Митове и истини за косата

Митове и истини за косата

Мнениеот Alexandrina » 13 Яну 2015, 17:59

Понеже съм сигурна, че всяка една от нас държи косата й да изглежда безупречно, винаги красива и здрава, нека обсъдим тук най-известните митове, които сме чували за поддържането на косата изобщо. :) Който иска нека сподели някакви хитринки, които използва и какви грижи полага за своята коса.
Относно митовете на прима виста се сещам за твърдението, че ресането с гребен може да предизвика косопад или пък че ако отскубнеш един бял косъм ще поникнат два на негово място. :lol:

Вие сте ;)
Alexandrina
 
Мнения: 153
Регистриран на: 17 Дек 2014, 14:27

Re: Митове и истини за косата

Мнениеот Pipilota » 14 Яну 2015, 09:35

Май само за белия косъм съм чувала този мит. Иначе най-странния ми мит е, че косата на жената по време набременността е свързана с мъжеството на бъдещото дете. Нали се сещате - ако е момче не се подстригвай, че ще му отрежеш... :lol: :lol: :lol:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Митове и истини за косата

Мнениеот Alexandrina » 14 Яну 2015, 11:41

Хахха, сериозно ли, за първи път чувам :lol: Дано е само мит ;) Това което аз винаги съм се чудила е, дали наистина по-честото подстригване кара косата да расте по-бързо или това си е индивидуално, зависи от самата интензивността на растежа?
Alexandrina
 
Мнения: 153
Регистриран на: 17 Дек 2014, 14:27

Re: Митове и истини за косата

Мнениеот S_Milenska » 14 Яну 2015, 12:25

Ами, мисля си че е истина! Все пак когато се отреже косата тя се захранва повече и се маха изтощеното. :) Пък и може да е вариант на зарастване на косата хахахха :)))
Митовете са много за косата, аз съм чувала, че хората с дълга коса са по-умни! :geek:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Митове и истини за косата

Мнениеот Rali_hr » 14 Яну 2015, 13:32

S_Milenska написа:Ами, мисля си че е истина! Все пак когато се отреже косата тя се захранва повече и се маха изтощеното. :) Пък и може да е вариант на зарастване на косата хахахха :)))
Митовете са много за косата, аз съм чувала, че хората с дълга коса са по-умни! :geek:

Е, вярно ли! Хаххаха Това е супер, пускаш си дълга коса и ставаш гений - режеш я и вече си наивна красавица. :lol: :lol: :lol:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Митове и истини за косата

Мнениеот Andrey » 14 Яну 2015, 15:09

Pipilota написа:Май само за белия косъм съм чувала този мит. Иначе най-странния ми мит е, че косата на жената по време набременността е свързана с мъжеството на бъдещото дете. Нали се сещате - ако е момче не се подстригвай, че ще му отрежеш... :lol: :lol: :lol:

Добре, че майка ми не се е подстригвала, докато е била бременна. Сега вече си обясних, защо в наши дни се раждат повече момичета. :lol:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Митове и истини за косата

Мнениеот Krum » 14 Яну 2015, 15:55

Митовете с косата и бременността май са най-много, същото и с боядисването - боядисаш ли се и бебето ще му се случи нещо.
А за белите косми не е истина, не съм отскубнал нито един, пък се прошарих вече. :mrgreen:
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Митове и истини за косата

Мнениеот rabotnata pchela » 14 Яну 2015, 16:04

Никакви митове не съм чувала, освен за подстригването и бременността, много исках да се подстрижа, но очаквах момче и така и не ми позволи семейството, като се замисля много забавно! :lol: :lol: :lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Митове и истини за косата

Мнениеот Alexandrina » 14 Яну 2015, 18:21

S_Milenska написа: Митовете са много за косата, аз съм чувала, че хората с дълга коса са по-умни! :geek:


Странно, на какво основание, това и аз не го разбирам :lol:
Alexandrina
 
Мнения: 153
Регистриран на: 17 Дек 2014, 14:27

Re: Митове и истини за косата

Мнениеот Alexandrina » 14 Яну 2015, 18:27

Аз наскоро спорих с една приятелка, която твърдеше, че косата трябва да се мие ако не всеки ден, то през ден. Аз мисля, че е вредно за косата, вярно, че има някои, които много бързо се омазняват, ама не става ли това точно заради много честото миене. Освен това тя мие косата си с много силен шампоан, което допълнително я съсипва...
Alexandrina
 
Мнения: 153
Регистриран на: 17 Дек 2014, 14:27

Следваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта