Митове и истини за косата

Re: Митове и истини за косата

Мнениеот Kaya » 12 Апр 2017, 12:39

Пробвай да я сушиш на обратно и веднага - обръщаш и лак за коса да се топира, поне ще е по-щадящо.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Митове и истини за косата

Мнениеот Pipilota » 12 Апр 2017, 19:14

Tinki, същата ми е косата, залепнала на скалпа. Моята "тайна" е сух шампоан. :)) действа добре и пречи косата ти да прилепне толкова по главата.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Митове и истини за косата

Мнениеот Magdalena_Nai » 13 Апр 2017, 01:07

Колкото повече мием косата, толкова повече се омазнява тя. Успях да свикна 2 пъти измиване и се чувствам добре. С боядисването косата ( скалпа) се изсушава и вече нямам притеснение от омазняването. Сега идва момента с по-щадящото третиране и възстановяване на косъа, особено краищата:)
Предпочитам шампоани не от реклами и супермаркети, а от аптека, търся да са щадящи и подхранващи. Чета и етикети и брошури.
Предпочитам натурална козметика със съставки, които познавам, като прочета. Ползвах Clorane. Rene -френски. Апивита са гръцки, с прополис, но аромата не ми допадна. След това видях Doliva-немски, грабна ме количеството и цената, защото шампоаните са в голяма разфасовка- 500 мл. Долива ме заинтригува заради рициновото масло и витамините и многото природни съставки, билки. Хареса ми, че в брошурата им пишеше коя съставка как помага на косъма. :)
Magdalena_Nai
 
Мнения: 69
Регистриран на: 03 Ное 2016, 14:55

Re: Митове и истини за косата

Мнениеот Tinki » 13 Апр 2017, 10:52

Kaya написа:Пробвай да я сушиш на обратно и веднага - обръщаш и лак за коса да се топира, поне ще е по-щадящо.


Kaya, по точно такъв начин суша косата си като я обръщам надолу, но косъмът е толкова тънък, че пак нямам обем. Лаковете за коса ми образуват обикновено пърхот (едва се спасих едно време от това чудо) и сега съм много внимателна какво си пръскам по главата. Някоя от вас пробвала ли е филъри за коса. Не знаех, че има нещо подобно и наскоро разбрах. Медицинските шампоани са хубаво нещо и има ефект от тях, но едва ли могат да спасят положението за по-дълго време.
Tinki
 
Мнения: 602
Регистриран на: 15 Яну 2015, 11:39

Предишна

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта