Умеете ли да владеете емоциите си, как успявате да ги контролирате?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Умеете ли да владеете емоциите си, как успявате да ги контролирате?

Мнениеот donni » 20 Яну 2015, 15:00

Все повече се притеснявам, че започвам да избухвам, а не винаги местата, на които ми идват тези реакции са особено правилни, за да се изтълкуват по такъв начин. :oops: Не зная на какво се дължи тази емоционалност от моя страна. До сега винаги съм била особено сдържан човек и изведнъж ме връхлетя това. :shock:

Когато съм ядосана и ми се крещи - крещя, когато ми е смешно - се смея, отстрани сигурно изглеждам невъзпитана или луда, но много малко ме тревожи мнението на хората, предполагам затова и започнах да не сдържам емоциите си :roll:
emoticons.jpg
emoticons.jpg (26.38 KiB) Прегледано 1131 пъти

Естествено страшното е, когато дойдат няколко накуп и ти държиш да ги излееш пред публика, до сега не съм се сблъсквала с това и се надявам да не се стига до там :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Вие смятате ли, че можете да владеете емоциите си и какви са начините ви за самоконтрол, мисля, че настъпи и моето време, за да се съобразявам и с хората около мен, но как да контролирам емоциите си, дайте ми съвети :idea: :idea:
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Умеете ли да владеете емоциите си, как успявате да ги контролирате?

Мнениеот Anka » 20 Яну 2015, 15:08

Не, никога не мога, може да не казвам това, което ми е на сърцето, но побеснявам и мога да си премълча, но това не значи, че съм изпуснала парата, способна съм да убия някой. :lol:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Умеете ли да владеете емоциите си, как успявате да ги контролирате?

Мнениеот borkova » 20 Яну 2015, 15:12

Смятам, че това си е до типа човек, добре е да мислиш преди да говориш, много добре знаеш, дори не е достатъчно да мислиш докато говориш, а това трябва да става предварително :idea: :D така без да иска ще се окаже, че си сдържала това, което имаш за казване или поне ще си го изрекла по поносим начин :)
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Умеете ли да владеете емоциите си, как успявате да ги контролирате?

Мнениеот Malina » 20 Яну 2015, 15:26

Аз никога не се поддавам на емоциите си - много стриктно се контролирам, ако нещо много ме ядоса го мисля след това, никога не развалям настроението си, може би съм твърде отмъстителна, така, когато ми се случи нещо кофти - то винаги мога да го запомня ида обмисля по най-добрия начин как да си го върна. :twisted: :twisted: :twisted:
Иначе за хубавите емоции мисля, че никой не трябва да ги скрива, разбира се не споделям причините за радостта си на ляво и на дясно :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Умеете ли да владеете емоциите си, как успявате да ги контролирате?

Мнениеот silver933 » 20 Яну 2015, 16:40

Не мога изобщо! Каквото ми е на сърцето, това го правя и на момента. Може би за мъж е малко женствено, но не ми пука, мисля си, че първото решение е най-правилно, затова се оставям на емоциите си. :mrgreen:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Умеете ли да владеете емоциите си, как успявате да ги контролирате?

Мнениеот Slavena » 20 Яну 2015, 17:56

От както ми се случи голямото събитие в живота ми се научих да се контролирам и да мисля по-трезво, защото сега осъзнавам грешките, които съм направила в следствие на емоциите си.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Умеете ли да владеете емоциите си, как успявате да ги контролирате?

Мнениеот Lollipop » 20 Яну 2015, 22:53

Научила съм се да броя до 10 преди да реагирам, особено когато става въпрос за важни и сериозни неща и то такива, които могат да ме изкарат извън нерви :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Умеете ли да владеете емоциите си, как успявате да ги контролирате?

Мнениеот Kaya » 20 Яну 2015, 23:09

О, не абсурд - не мога да се контролирам, което е отвратително! Често това ми създава проблеми, за съжаление :((
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Умеете ли да владеете емоциите си, как успявате да ги контролирате?

Мнениеот Snejna » 24 Фев 2015, 13:58

Хич не ми се получава, обикновено много бързо казвам каквото ми е на сърцето и после съжалявам. Много е хубаво да си контролираме емоциите! :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Умеете ли да владеете емоциите си, как успявате да ги контролирате?

Мнениеот Andrey » 25 Фев 2015, 14:32

Мъжете сякаш по-лесно владеят емоциите си, отколкото жените. Жените много емоционални и много първосигнално действат, което е доста тъпо, защото после често съжаляват за думите и действията си. :roll:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта