Закуската - полезна или вредна в действителност?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Закуската - полезна или вредна в действителност?

Мнениеот Lollipop » 24 Яну 2015, 10:47

Темата за здравословното хранене е все по-често спрягана сред голяма част от приятелите ми и има една част, която е много спорна, а именно - закуската. :? В България закуската често изглежда така: :mrgreen:

Untitled-80.jpg
Untitled-80.jpg (41.96 KiB) Прегледано 5096 пъти

Но тя мисля, че е далеч от здравословното като цяло. :roll: Все пак най-големият спор е дали закуската е полезна или е вредна в действителност? :roll: Привържениците на полезната закуска казват, че е важна, защото дава нужната енергия още от сутринта и след това действително не ни се яде чак толкова много. :geek:
На другия полюс са хората, които твърдят, че закуската е вредна, според тях, организма трябва да има време да се събуди и разсъни и чак тогава да започва с храненето, някъде към обяд, т.е. закуската да се прескочи, като евентуално се разрешават някакви плодове, 2-3 часа след ставане от сън. :roll:
Вие как мислите, полезна или вредна е в действителност закуската, а вие самите закусвате ли и какво? Аз честно да ви кажа още не мога да реша полезно ли е или е вредно да се яде сутрин, затова се надявам тук да стигнем до някакъв отговор на въпроса за закуската в действителност! :) :geek:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Закуската - полезна или вредна в действителност?

Мнениеот Kaya » 24 Яну 2015, 11:08

И за мен това е спорен въпрос. Сякаш е най-добре човек да прави това, което го кара да се чувства най-добре свързано със закуската. Аз лично предпочитам да не закусвам, ако хапна нещо ми става много тежко и не ми е комфортно целия ден. От друга старана, ако сте свикнали да закусвате не мисля, че това може да доведе някакви вреди, важното според мен е закуската да не бъде тежка от типа на баници и мекици. :roll:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Закуската - полезна или вредна в действителност?

Мнениеот Burborino » 24 Яну 2015, 11:10

За мен е полезна закуската. Аз не мога да си представя да не закусвам. Говоря от своя гледна точка. На мен ми става лошо ако не хапна нищо до обяд. Започва да ми се вие свят и въобще се чувствам неработоспособна.
Аз обаче причислявам към закусването и плодовете, дори фреша. След като го изяждам значи е закуска :lol:
Много рядко закусвам с палачинки, сандвичи, тестена закуска или нещо такова (в някакви извънредни случаи се случва, или ако много ми се хапва нещо такова). По принцип от няколко години обичам сутрин за закуска да ям плод, кисело мляко и такива по-леки неща.
Според мен не е много хубаво стомаха да си работи на празен ход.
Но пък не смятам, че ако някой не закусва и няма нужда от закуска... трябва да го прави насила само защото трябвало. Човек трябва да слуша организма си. Той най-добре ще му подскаже какво да прави и дали нещо го кара да се чувства ок или не.
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Закуската - полезна или вредна в действителност?

Мнениеот Lilly_milly » 24 Яну 2015, 11:33

И аз не мога да издържам на празен стомах, по същия начин като на Бърборино ми прилошава и ми се вие свят. Някъде четох, че е добре да се стои поне до 10 гладен, за да може да се попречисти, до колкото е възможно организма, но ми е невъзможно, затова се опитвам да хапвам по-леки плодове сутрин :idea: ;) въпреки че не е препоръчително при мен това, понеже съм с гастрит и все пак бананът е чудотворна храна :D
Lilly_milly
 
Мнения: 245
Регистриран на: 16 Дек 2014, 14:32

Re: Закуската - полезна или вредна в действителност?

Мнениеот MGB » 24 Яну 2015, 11:36

Никога не съм закусвала сутрин, просто не ми се яде, от детската градина имам проблеми със закуската и до ден днешен :mrgreen: :mrgreen: затова дали е полезна или вредна смятам, че всеки сам си определя, спрямо нуждата на стомаха си :idea: :D
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Закуската - полезна или вредна в действителност?

Мнениеот silver933 » 24 Яну 2015, 11:38

ОФ, какво да ви кажа, аз обичам да закусвам, само когато съм гладен и тогава винаги ми се иска да изям някаква баница или нещо такова тестяно гадно и мазно. :mrgreen:
Иначе не закусвам, понякога, ако знам, че ще съм ангажирам целия ден гледам да си хапна нещо но ми става тежко и съжалявам по-добре гладен да стоя. :lol:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Закуската - полезна или вредна в действителност?

Мнениеот Kremiliya » 24 Яну 2015, 14:51

Като стана от леглото и вече съм гладна! Първата ми работа е да си сложа да хапна, после всичко останало, научила съм и децата така и съпруга ми, суттин задължително се яде, сандвич, тостер, баничка, филийки. ;)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Закуската - полезна или вредна в действителност?

Мнениеот Krum » 24 Яну 2015, 15:06

Гледам сутрин, ако съм гладен да хапвам нещо по-леко и полезно - плодове, овесени ядки, някое сварено яйце. Това са храни, които ме държат дълго време сит, но събота и неделя си позволявам и глезотии ;)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Закуската - полезна или вредна в действителност?

Мнениеот Mon_ton » 24 Яну 2015, 15:54

Ох, днес точно това закусвах, много полезно и добре се чувствам! :mrgreen:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Закуската - полезна или вредна в действителност?

Мнениеот Kaya » 26 Яну 2015, 11:42

Тази сутрин доста мис е хапва, а проспуснах закуската, мисля пак да кажа, че е най-добре да следваме организма си :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Следваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта