Кои природни средства помагат в борбата с анемията

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Кои природни средства помагат в борбата с анемията

Мнениеот Kremiliya » 06 Яну 2015, 14:19

Скоро се оказа, че покрай всичките ми проблеми имам и анемия, тя до голяма степен оправда лошото ми настроение, поне. :?

anemia.jpg
anemia.jpg (29.62 KiB) Прегледано 4599 пъти

Обаче освен традиционните лекарства, които започнах да приемам, промяната на начина на хранене ми се иска да включа и различни природни средства - билки, семена в лекуването си, за да се справя по-бързо с анемията и да приключи моята битка. :geek:
Вие знаете ли някои природни средства биха ми помогнали и така огранича максимално срока на приемане на лекарствата? :?:
Започнах да пия пчелен прашец, защото ми казаха, че имал добър ефект, включих много зеленолистни в менюто си, почти през ден хапвам спанак, но не е достатъчно само сменянето на храната. Надявам се с ваша помощ да науча за повече природни начини в борбата с анемията и скоро да се похваля с добро здраве! :mrgreen:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Кои природни средства помагат в борбата с анемията

Мнениеот rabotnata pchela » 06 Яну 2015, 15:35

Със сигурност има и хомеопатични добавки, които могат да ти свършат работа. Рибата също има доста полезни витамини и минерали за теб, ако не я обичаш замени я с рибено масло :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Кои природни средства помагат в борбата с анемията

Мнениеот Elica » 06 Яну 2015, 16:47

Анемията е много гадна болест за съжаление. Освен здравословния начин на живот и приема на добавките друго не знам какво да ти кажа, много е гадно. Аз страдах от анемия, вечно ми беше лошо и света ми беше крив, за щастие от няколко години вече нямам проблеми с желязото. :mrgreen:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Кои природни средства помагат в борбата с анемията

Мнениеот mix_twix » 06 Яну 2015, 18:02

Не знам кое може да помогне за да се справите по-бързо с анемията, но със сигурност и храненето и билките ще са от значение.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Кои природни средства помагат в борбата с анемията

Мнениеот silver933 » 07 Яну 2015, 10:21

Яко хапване най-сигурно, че помага. Пък и рибните продукти, особено рибено масло, то е желязно от всякъде ;)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Кои природни средства помагат в борбата с анемията

Мнениеот Malina » 21 Яну 2015, 16:36

Месото природно средство ли е? :)) Здравото хранене е в основата на здравето ни :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Кои природни средства помагат в борбата с анемията

Мнениеот Kaya » 22 Яну 2015, 12:13

Malina написа:Месото природно средство ли е? :)) Здравото хранене е в основата на здравето ни :)

Ами от природата идва, хихи :)
Иначе доста неща могат да се намерят, които да помогнат в борбата с анемията, примерно бобовите храни са много подходящи - лещатата е страшно богата на желязо ;)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Кои природни средства помагат в борбата с анемията

Мнениеот Elica » 23 Фев 2015, 20:33

ужасно е да страдаш от анемия, този недостиг на желязо хич не е шега работа :(
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Кои природни средства помагат в борбата с анемията

Мнениеот Slavena » 24 Фев 2015, 17:06

Едно време ни учиха да се пазим от анемията с черен дроб, за мен това си остава все още най-доброто лекарство срещу анемия! А сега имам чувството, че тази болест става все по-популярна.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Кои природни средства помагат в борбата с анемията

Мнениеот Elica » 24 Фев 2015, 17:45

храните, които съдържат желязо са толкова много, зелето, марулята, бобовите, човек само трябва малко желание да положи да се храни по-добре и природата ще му помогне :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта