Кои природни средства помагат в борбата с анемията

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Re: Кои природни средства помагат в борбата с анемията

Мнениеот Anka » 24 Фев 2015, 17:56

Мисля, че ако положението е много сериозно няма как да се справим само и единствено с храни и природни измислици, а ще трябва и да се приема желязо под формата на таблетки.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Кои природни средства помагат в борбата с анемията

Мнениеот Mon_ton » 24 Фев 2015, 18:10

освен храненето по друг начин не мисля, че може да се подобри състоянието на човек с анемия. Все пак главната причина е липсата на желязо, а то лесно се добива от правилната храна ;)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Кои природни средства помагат в борбата с анемията

Мнениеот rabotnata pchela » 24 Фев 2015, 22:49

За таквиа сериозни липси на важни вещества в тялото не бих заложила на природно лечение да си призная. По-сигурно и по-добре да бъдат взети лекарства, за най-сигурно! : ))
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Кои природни средства помагат в борбата с анемията

Мнениеот Malina » 19 Яну 2016, 13:44

Природните средства са много, помагат много зеленолистните в борбата с анемия, но си трябва доста хапване. :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Кои природни средства помагат в борбата с анемията

Мнениеот bojo_kolev » 19 Яну 2016, 16:01

Malina написа:Природните средства са много, помагат много зеленолистните в борбата с анемия, но си трябва доста хапване. :)

Много зависи колко сериозно е състоянието, понякога не се повлиява от хапване на храни с по-високо съдържание на необходимото.
bojo_kolev
 
Мнения: 283
Регистриран на: 01 Окт 2013, 12:35

Re: Кои природни средства помагат в борбата с анемията

Мнениеот Kaya » 19 Яну 2016, 17:09

bojo_kolev написа:
Malina написа:Природните средства са много, помагат много зеленолистните в борбата с анемия, но си трябва доста хапване. :)

Много зависи колко сериозно е състоянието, понякога не се повлиява от хапване на храни с по-високо съдържание на необходимото.

То винаги е така, като е сериозно предложението само черни хапчета вършат работа, за да се повиши хемоглобина.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Кои природни средства помагат в борбата с анемията

Мнениеот klara » 29 Яну 2016, 11:29

На мен хронично хемоглобинът ми е нисък и никакви храни не ми помагат, само Сорбифер и вливане на Феринжект :sad:
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Кои природни средства помагат в борбата с анемията

Мнениеот Malina » 29 Яну 2016, 18:17

klara написа:На мен хронично хемоглобинът ми е нисък и никакви храни не ми помагат, само Сорбифер и вливане на Феринжект :sad:

Гадно е това, наистина ли изобщо не повлияват храни, пробвала ли си сп овече червено цвекло? :(
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Кои природни средства помагат в борбата с анемията

Мнениеот pavleta » 01 Фев 2016, 12:49

Чернен дроб също е ефикасен, ама трябва да е по-суровичък :???:
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Кои природни средства помагат в борбата с анемията

Мнениеот Rali_hr » 05 Апр 2016, 10:26

Да се излекуваш от анемия е почти невъзможно, да не кажа, че сигурно такъв случай няма на човек, който да си хапва да си пие лекарствата и да ги спре и т.н. и да няма проблеми с желязото. :) Но ако се спазват някои правила, хапват се определени храни, то може неусетно да се отървете от проблема. ;)
Едно от най-добрите средства е да се пие чай от коприва. Хубавото е, че става бързо, изпиваш го и забравяш. :)
Много необичаен и изненадващ източник на желязото се крие в червеното цвекло, което сякаш често пренебрегваме. Дали под формата на сок- задължително смесено с ябълка, морков, или на салата, сварено, сготвено и т.н. то цвеклото е много добър източник, както на желязо, така и снабдява клетките с кислород. :)
Третото, за което се сещам и съм пила също и аз това е разбира се добрия стар спанак. :) под формата на сок съм пила в комбинация с тъмен мед. :)т ака ми беше казала една баба и така го пиех. Медът ми беше някакъв... е не помня, но беше почти черен. :mrgreen: И така, не мога да кажа, че съм се отървала от анемията, но значително подобрих състоянието си. :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

ПредишнаСледваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта