Митове и истини за косата

Re: Митове и истини за косата

Мнениеот Alexandrina » 30 Яну 2015, 17:17

Rali_hr написа:
rabotnata pchela написа:Ние малко сменихме темата за митовете на косата :mrgreen: Затова пък аз ще добавя едни, който чух скоро, а именно, че слънцето причинява косопад. :mrgreen: Това няма как да стане, да знаете. :lol:
:mrgreen: Може би се препоръчва носенето на шапка? :roll:


Може би се "гори" косата ли? Не знам, аз не съм чувала такова нещо. Но ако слънцето вреди на скалпа и се получи някакво раздразнение, може би това би довело до косопад.
Alexandrina
 
Мнения: 153
Регистриран на: 17 Дек 2014, 14:27

Re: Митове и истини за косата

Мнениеот Andrey » 30 Яну 2015, 17:46

Грохот написа:Ама да ви кажа не е мит това с носенето на шапка и косопада, има доста примери около мен :idea: :|

За шапката бива, ама че слънцето води до косопад е смешно! :lol:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Митове и истини за косата

Мнениеот Mon_ton » 30 Яну 2015, 19:51

Само смехории са тези митове - абсурдни са просто. :))
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Митове и истини за косата

Мнениеот Kaya » 08 Апр 2017, 14:10

за слънцеот и косопада може да има нещо общо, според м ен, ако се излага постоянно косата на слънце, косата може да се увреди, а увреждането на косъм ачесто си върви и с косопад.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Митове и истини за косата

Мнениеот Tinki » 10 Апр 2017, 10:40

Аз пък да ви кажа един от митовете за косата, които знам е, че ако носиш постоянно шапка се запарява скалпа на главата и в един момент ще почне косопад. Една приятелка дето замина да живее в Лондон имаше съквартирантка индийка-арабка, която била все забулена и когато сваляла кърпата вкъщи, се виждало как оплешивява. Сега не знам дали това е мит или истина, но съм склонна да вярвам. За да избегна подобен проблем, обмислям мезотерапия за коса. И без това съм с тънък косъм и адски бавно ми расте косата. Нещо подобно ще я съживи.
Tinki
 
Мнения: 602
Регистриран на: 15 Яну 2015, 11:39

Re: Митове и истини за косата

Мнениеот silver933 » 10 Апр 2017, 12:55

Напълно нормално е да изтънява, въпреки че се намесвам в приказките ви по женски. Военните на времето оставаха без косми по краката, заради постоянното търкане в по-грубите дрехи. Така и с косата, като се търка постоянно в нещо, косъма пада.Може да го забележите и по собствените си крака да речем, където се търкат в дрехите космите са по-малко, отколкото на другите места.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Митове и истини за косата

Мнениеот Monika_Spasova » 10 Апр 2017, 15:25

Много интересно, точно тези религии смятат, че косата се свързва много с пошлостта и т.н. и за това трябва да бъде покрита, а в същто време благодарение на това, косата им окапва. А косата на жените по целия свят се приема за най-секси.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Митове и истини за косата

Мнениеот Tinki » 11 Апр 2017, 10:42

Monika_Spasova написа:Много интересно, точно тези религии смятат, че косата се свързва много с пошлостта и т.н. и за това трябва да бъде покрита, а в същто време благодарение на това, косата им окапва. А косата на жените по целия свят се приема за най-секси.


Monika_Spasova, права си, но дори да не нося толкова често шапки (изключвам зимния сезон), косата ми пак е изтънена и дори да я боядисвам, изгореното в краищата много си личи. Цялата ми коса прилича на метла, просто вече не знам какво да правя и добре, че се светнах, че има процедура за коса, че да се опитам да спася каквото е останало от нея. Надявам се, чрез този начин да се стимулира и да расте по-бързо. Дори съм намалила използването на преса за коса, но пак е все така изтощена.
Tinki
 
Мнения: 602
Регистриран на: 15 Яну 2015, 11:39

Re: Митове и истини за косата

Мнениеот kauda » 11 Апр 2017, 11:10

Пробвала ли си с различни маски, докато дойде време за терапията? Моя колежка подхранваше краищата си с кокосово масло и беше много доволна, маската за коса с яйце също е много подхранваща, но е важно да не се отмиваш с топла вода (за да не сготвиш яйцето). Поне веднъж седмично може да я правиш, а с кокосовото масло, ако не се притесняваш, може да ходиш постоянно намазана, но косата стои като мокра в края.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Митове и истини за косата

Мнениеот Tinki » 12 Апр 2017, 10:52

kauda написа:Пробвала ли си с различни маски, докато дойде време за терапията? Моя колежка подхранваше краищата си с кокосово масло и беше много доволна, маската за коса с яйце също е много подхранваща, но е важно да не се отмиваш с топла вода (за да не сготвиш яйцето). Поне веднъж седмично може да я правиш, а с кокосовото масло, ако не се притесняваш, може да ходиш постоянно намазана, но косата стои като мокра в края.


kauda, пробвах едно време, когато имах повече време, не работех и можех да стоя с маска за коса с часове. Използвах мляко, тривитаминол за растеж, мед, хининов шампоан и хининова вода...каквото се сетиш. Имаше някакъв ефект, но не оптимален. Сега вече искам да се подложа на тази терапия, а видях че има и филъри за коса. Мисля, че само така ще получа задоволителен резултат. А от друга страна не мога да си позволя да спра с пресата за коса, защото нямам никакъв обем. Не искам да я топирам, защото пък така ще се накъса косъма още повече.
Tinki
 
Мнения: 602
Регистриран на: 15 Яну 2015, 11:39

ПредишнаСледваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта