Кои природни средства помагат в борбата с анемията

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Re: Кои природни средства помагат в борбата с анемията

Мнениеот fairy » 05 Апр 2016, 11:23

Борбата с анемията иска последователност. Като комбинираш лекарства и натурални продукти, ефектът е дълготраен и успешен. А чаят от коприва наистина помага и не само за анемията, изобщо е моного полезен. Слагаш му мед и става супер и не толкова странен на вкус :grin:.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Кои природни средства помагат в борбата с анемията

Мнениеот Ваня Стойчева » 05 Апр 2016, 11:54

Аз знам, че чай от корените на глухарче също има високо съдържание на желязо и се препоръчва. Може би комбинацията от много методи би могъл да помогне, но само един не вярвам да даде ефект. То дори с таблетките трудно се повишава желязото в организма.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Кои природни средства помагат в борбата с анемията

Мнениеот mix_twix » 05 Апр 2016, 13:10

Има си начини, но наистина трябва постоянство. Нещо много важно е да се ограничи приема на сирене и мляко, когато се приемат добавки с желязо, или поне да се внимава да не се ядат в близките часове. :)
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Кои природни средства помагат в борбата с анемията

Мнениеот iwoni » 07 Апр 2016, 14:54

Аз откакто се помня все съм с ниско желязо. И майка ми е така, явно е наследствено. Много опасно е, когато през бременността хемоглобинът е нисък. Може заради това и в болница да те оставят.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Кои природни средства помагат в борбата с анемията

Мнениеот rabotnata pchela » 07 Апр 2016, 16:45

iwoni написа:Аз откакто се помня все съм с ниско желязо. И майка ми е така, явно е наследствено. Много опасно е, когато през бременността хемоглобинът е нисък. Може заради това и в болница да те оставят.

Добавкит не вършат ли работа, не вдигат ли желязото достатъчно? А и ако включиш някоя високо желязна диета не се ли подобрвя състоянието?
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Кои природни средства помагат в борбата с анемията

Мнениеот balsam » 08 Апр 2016, 09:41

И моето желязо по време на бременността беше ниско, по едно време беше 70. Хапчета пих, ядох какви ли не работи , а то едва-едва мърдаше нагоре :sad: .
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Кои природни средства помагат в борбата с анемията

Мнениеот fawla » 08 Апр 2016, 10:47

balsam написа:И моето желязо по време на бременността беше ниско, по едно време беше 70. Хапчета пих, ядох какви ли не работи , а то едва-едва мърдаше нагоре :sad: .

А не се ли увеличава дозата? Няма ли и някоя добавка, която да спомага усвояването на желязото?
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Кои природни средства помагат в борбата с анемията

Мнениеот chiZzY_biZzY » 04 Апр 2017, 11:39

Червено цвекло, зеленолистни, леща.. :) ето за това се сещам на първо четене за повишаване на желязото и все пак най-добре се усвоява от животински произход.
chiZzY_biZzY
 
Мнения: 123
Регистриран на: 23 Мар 2017, 16:47

Re: Кои природни средства помагат в борбата с анемията

Мнениеот rabotnata pchela » 10 Апр 2017, 21:49

За червеното цвекло и аз знам, дали на сок или на нещо друго, определено си върши страшотна работа, но рядко стига, само с природни средства да се справяш с анемията, много сериозна дисциплина трябва..
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Кои природни средства помагат в борбата с анемията

Мнениеот активна » 23 Сеп 2018, 19:59

Въпреки, че тук не е писано отдавна считам, че темата за ниския хемголобин е особено важна и всеки трябва да сподели своя опит, за да не се пишат по форумите разни небивалици, а понякога и вредни за здравето неща.
Аз се сблъсках с ниския хемоглобин т.е с анемията по принуда, тъй като предвидимо тя ми беше предизвикана от лекарствата, с който лекувах рак. На второто вливане на химиотерапията веднага ми паднаха освен хемоглобинът, но ми се сринаха и тромбоцитите и левкоцитите.
Имах късмет, че ми подадоха информация, за това как да изляза от това затруднение - анемия, едни болни и след това спасителното средство Маоло ми го каза и д-р Иванов от онкологичната болница в Русе, където правех химиотерапията поради рак. Тъй като хемоглобинът ми беше паднал до 97, а тромбоцитите на 115, той веднага ми предписа Маоло за 10 дена с максималната доза от 3 х 2 капсули на ден или общо 6 капсули на ден. След 10 дена ми направиха отново изследване на кръвта и видяха, че тромбоцитите ми се качили на 135, а хемоглобина на 102. Каза да пия максималната, същата доза още 10 дена. След това отново направихме изследване на кръвта и хемоголобина и за 20 дена се беше качил на 112, а тромбоцитите на 146 и ми направихе вливането, като по този начин с Маоло не изпуснах химиотерапията. Намалиха ми дозата на Маоло на 5 кпсули и така ги следях показателите през 10 дни. На следващата химиотерапия се качиха още и ми намалиха дозата на 4 капсули и с тази доза изкарах всичките 6 химиотерапии без проблеми до края. След като приключих химията, постепенно ги намалявах два месеца , по една капсула на 15-20 дена.
Маоло-то е природен продукт и става за вдигане на хемоглобина и при други причини, не само при химиотерапия. Подробности има в сайта за Маоло, който се интересува по въпроса.
активна
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Сеп 2018, 19:27

ПредишнаСледваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта