Котките подобряват здравето ни

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Котките подобряват здравето ни

Мнениеот Rali_hr » 07 Яну 2015, 11:11

Прочетох, че котките повлияват добре на здравето ни. Действат успокоително на нервите, че и на психиката. Вярно, тези красавци :oops:

images (2).jpg
images (2).jpg (6.05 KiB) Прегледано 2139 пъти

наистина разтапят сърцето, а мъркането им е неустоимо! Обаче се чудя, дали наистина помагат или това е по-скоро мит? Ние имахме преди години котка и не съм усетила да ми действа по някакъв начин, особено пък на здравето ми. :roll:
Някой от вас смята ли, че котката влияе на здравословното състояние и подобрява като цяло здравето ни? Като бях малка съм чувала, че котката ляга там, където ни боли и отнема болката, вярва ли се в това все още? :geek:
И така, вече съм пред дилема дали да не си взема отново котка, защото работата ми е много натоварена и ако ще ми помогне вечер по-лесно да се отпусна и ще подобри като цяло здравето ми, повлияно от нервите и стреса на работното място, с радост бих си взела мъркащ любимец. Какво е вашето мнение за котките, подобряват ли здравето или не са добро решение за домашен любимец? :P
Но от друга страна, колко можем да вярваме на котката си, когато имаме деца или колко може да вярваме на децата си, когато имаме котка? :) Съжителстват ли добре, или самите те си пречат на здравето? :mrgreen:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Котките подобряват здравето ни

Мнениеот Andrey » 07 Яну 2015, 12:16

Възможно е, котките с тяхното мъркане много успокояват, но виж за съжителството с децата не знам, ако решат силно да изразяват любовта си може да пострадат, котките не са особено търпеливи.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Котките подобряват здравето ни

Мнениеот Lollipop » 07 Яну 2015, 13:49

Котките са страхотни същества! Много добри лечители са, не се чуди Рали, вземай котка на теб и на децата, ще бъдат много щастливи :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Котките подобряват здравето ни

Мнениеот Kaya » 07 Яну 2015, 15:08

Ако децата ти вече са големи, но до колкото си спомням бяха някъде между 6 и 10, така че би трябвало да е всичко Ок и да се справите с отглеждането, а за ползите от котките може много да се каже, успокояват тези животинки :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Котките подобряват здравето ни

Мнениеот Pipilota » 07 Яну 2015, 15:24

Аз имам котка и голям кеф! :) Вечер, когато съм много ядосана винаги ми помага бързо да се успокоя, добре е след като си се ядосал. :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Котките подобряват здравето ни

Мнениеот Snejna » 07 Яну 2015, 16:06

Никога не съм харесвала котките изглеждат ми много опасни създания. :mrgreen:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Котките подобряват здравето ни

Мнениеот Pipilota » 29 Юли 2015, 05:58

Snejna написа:Никога не съм харесвала котките изглеждат ми много опасни създания. :mrgreen:

Моята за съжаление нещо я прихвана и избяга толкова време я търсим без успех. :( Много е гадно без котка не знам как може някой да не ги харесва, те са страхотни! :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Котките подобряват здравето ни

Мнениеот Lollipop » 29 Юли 2015, 06:04

Pipilota написа:Моята за съжаление нещо я прихвана и избяга толкова време я търсим без успех. :( Много е гадно без котка не знам как може някой да не ги харесва, те са страхотни! :)

Ооо, много съжалявам! :( Жалко за котака, дано да е добре!
Иначе и аз си мисля, че котките наистина имат силна енергия и са страхотни, много са ми любими и на мен!
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Котките подобряват здравето ни

Мнениеот Kaya » 29 Юли 2015, 06:57

Котките са велики, не се лишавайте от удоволствието да имате котка наистина :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Котките подобряват здравето ни

Мнениеот silver933 » 29 Юли 2015, 08:59

Зависи и децата кви са, ако са някакви, които ще тормозят животното по-добре да не си вземате никаква котка ,за по-сигурно.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Следваща

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта