вземам някакви неща от аптеката,които ми помагат, пробвах са чайове, с кафета, с витамини дори и нямаше никакъв ефект, само това ме съживява, когато съм изморена.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Случва ли ви се да се събуждате уморени, как се борите през деня с това?

Мнениеот kikimoraa » 26 Мар 2017, 11:40

Рядко ми се случва, да съм изморена, най-често, ако през нощта не съм спала добре. мисля, че храненето и пълноценния начин на живот си оказват своето влияние, да не се чувстваме по един или по друг начин.т.е. дали да сме изморени или не.
kikimoraa
 
Мнения: 255
Регистриран на: 26 Мар 2017, 11:03

ПредишнаСледваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта