Закуската - полезна или вредна в действителност?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Закуската - полезна или вредна в действителност?

Мнениеот Локумът » 26 Яну 2015, 18:32

Не мога без закуска аз, сутрин винаги трябва да си хапна нещо бързо и вкусно, обикновено удрям по един сандвич, кафе и ябълка. :lol:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Закуската - полезна или вредна в действителност?

Мнениеот S_Milenska » 27 Яну 2015, 12:11

Тази сутрин като по чудо закусих - и сега се чувствам много добре, вече е 11ч, дъчва дъвка и още не съм умряла от глад.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Закуската - полезна или вредна в действителност?

Мнениеот Andrey » 27 Яну 2015, 12:49

Първата ми работа сутрин е да закуся, много добре ми се отразява, ставам по-рано, къпя се оправям се и после сядам на масата - хапвам овесени ядки с плодове, пия кафе и фреш, после свеж заминавам на работа ;)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Закуската - полезна или вредна в действителност?

Мнениеот rabotnata pchela » 27 Яну 2015, 14:50

На кой както му е кеф, някои обичат да закусват и така са научени, но знам за случаи, в които някой твърди, че е вредна закуската, не я прилага върху себе си, но стабилно храни домучадието си със закуска винаги! :lol: :lol: :lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Закуската - полезна или вредна в действителност?

Мнениеот Локумът » 22 Юни 2015, 16:41

S_Milenska написа:Тази сутрин като по чудо закусих - и сега се чувствам много добре, вече е 11ч, дъчва дъвка и още не съм умряла от глад.
Има някои, които се разяжадт от закуската и като хапнат после могат да изядат света, много зависи какво се яде за закуска, ако е баница то със сигурност после бързо се огладнява.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Закуската - полезна или вредна в действителност?

Мнениеот Mon_ton » 23 Юни 2015, 10:54

От както забременях, закуската ми от яйца и сандвичи, доста стабилно първо хапване за деня имам, но после не огладнявам много време. :mrgreen:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Закуската - полезна или вредна в действителност?

Мнениеот Andrey » 01 Юли 2015, 16:32

Хора не се подвеждайте, закуската е най-важното ядене за деня, не я пренебрегвайте, нали знаете "Закуската изяж сам, обяда раздели с приятел, вечерята дай на врага си!" :) Знаете, че народните мъдрости има защо да са такива :)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Закуската - полезна или вредна в действителност?

Мнениеот nushi.kisyova » 02 Юли 2015, 09:40

Andrey написа:Хора не се подвеждайте, закуската е най-важното ядене за деня, не я пренебрегвайте, нали знаете "Закуската изяж сам, обяда раздели с приятел, вечерята дай на врага си!" :) Знаете, че народните мъдрости има защо да са такива :)

Заради тези остарели разбирания много хора в съвременното общество са с проблемно тегло, така че по-добре се вслушвайте в нуждите на тялото си :idea:
nushi.kisyova
 
Мнения: 252
Регистриран на: 19 Ное 2013, 12:42

Re: Закуската - полезна или вредна в действителност?

Мнениеот Yunona » 02 Юли 2015, 09:59

Откакто се научих да закусвам - преди 17-18 години :) - изчезнаха проблемите ми с ниското кръвно и колебаещите се килограми.
В училище, а и в първите години в университета не закусвах (в даскало заради сутрешната физзарядка в 7.00), в унито - просто защото не бях научена.
После осъзнах колко добре е да заредиш гориво от сутринта и нещата се промениха не към добро, а към идеално :)
Не ям веднага след ставане, а около час и половина-два по-късно.
Долу-горе при мен нещата изглеждат така - ставам в 6.00, пия вода с лимон и малко мед, разсънвам се, докато оправя това-онова. Приблизително около 6.40 до 7.20 спортувам, бърз душ, оправям косата, в 8 хапвам лека, пълноценна закуска и в 8.20 излизам за работа. Това е перфектният режим за мен :)

Вариантите ми за закуска са:
кисело мляко с овесени ядки и други добавки (сурови ядки, сушени плодове, чия, конопено семе, ленено семе...)
препечена филийка-две черен хляб с някакво леко сиренце, домат, варено яйце
пълнозърнести солени мъфини с айран
някакъв бърз шейк от соево (бадемово, овесено) мляко, растителен протеин, плод, мед и др.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Закуската - полезна или вредна в действителност?

Мнениеот Malina » 02 Юли 2015, 11:50

Юнона, страхотен ти е планът! Но да ти кажа при мен е невъзможно, трябва да излизам за работа в 6:30 и не мога да закъснявам, защото родителите в градината не питат дали съм се наспала, за да изпълня това, трябва да ставам в 4ч. Не ми остава изобщо ред за пълноценна закуска, а само за душ и спортно бягане до колата. А вечерните ми задължения не могат да свършат в 20ч. за да легна да спя. :( Според мен всички тези процедури сутрин зависят много и от работата на човека, за съжаление. Но време за закуска е добре да остава, аз си хапвам на бързо с децата. :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта