Правили ли сте гюзлеми, а дали мога да докарам вкуса им като на купешките?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Правили ли сте гюзлеми, а дали мога да докарам вкуса им като на купешките?

Мнениеот nushi.kisyova » 05 Яну 2015, 15:50

Има в града едно местенце, в което правят страшно готини гюзлеми, ама безотказни :!: И децата в неделя искаха да ходим до там, понеже си бяха навили на пръста, че много им се ядат гюзлеми.

За мое щастие отбих водата като им казах, че в неделя не работят, но не ги и излъгах, наистина не работят, :D ама до сега не съм опитвала да направя домашни гюзлеми, а не исках да ги разочаровам с някой буламач!
purlenkite.jpg
purlenkite.jpg (88.75 KiB) Прегледано 2459 пъти
Искаше ми се някой с повече опит в гюзлемите да ми даде някаква идея как да докарам вкуса на купешките, какво е различното, може би печенето? :roll:

Каква е вашата рецепта за гюзлеми и на какво ги печете вкъщи, за да докарате вкуса като на купешките?
nushi.kisyova
 
Мнения: 252
Регистриран на: 19 Ное 2013, 12:42

Re: Правили ли сте гюзлеми, а дали мога да докарам вкуса им като на купешките?

Мнениеот PasDeDeux » 05 Яну 2015, 16:00

Ами зависи тези вашите купешки как ги правят, аз съм яла такава печена на пещ и разбира се е доста по-вкусна от останалите, но вкъщи ги правим на оребрената страна на плочата или пък на оребрен тиган също става :? а рецепта нямам, трябва да я взема от мъжа ми :D
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Правили ли сте гюзлеми, а дали мога да докарам вкуса им като на купешките?

Мнениеот Anka » 05 Яну 2015, 16:19

У нас пък ги правим на обикновен тиган, а не на скара-тиган. Стават много лесно, правите си вкусно тесто и им слагате пълнеж, загъвате като плик и печете, с малко количество олио или масло. Накрая намазвате добре с масълце и стават наистина вкусни :)))
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Правили ли сте гюзлеми, а дали мога да докарам вкуса им като на купешките?

Мнениеот Kaya » 05 Яну 2015, 18:28

Аз използвам готово тесто, защото ме мързи да готвя, още по-лесен и мързелив вариант е с ръчно точени кори от магазина. :lol:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Правили ли сте гюзлеми, а дали мога да докарам вкуса им като на купешките?

Мнениеот Lollipop » 06 Яну 2015, 11:03

Колко ги обичам, да не ви казвам, но сега след нова година всички у дома сме на диета и скоро няма да видим гюзлеми! Иначе мисля, че може да си ги направите и в тостер, ако искате да са такива оребрени :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Правили ли сте гюзлеми, а дали мога да докарам вкуса им като на купешките?

Мнениеот Elica » 12 Яну 2015, 17:16

Обожавам ги, направо като прочетох само името им и огладнях! Много лесно се правят, напомнихте ми и аз да си направя, нагоре има рецепта. :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Правили ли сте гюзлеми, а дали мога да докарам вкуса им като на купешките?

Мнениеот Anka » 13 Юли 2015, 15:58

Kaya написа:Аз използвам готово тесто, защото ме мързи да готвя, още по-лесен и мързелив вариант е с ръчно точени кори от магазина. :lol:

това сръчно точените кори май не е точно същото :)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Правили ли сте гюзлеми, а дали мога да докарам вкуса им като на купешките?

Мнениеот Mamacita » 13 Юли 2015, 16:36

Anka написа:
Kaya написа:Аз използвам готово тесто, защото ме мързи да готвя, още по-лесен и мързелив вариант е с ръчно точени кори от магазина. :lol:

това сръчно точените кори май не е точно същото :)

Мне, с тези дебелите кори е пости същото като се запече добре е идеално!
Mamacita
 
Мнения: 250
Регистриран на: 13 Дек 2014, 10:52

Re: Правили ли сте гюзлеми, а дали мога да докарам вкуса им като на купешките?

Мнениеот mix_twix » 13 Юли 2015, 17:06

Класическите гюзлеми са със сирене, обаче какви съм ял, с различни пълнежи и стават жестоки просто! :)
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Правили ли сте гюзлеми, а дали мога да докарам вкуса им като на купешките?

Мнениеот Lollipop » 14 Юли 2015, 08:02

Мисля, че се сещам за този вид гюзлеми, то всъщност това пълненото като джоб с различни неща не е точно гюзлема, но може би хората не са му намерили име. В сайта на фрамар има една много подходяща рецепта и съм сигурна, че с нея ще се получи, а иначе тези, за които говорите мисля, че са печени, докато класическата гюзлема се пече на тиган. А ето и рецептата от сайта: http://hranene.framar.bg/%D1%80%D0%B5%D ... 0%B0%D0%BB Да ви е вкусно! :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта