Артистичните деца - как да разберем, че имаме такова?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Артистичните деца - как да разберем, че имаме такова?

Мнениеот rabotnata pchela » 30 Дек 2014, 14:32

Синът ми винаги е бил много общителен. Тази година за Коледа си пожела много музикални инструменти - китара и барабани, има и йоника от преди години. Много се забавлява с тях и изглежда точно толкова въодушевен: :lol: :lol:

music.png
music.png (172.88 KiB) Прегледано 1553 пъти

Много хора като го слушат и го гледат, казват, че е много артистичен. :D Аз да си призная не мога да различа някакви особени качества в него, може би защото си го виждам всеки ден и го приемам за такъв, без да имам база за сравнение. Всички ми казват, че трябва да го запиша на някакво театрално или музикално изкуство, защото бил много артистичен. :roll: Вече взех да се замислям, да не се окажа, че ограничавам някакъв талант в детето и се чудя къде се записват такива деца, с какво трябва да се занимават? И как наистина да разбера, че го бива в това, а не е някакво умиление от възрастните? Вашите деца имат ли артистични заложбни и как ги открихте? :?:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Артистичните деца - как да разберем, че имаме такова?

Мнениеот Krum » 30 Дек 2014, 15:02

Много обичам такива живи деца, които постоянно правят нещо. Заслушайте се, ако има ритъм, значи може и да има талант музикален, а що се отнася до актьорски такъв - може би там вече някой професионалист трябва да каже. :) Успех :!:
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Артистичните деца - как да разберем, че имаме такова?

Мнениеот Krum » 30 Дек 2014, 15:24

Не съм голям спец по музиката, нямам музикално ухо, но за сметка на това, ако виждате, че имитира добре, справя се успешно с роля, която му давате, то наистина може да има талант, наистиан дано да откриете начин да го развивате, защото лесно се губи това. :)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Артистичните деца - как да разберем, че имаме такова?

Мнениеот Kremiliya » 30 Дек 2014, 15:33

Дори и детето да няма много голям талант, то пък не е лошо да се научи да свири на някакъв инструмент. ;0
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Артистичните деца - как да разберем, че имаме такова?

Мнениеот Pipilota » 30 Дек 2014, 16:54

Щом много хора ви го казват, може пък и да е така! Със сигурност има предподаватели във вашия град, които могат да му дадат уроци и да ви кажат има ли заложби или няма, такива неща се забелязват качествено само с набито и професионално око :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Артистичните деца - как да разберем, че имаме такова?

Мнениеот MGB » 30 Дек 2014, 21:23

Добре е детето да мине през няколко неща и да се установи в крайна сметка на едно, което истински му харесва, а когато става въпрос за актьорско майсторство, много родители си вярват, че детето им има такъв талант, понеже им прави постановки и им върти успешно номера вкъщи :D :x :lol:
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Артистичните деца - как да разберем, че имаме такова?

Мнениеот Pipilota » 05 Яну 2015, 10:13

MGB написа:Добре е детето да мине през няколко неща и да се установи в крайна сметка на едно, което истински му харесва, а когато става въпрос за актьорско майсторство, много родители си вярват, че детето им има такъв талант, понеже им прави постановки и им върти успешно номера вкъщи :D :x :lol:

Ооо, да домашните циркове нямат нищо общо! Затова пък виж пчелата добре пита - истина ли е или е цирк артистичността. Даже е почти уникален случай някой да се чуди за това нещо, обикновено си мислим, че децата ни могат всичко! :mrgreen: :lol:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Артистичните деца - как да разберем, че имаме такова?

Мнениеот Kaya » 05 Яну 2015, 11:15

Хубаво е детето наистина да мине през няколко места и специалиста, така самото то ще избере ако нещо наистина му е интересно, а и друго е професионалното око да види и да си каже мнението ;)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Артистичните деца - как да разберем, че имаме такова?

Мнениеот Lollipop » 05 Яну 2015, 12:16

Трябва да намерите човек, който има поглед над тези неща. Може би някой, който се занимава активно с музика или е учител за малки дечица.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Артистичните деца - как да разберем, че имаме такова?

Мнениеот rabotnata pchela » 05 Яну 2015, 15:31

О, аз далеч не си мисля, че защото е моето дете, то това означава, че е някакъв гений, дори както казах, аз си го приемам за нормално държанието му, други хора ми казват, че има качества. :geek:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта