Как действат пилатес упражненията – цялостно или само на отделни части от тялото?

Бягане, упражнения у дома, поддържане на формата, аеробика, плуване, кардио тренировки, други спортове

Как действат пилатес упражненията – цялостно или само на отделни части от тялото?

Мнениеот Lilly_milly » 20 Яну 2015, 14:25

Четох, че една филмова звезда само с пилатес е постигнала невероятно плоско коремче, ама и с релеф :D :D
Чудя се, понеже открих до вкъщи едно място където преподават пилатес, на мен ми се искаше йога, но дали да се навия само на пилатес упражненията :roll: като виждам резултатите по тази филмова звезда чак се плаша. Не зная как работят пилатес упражненията, дали цялостно или само на отделните части на тялото. :roll:
Видях едно такова упражнение от пилатес,
pilates.jpg
pilates.jpg (33.45 KiB) Прегледано 2204 пъти
което смятам, че ще е точно за коремче, но ако се стигне до там, мисля, че ще пасувам, прекалено е за мен :shock:

Е, някой има ли по-обща представа за пилатес упражненията и знаете ли как работят те, дали само върху отделни части или цялостно оформят тялото, а всъщност всички ли са толкова тежки или се правят основно тези за начинаещи? :roll:
Lilly_milly
 
Мнения: 245
Регистриран на: 16 Дек 2014, 14:32

Re: Как действат пилатес упражненията – цялостно или само на отделни части от тялото?

Мнениеот franky » 20 Яну 2015, 14:31

Със сигурност има поне два курса, ако се правят толкова сложни упражнения, но ако няма, едва и са с особен напредък, иначе си оформя цялостно тялото :idea:
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Как действат пилатес упражненията – цялостно или само на отделни части от тялото?

Мнениеот Malina » 20 Яну 2015, 15:23

Пилатесът е много готин, това си мисля, че е новото име на простата аеробика, която я гледахме и по телевизията, само че с ново име нали. :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Как действат пилатес упражненията – цялостно или само на отделни части от тялото?

Мнениеот Lollipop » 20 Яну 2015, 22:59

Не съм виждала пилатес упражнения да си призная честно, но си мисля от това, което съм чувала, че наистина прилича на аеробиката, може да има и по-леки по-хард изпълнения :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как действат пилатес упражненията – цялостно или само на отделни части от тялото?

Мнениеот S_Milenska » 06 Апр 2015, 16:59

Много ми харесват упражненията, супер добро разтягане се получава, особено както ме боли гърба имам нужда от подобен тип упражнения сякаш :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Как действат пилатес упражненията – цялостно или само на отделни части от тялото?

Мнениеот Anka » 07 Апр 2015, 10:29

S_Milenska написа:Много ми харесват упражненията, супер добро разтягане се получава, особено както ме боли гърба имам нужда от подобен тип упражнения сякаш :)

И на мен ми харесват, но според мен са много трудни и са по-скоро за напреднали :)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Как действат пилатес упражненията – цялостно или само на отделни части от тялото?

Мнениеот magda » 07 Апр 2015, 13:23

Anka написа:
S_Milenska написа:Много ми харесват упражненията, супер добро разтягане се получава, особено както ме боли гърба имам нужда от подобен тип упражнения сякаш :)

И на мен ми харесват, но според мен са много трудни и са по-скоро за напреднали :)

Тези упражнения като това от снимката смятам, че доста повече ще напрягат гърба, т.е. в никакъв случай не биха го разтоварили, а по-скоро биха го напрягали, в този случай е доста по-добре да отидеш на йога :idea:
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Как действат пилатес упражненията – цялостно или само на отделни части от тялото?

Мнениеот Ginger » 16 Апр 2015, 16:59

Lollipop написа:Не съм виждала пилатес упражнения да си призная честно, но си мисля от това, което съм чувала, че наистина прилича на аеробиката, може да има и по-леки по-хард изпълнения :)

Аеробиката е доста по-жива, докато пилатеса е по-скоро като йогата или поне с такова впечатление съм останала, но е доста хард, демек хич не е за мене!
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Как действат пилатес упражненията – цялостно или само на отделни части от тялото?

Мнениеот Lili_pili » 16 Апр 2015, 17:10

Сега е модерен, това знам, не знам колко ще е по-полезна от аеробиката или от йогата и кавко ли е толкова различното, но е хубаво някакъв вид спорт да се случва ;)
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Как действат пилатес упражненията – цялостно или само на отделни части от тялото?

Мнениеот Mon_ton » 17 Апр 2015, 10:13

За човек, който не разбира от спорт, мога да ви кажа, че ми изглеждат почти еднакво всички видове упражнения на постелка. :mrgreen:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Следваща

Назад към Фитнес и кардио активност

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron