Закуската - полезна или вредна в действителност?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Закуската - полезна или вредна в действителност?

Мнениеот puhcheto » 30 Юни 2016, 16:05

За мен е много по-вредно да не закусваш. Със сигурност има значение какво ще ядеш, но по-добре да изядеш една тестена закуска, отколкото първото ядене за деня ти да е на обяд.
Аватар
puhcheto
 
Мнения: 237
Регистриран на: 09 Юли 2015, 16:34

Re: Закуската - полезна или вредна в действителност?

Мнениеот Mon_ton » 22 Юли 2016, 11:33

puhcheto написа:За мен е много по-вредно да не закусваш. Със сигурност има значение какво ще ядеш, но по-добре да изядеш една тестена закуска, отколкото първото ядене за деня ти да е на обяд.

Не съм съглана, една етстяна закуска направо ти разпарчафосва стомаха за деня. Закуската трябва да е едно от най-качествените хранения за деня, а не възможно най-големият боклук. Стомахът е рефрешнат и има нужда от добро начало, а не от нещо гадно! Ако е правилната закуска, то тестената закуска не би заформила мазнини, а това много, много често се случва. Правилната закуска трябва да изстреля метаболизма в небесата, да го накара да работи на пълно обороти, не да накара тялото ти да прави запаси.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Закуската - полезна или вредна в действителност?

Мнениеот mamina » 25 Юли 2016, 12:10

Ако закусвам само плодове, след два часа съм страшно гладна и искам нещо по-засищащо. Така имам чувството, че повече ям и трупам, отколкото ако ям в осем нещо стабилно и после огладнея чак към 12-13 ч.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Закуската - полезна или вредна в действителност?

Мнениеот Yunona » 25 Юли 2016, 13:44

mamina написа:Ако закусвам само плодове, след два часа съм страшно гладна и искам нещо по-засищащо. Така имам чувството, че повече ям и трупам, отколкото ако ям в осем нещо стабилно и после огладнея чак към 12-13 ч.


Много правилно чувство :) Аз пропуснах тази сутрин закуската, хапнах само една праскова и после можех да изям света.
Плодовете на гладно всъщност внасят в организма само вода, фруктоза (плодова захар), витамини и фибри (различно количество в зависимост от плода). Няма протеини, няма мазнини, т.е. нищо, което да засити организма след дългата нощна пауза. На практика плодовете "измиват" стомаха и затова гладът след това е зверски. Ако пък плодът е и от сладките (като моята праскова тази сутрин), организмът отделя инсулин, за да усвои захарта. Настъпва пик на кръвната захар (свързан с усещане за моментна ситост) и после рязък спад (усещане за глад).
Затова не е добра идея да се закусва плодове, а те да се приемат между храненията - между закуската и обяда, между обяда и вечерята. Така се усвояват лесно от организма, разглаждат се правилно, без да ферментират, почистват и детоксикират храносмилателната система, поддържат усещането за ситост и спасяват от внезапни пристъпи на глад. Час, час и половина преди предстоящо основно хранене е идеален вариант :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Закуската - полезна или вредна в действителност?

Мнениеот S_Milenska » 25 Юли 2016, 14:19

Аз си мисля, че главно е така, както свикне човек. :) аз не закусвам, а към 10ч. хапвам малко ядки или банан. Така се чувствам добре, без да ми е тежко и после обядвам към 1ч и се чувствам добре. Също ако си хапна закуска, напоследък огладнявам не повече от 2 часа след нея, което значи, че в 10:30 вече умирам от глад. :) може би си е до организъм и различните му фази. :roll:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Закуската - полезна или вредна в действителност?

Мнениеот Михаил Вълков » 25 Юли 2016, 14:56

Въглехидратите в храната задействат програма за дразнене с глад, която принуждава човека закусил сутрин, да обядва по обяд и да вечеря вечер. Гладът възниква поради спадане нивото на кръвната захар, което става след около 120 минутен интервал. Това е описано в книгата ПШЕНИЦАТА - МАСКИРАНИЯТ УБИЕЦ. Може да я намерите в Мрежата и да си я свалите безплатно. След това с команди Edit>Find потърсете израза "120-минутен".
Михаил Вълков
 
Мнения: 50
Регистриран на: 01 Окт 2015, 11:45

Re: Закуската - полезна или вредна в действителност?

Мнениеот Локумът » 25 Юли 2016, 16:09

Все пак закуската е тая, която кара организма рано сутрин да почва да работи, а не да спи :) така че няма лошо да се яде, лошо е да се почне с тутманиците.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Закуската - полезна или вредна в действителност?

Мнениеот dejavu » 25 Юли 2016, 16:33

Онзи ден като идвах на работа, видях един мъж в 7,30 ч. да си купува една малка пица за закуска. И аз на закуска ям рогче или домашна кифличка, но пица или нещо с месо го възприемам като прекалено тежко за закуска и само като го гледам ми става тежко на стомаха. Ако този мъж отиде после да тренира, по бих го разбрала, че е избрал това за закуска :smile: .
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Закуската - полезна или вредна в действителност?

Мнениеот Михаил Вълков » 25 Юли 2016, 17:05

Вече минаха две години откакто се храня веднъж в денонощието. Прочетете за резултата тук:
Прикачени файлове
Подмладяване практика.rar
(92.8 KiB) 1490 пъти
Михаил Вълков
 
Мнения: 50
Регистриран на: 01 Окт 2015, 11:45

Re: Закуската - полезна или вредна в действителност?

Мнениеот Kaya » 26 Юли 2016, 10:48

Михаил Вълков написа:Вече минаха две години откакто се храня веднъж в денонощието. Прочетете за резултата тук:

Много ми е интересно, не оставате ли зверски гладен?!
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта