Митове и истини за косата

Re: Митове и истини за косата

Мнениеот Krum » 22 Яну 2015, 15:26

S_Milenska написа:Знаете ли, че ако стоите на челна стойка косата ви ще порасне по-бързо? Гравитацията си казва думата, затова краката ни са най-дългата част от тялото ;) :lol:

Това е добро, дали действа и срещу плешивост? :lol: :mrgreen:
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Митове и истини за косата

Мнениеот rabotnata pchela » 22 Яну 2015, 16:00

rose_92 написа:Относно честото миене на косата - знаете ли моята на какво ще прилича ако я мия 1-2 пъти седмично..Моята коса за 1 ден се омазнява. Когато съм си вкъщи и не ми се налага да излизам мога да удължа периода между 2 миения, но най-често я мия всеки ден или през ден - зависи в какво състояние е. Знаете ли колко е досадно почти всеки ден да ставаш рано, да се миеш, да ползваш сешоар. Аз ако имах избор 1 път в седмицата бих я мила ама не съм от тези късметлийки. Като бях малка беше така, на с времето започна все повече да се омазнява и не защото съм я миела често - винаги съм я мила когато видя, че корените са мазни..Просто това си е ген или някакви вътрешни проблеми и няма спасение. :( Колко шампоани уж за мазна коса съм купувала - и нищо..
А по принцип аз като си купя нов шампоан и в началото даже след миене ми се случва косата ми да е омазнена и не добре измита..С времето тя привиква към него и почва да й действа добре, но като го ползвам повече време и пак ми става някаква гадна след миене. Затова използвам 2-3 различни, а не един и същ примерно докато свърши.
Опитвала съм се да се мия с катранен сапун, но ми прави косата ужасна..
Има и катранени шампоани, казвам го защото и аз съм я мила моята с катранен сапун и е наистина отвратително, самия сапун остава отлагания върху косъма, поне това са моите наблюдения.

И аз имах подобни проблеми с косата, затова лятото, когато не работих си наложих да не я мия всеки ден, дори не я мокрих, за месец разликата беше осезаема! Миех я веднъж седмично и косата ми изглеждаше супер! Но като си сред хората не върви да ходиш с мазна коса... :(
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Митове и истини за косата

Мнениеот Alexandrina » 24 Яну 2015, 13:40

Ако шампоана е само с натурални съставки, не би трябвало да имаш проблеми с често омазняване или изтощаване.
Alexandrina
 
Мнения: 153
Регистриран на: 17 Дек 2014, 14:27

Re: Митове и истини за косата

Мнениеот Andrey » 24 Яну 2015, 13:58

Може да махнете шампоана и да се миете само с вода да видите какво ще стане. :mrgreen:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Митове и истини за косата

Мнениеот Alexandrina » 28 Яну 2015, 13:12

FramarModKalina написа:А понеже и моята коса не е много плътна на втория ден вече губи обема си и изглежда нечиста, въпреки че не е мръсна, но за целта вече няколко месеца ползвам на Милва шампоана с хума, като редувам с хининовия и съм много доволна ;) ;)


Както вече казах използвам шампоан само с натурални съставки, но хума никога не съм пробвала. Може би , ако реша да сменя шампоана, но едва ли :D много ми е добре с него.
Alexandrina
 
Мнения: 153
Регистриран на: 17 Дек 2014, 14:27

Re: Митове и истини за косата

Мнениеот rabotnata pchela » 28 Яну 2015, 14:06

Ние малко сменихме темата за митовете на косата :mrgreen: Затова пък аз ще добавя едни, който чух скоро, а именно, че слънцето причинява косопад. :mrgreen: Това няма как да стане, да знаете. :lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Митове и истини за косата

Мнениеот rose_92 » 30 Яну 2015, 01:45

Alexandrina, може ли да споделиш от къде си взимаш този шампоан с натурални съставки?
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Митове и истини за косата

Мнениеот Rali_hr » 30 Яну 2015, 13:32

rabotnata pchela написа:Ние малко сменихме темата за митовете на косата :mrgreen: Затова пък аз ще добавя едни, който чух скоро, а именно, че слънцето причинява косопад. :mrgreen: Това няма как да стане, да знаете. :lol:
:mrgreen: Може би се препоръчва носенето на шапка? :roll:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Митове и истини за косата

Мнениеот Грохот » 30 Яну 2015, 16:14

Ама да ви кажа не е мит това с носенето на шапка и косопада, има доста примери около мен :idea: :|
Грохот
 
Мнения: 260
Регистриран на: 13 Май 2014, 13:13

Re: Митове и истини за косата

Мнениеот Alexandrina » 30 Яну 2015, 17:15

rose_92 написа:Alexandrina, може ли да споделиш от къде си взимаш този шампоан с натурални съставки?


Досега все от аптеката, не знам дали го има в обикновените магазини за козметика. Виждала съм, че може и онлайн да се поръча. Мога да ти дам линк, ако искаш да видиш.
Alexandrina
 
Мнения: 153
Регистриран на: 17 Дек 2014, 14:27

ПредишнаСледваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта