Здравословна енергийна напитка - съществува ли?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Здравословна енергийна напитка - съществува ли?

Мнениеот Kaya » 06 Яну 2015, 11:21

Напоследък забелязвам, че мъжът ми все по-често сменя сутрешното кафе с енергийна напитка. А на мен подобни консистенции изобщо не са ми по вкуса! :evil:

EnergyDrink.jpg
EnergyDrink.jpg (17.15 KiB) Прегледано 2139 пъти

Казвам му да избягва подобни напитки, защото въпреки, че се водят енергийни то далеч не са здравословни и може повече да си навреди, въпреки прилива на енергия, който има след като изпие напитката. Обаче как да му налееш мозък на толкова голям човек! :x

Пробвали сме да пие сутрин фреш от портокал, но след това получава киселини. :( Не ми се иска да се приучава на газирани напитки у дома не пием нищо газирано, а и не искам детето ми да реши, че трябва да е като татко. :ugeek:

Затова ви питам, има ли енергийни напитки, които сами приготвяте и наистина са полезни и вкусни, събуждат тонуса и ви карат да се чувствате по-добре? :D Какви са вашите трикове за събуждане и повече енергия, като изключим кафето? :?:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Здравословна енергийна напитка - съществува ли?

Мнениеот silver933 » 06 Яну 2015, 12:12

Може би някакъв микс ако си правите от плодове, като банан, той хем не натоварва стомаха и от друга страна има доста енергия в него, но със сигурност ще трябва и с друго да се комбинира. :roll:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Здравословна енергийна напитка - съществува ли?

Мнениеот S_Milenska » 06 Яну 2015, 12:52

Здравословната закуска не би ли следвало да измести нуждата от подобна енергийна напитка? :roll:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Здравословна енергийна напитка - съществува ли?

Мнениеот Rali_hr » 06 Яну 2015, 13:03

S_Milenska написа:Здравословната закуска не би ли следвало да измести нуждата от подобна енергийна напитка? :roll:

Ами ако не обичаш да закусваш, а обичаш сутрин да пиеш, как става номера със здравословната закуска? Жената търси заместител на кафето, а не на яденето. :lol:
Може да си прави сутрин чай с джинджифил, освен идеалното пречистващо действие той е много освежаващ, с лек и приятен лимонов вкус :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Здравословна енергийна напитка - съществува ли?

Мнениеот Andrey » 06 Яну 2015, 13:44

За съжаление само кафето ми е вкусно сутрин, а е най-добре да се пие нещо по-засищащо. Имам приятели, които си пасират дори овесени ядки в сутришния фреш. :)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Здравословна енергийна напитка - съществува ли?

Мнениеот Kremiliya » 06 Яну 2015, 14:35

Моят мъж беше станал същия, научих го сутрин да закусва, по малко овесени ядки с плодове и чай. Сега изобщо не се сеща за газираните напитки.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Здравословна енергийна напитка - съществува ли?

Мнениеот Elica » 06 Яну 2015, 16:55

Тези енергийни напитки са ужасни, не знам какво слагат в тях, обаче последното което можем да кажем е, че са полезни! Наистина трябва да намерите сокове, които не дразнят стомаха за да го държат по-дълги време сит и да му дадат енергия.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Здравословна енергийна напитка - съществува ли?

Мнениеот веселказасмяна » 11 Май 2015, 16:51

Не смятам, че има в природата толкова силни плодове, които да те вдигнат като една енергийна напитка, единствено кафето и коката са вариант, може би :lol:
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: Здравословна енергийна напитка - съществува ли?

Мнениеот S_Milenska » 14 Май 2015, 11:26

веселказасмяна написа:Не смятам, че има в природата толкова силни плодове, които да те вдигнат като една енергийна напитка, единствено кафето и коката са вариант, може би :lol:

Коката кола ли? :lol: :lol: :lol:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Здравословна енергийна напитка - съществува ли?

Мнениеот red_eyes » 30 Сеп 2016, 16:22

Рецепта за здравословна напитка, която да ни подейства бързо и да ни зареди с енергия е прясно бляка с джинджифил или чаша топла вода, мед и джинджифил.
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Следваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта